مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه رابطه عاشقانه بهتری بسازیم ؟

خلاصه فایل دانلود رایگان :
ساخت یک رابطه عاشقانه موفق برای افراد زیادی سخت است چون آنطور که باید الزامات چنین رابطه ای را نمی دانند. در این قسمت از برنامه الان وقتشه به این موضوع پرداختیم تا در کمال آرامش و سادگی روابط موفق ساخته شوند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 17

  • 6.1k
  • 1
چگونه رابطه عاشقانه بهتری بسازیم ؟

 

چطور یک زندگی عاشقانه موفق بسازیم ؟


در این قسمت از برنامه الان وقتشه قصد دارم درباره 3 نکته مهم صحبت کنم که کیفیت روابط تو را بهتر می کند و به تو کمک می کند رابطه عاشقانه بهتری بسازی.

 

 

یکی از دلایلی که ما در یک رابطه عاشقانه و احساسی قرار می گیریم این است که تمایل داریم به آرامش بیشتری در زندگی برسیم. به نظر من مهمترین لحظات زندگی، لحظاتی است که انسان تجربه می کند.

به طور مثال سفر رفتن با کسی که به او علاقه مند هستی، شروع یک کار جدید، ازدواج و... ، تجربه یک حس مشترک که می توان گفت یکی از مهمترین اهداف هر فرد در یک رابطه عاشقانه است و در نهایت هدف این مجموعه کارها، رسیدن به حس آرامش بیشتر است.


استحکام رابطه عاشقانه


فراموش نکن که تنها شروع یک رابطه عاشقانه کافی نیست این مورد شاید 5 یا 10 درصد اهمیت داشته باشد مهمتر این است که یاد بگیری هر روز شخصیت خودت را بهتر کنی و یاد بگیری که چطور می توانی کیفیت رابطه عاشقانه را ارتقا بدهی.

اگر از این مورد غافل شدی، برای تو کم اهمیت شد و مشغول کار و بیزینس شدی، با گذشت زمان کیفیت رابطه عاشقانه افت خواهد کرد. پس لازم است روی خودت کار کنی تا به درک درست و عمیقی از طرف مقابل و رابطه عاشقانه ای که داری، برسی.


راهکارهایی برای داشتن یک رابطه عاشقانه موفق


مورد اول توجه به این نکته است که انتظار نداشته باشی بقیه افراد هم دقیقا مثل تو باشند. یاد بگیر که تو می توانی با دیدن، شنیدن و وقت گذاشتن افرادی که در اطراف تو هستند را بشناسی و مهمترین فرد زندگی خودت را انتخاب کنی.

احساسات طرف مقابل را بشناس حتی مواردی که شاید خود آن فرد به آن فکر نکرده و فقط در صورتی به این شناخت می رسی که خوب نگاه کنی اما نه فقط با چشم ها بلکه با تمرکز روی رفتار شخص، حرف های او و... باید این را درک کنی که همه شبیه به تو نیستند، حالا که متفاوت هستند باید آماده باشی که درباره آنها بدانی و یاد بگیری.

تو در جایگاهی نیستی که بتوانی همه چیز را کنترل کنی گاهی بهترین کار این است که کمی آرام باشی، ببینی، بشنوی و همین کافی باشد. گاهی این تلاش های بیش از اندازه برای این که می خواهی همه چیز را کنترل کنی حتی حس و حال طرف مقابل خودت را، کاملا نتیجه منفی در رابطه عاشقانه دارد.

شاید بهترین کار این باشد که با آرامش به حرف های طرف مقابل خودت گوش کنی و به دنبال این کار این حس در فرد ایجاد می شود که تو واقعا او را درک می کنی. در این حالت است که در یک رابطه عاشقانه دو طرف به این حد از درک می رسند و با هم در مسیر زندگی رفیق و همسفر می شوند. در واقع دو نفر به این درک رسیدند که قرار نیست کاملا شبیه هم باشند یا مثل هم فکر کنند بلکه به عقاید و تفاوت های یکدیگر احترام می گذارند.

وقتی در رابطه عاشقانه طرف مقابل تو عاشق انجام کاری است، اجازه بده آن را انجام بدهد و تجربه کند چون او دوست دارد و تو نباید الزاما علایق خودت را به او تحمیل کنی.

 

ساخت رابطه عاشقانه موفق

 

اگر دوست تو، شریک زندگی تو به مسیری عمیقا علاقه مند است تو باید او را در این مسیر پشتیبانی کنی و اگر فکر می کنی راه او خیلی دور و متفاوت از خواسته ها و علایق تو است، شاید وقت آن رسیده که به این نکته توجه کنی که ممکن است انتخاب تو اشتباه بوده است. ولی اگر توانستی عاشقانه همسفر زندگی خودت را در مسیری که به آن علاقه مند است، پشتیبانی کنی یعنی در نقطه خوبی از این رابطه عاشقانه هستی.

سعی کن از چیزی متنفر نباشی. چقدر در حرف ها و صحبت های دو نفر می شنویم که به یکدیگر می گویند من اصلا از این رفتار تو خوشم نمی آید، از این گونه رفتار تو متنفر هستم و... این تنفرها را کنار بگذار.

به یک حقیقت روشن فکر کن، زمانی که از کسی متنفر هستی دلیلی ندارد با بودن کنار آن فرد خودت و او را آزار دهی، به همین سادگی. انسان قدرت انتخاب دارد پس سعی کن به جای انتشار انرژی منفی به ساخت انرژی مثبت فکر کنی و با استفاده از قدرت انتخاب افرادی را وارد زندگیت کنی که دوست داری.

به این قانون مهم توجه کن، وقی بالا یک صخره هستی که زیر آن آب وجود دارد و تو سریع و بدون بررسی هیچ موردی، در آب شیرجه می زنی در این حالت تو نمی دانی عمق آب چقدر است، امن هست یا نه و ....چون هیج چیزی را بررسی نکردی و صرفا از روی یک احساس این کار را انجام دادی پس اگر هر اتفاقی برای تو رخ بدهد، باید آن را قبول کنی چون انتخاب و عمل خود تو بوده آن هم نسنجیده.

پس اگر کسی به تو شروع یک رابطه عاشقانه را پیشنهاد داد، بدون بررسی و شناخت وارد رابطه عاشقانه نشو. اگر در این حالت از 80 درصد رفتار، عقاید، علایق و.. طرف مقابل متنفر هستی، دقیقا همان لحظه ای بوده که بدون بررسی، در آب شیرجه زدی ! این فرمول را در همه بخش های زندگیت مدنظر داشته باش که بسیار نجات بخش است.

 

دوره پاراسل

 

اگر ایجاد یک تغییر اساسی در مسیر زندگی و لایف استایل، برای شما مهم است و تمایل دارید به شیوه ای درست و پر از آرامش، باورهای یک انسان موفق را در خودتان ساخته و پرورش دهید، وجود یک راهنما و دوره ای که بتواند همسفر شما در این مسیر باشد، بسیار مفید خواهد بود. با دوره پاراسل زندگی می توانید این هدف را به درستی محقق کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/make-better-relationship
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
میوند گفته:
۰ | ۰

خیلی ممنونم که هستید باعث افتخار ماهستید

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

با تشکر از همراهی و ابراز لطف شما.

پاسخ

مطالب مرتبط