تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مدیریت مخارج زندگی و تکنیک های آن

توضیحات کوتاه :
مدیریت مخارج زندگی در شرایط کنونی بسیار کارساز است. چون اگر مدیریتی روی این موضوع وجود نداشته باشد، کار سخت می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با تکنیک های مدیریت مخارج زندگی آشنا کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
مدیریت مخارج زندگی و تکنیک های آن
 
خلاصه‌ای از مقاله:

نکات و تکنیک های طلایی مدیریت مخارج زندگی از موضوعات حائز اهمیت برای خانواده ها است. به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله به آنها اشاره کرده و بپردازیم تا با استفاده از آنها بتوان زندگی را بهتر مدیریت کرد.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

بهترین روش مدیریت مخارج زندگی

امروزه به دلیل مشکلات موجود، این کار سخت شده است اما راهکارهایی همچنان وجود دارند تا بتوان به وسیله آنها، مدیریت هزینه های زندگی را به صورت هوشمندانه به دست گرفت تا این مشکلات کمتر اعضای خانواده و شرایط زندگی شما را درگیر خود کند.  در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

اصول و تکنیک های مدیریت مخارج زندگی

راهکارها و تکنیک هایی را مطرح کرده‌ایم که با پیاده سازی آنها، می توان مخارج و هزینه های زندگی را مدیریت کرد یا کاهش داد.

 

مدیریت مخارج زندگی

 

اولویت بندی هزینه ها

بهتر است قبل از زمانی که حقوق و درآمد ماهیانه خود را دریافت می‌کنید، با اعضای خانواده در خصوص نیازها و هزینه های آن ماه مشورت کنید و با همکاری یکدیگر آنها را اولویت بندی کنید.

چون در خیلی از مواقع و امروزه متاسفانه نمی‌توان همه هزینه‌ها و نیازها را برطرف کرد و بهتر است تکنیک اولویت بندی را حتما در مدیریت مخارج زندگی اجرا کنید.

مثلا اگر هزینه یا خریدی وجود دارد که در این ماه الزامی نیست آن را در اولویت های بعدی قرار دهید و هزینه و خریدهای واجب در آن زمان را انجام دهید.

مخارج را کاهش دهید

این تکنیک در مدیریت مخارج زندگی به این معنا است که با بررسی و سرچ، سعی کنید کالاهای با کیفیت ولی قیمت مناسب پیدا کنید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که مثلا قصد خرید یک کالا را داشته اید اما با صرف زمان و بررسی بیشتر متوجه شده اید که آن کالا را با کیفیت مشابه ولی با قیمت مناسب تر می‌توانید از فروشگاهی دیگر خریداری کنید.

ایجاد راه های درآمد زایی جدید برای مدیریت مخارج زندگی

امروزه که فروش آنلاین و اینترنتی بسیار رواج پیدا کرده است، بسیاری از کارها را می توان حتی به صورت دور کاری و از خانه به عهده گرفت و کسب درآمد کرد.

یا مثلا با توجه به هنر و توانایی که دارید از آن برای ایجاد یک راه درآمد جدید به خصوص به صورت آنلاین استفاده کنید و از این طریق ورودی پول را بیشتر کنید.

کالاهایی که هنوز می توان از آنها استفاده کرد را مدنظر داشته باشید

ممکن است ابزار و وسایلی در خانه شما باشند که با تعمیر و بررسی همچنان قابلیت استفاده مجدد را داشته باشند و بتوان با هزینه کمتر و تعمیر آنها از خرید مجدد آنها با هزینه های بسیار بیشتر جلوگیری کرد.

از خریدهای مجموعه ای با قیمت مناسب تر استفاده کنید

این تکنیک در مدیریت مخارج زندگی بدین معنا است که برای کالایی که می‌دانید همیشه در خانه به آن نیاز دارید، پیشنهاد های خرید پک‌های چند عددی با قیمت مناسب تر را مدنظر داشته باشید.

با این روش هم هزینه هر عدد از آن کالا کمتر حساب شود و هم برای مدتی آن کالای ضروری هر ماه را در خانه داشته باشید.

 

مدیریت هزینه های زندگی

 

خرید در زمان حراج فروشگاه ها را مدنظر داشته باشید

ممکن است بعضی از فروشگاه ها چه به صورت فیزیکی و چه به صورت آنلاین در مواقعی بنا بر شرایط یا مناسبت خاص حراج های ویژه ای برای محصولات خود ارائه کنند.

استفاده درست از این فرصت می تواند راهکاری برای کاهش و مدیریت مخارج زندگی باشد البته در این مورد هم باید حد اعتدال رعایت شود.

سرمایه گذاری درست و اصولی

این اصل الزاما به معنی وارد کردن سرمایه بسیار زیاد در یک کار نیست بلکه بیشتر به این معنا است که الزاما با تب و تاب های بازار همراه نشوید.

برای سرمایه گذاری هر چند اندک هم به خوبی بررسی کنید تا پس انداز خود، حال هر میزان که هست را از دست ندهید و متحمل ضرر زیادی نشوید.

از کالاهایی که قابلیت استفاده مجدد دارند استفاده کنید

در این خصوص محصولات و کالاهایی که می توان آنها را به گونه ای تهیه کرد که چند بار قابلیت استفاده مجدد داشته باشند را مدنظر قرار دهید.

برای مثال کالاهایی که قابلیت شارژ مجدد، شستشو مجدد و.... را دارند. این نیز در مدیریت هزینه های زندگی کمک کننده است.

 

تکنیک مدیریت مخارج زندگی

 

بدون برنامه ریزی خرید نکنید

وقتی بدون بررسی، برنامه ریزی و تهیه لیست به بازارها و فروشگاه ها مراجعه کنید، این امکان وجود دارد که کالاها و محصولاتی را خریداری کنید که واقعا لازم و ضروری نیستند و بدین شکل پولی برای مخارج و هزینه های ضروری نمی ماند.

پیش فرض و تخمین از هزینه های خرید داشته باشید

زمانی که شما یک برآورد یا تخمین از هزینه ها داشته باشید به شما از نظر ذهنی و اجرایی کمک می کند که خرید هوشمندانه تر و حساب شده تری را تجربه کنید و مخارج زندگی را بهتر مدیریت کنید.

برای تفریح و سرگرمی اصولی برنامه ریزی کنید

نمی توان تفریح را به طور کلی از زندگی حذف کرد چون از نظر روحی و روانی، اعضای خانواده به آن نیاز دارند.

اما باید تفریح هایی با هزینه های نسبتا معقول که اعتدال در آنها رعایت شود انتخاب کرد تا هزینه های زندگی را تحت الشعاع قرار ندهد.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جهت مدیریت مخارج زندگی

یکی از هزینه ها و مخارج زندگی هزینه های رفت و آمد به محل کار، مدرسه، دانشگاه و... است. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروی شخصی هم در صرفه جویی هزینه های زندگی موثر است و هم با این کار، به کاهش ترافیک و آلودگی هوا کمک کرده اید.

چگونه درست خرج کنیم؟

گاهی درست خرج کردن به خودی خود می تواند راهکار مدیریت هزینه ها و مخارج زندگی باشد. برای درست خرج کردن لازم است در ذهن خود ثبت کنید که برای هزینه های خود، لازم و ضروری است که برنامه ریزی داشته باشید.

با این روش برای کالاها و مخارج ضروری بدون پول نمی‌مانید. اجرای اصول بالا در زندگی، به خودی خود می تواند به درست خرج کردن ختم شود.

 

صرفه جویی در زندگی

 

چگونه در زندگی صرفه جویی کنیم؟

شاید عمل به این گفته در زندگی امروز، سخت باشد چون هزینه های زندگی افزایش پیدا کرده است.

شاید نتوان مثل گذشته در زندگی و هزینه های آن صرفه جویی کرد اما با این وجود، همچنان راهکارهای ساده برای کاهش مخارج زندگی وجود دارد.

مثلا اینکه حواسمان باشد چراغ های اضافی را خاموش کنیم، شیرهای آب که چکه می کنند را تعویش کنیم تا در آخر ماه مجبور نباشیم هزینه بیشتر و غیر ضروری برای قبض ها پرداخت کنیم.

همچنین راهکارهای ساده دیگری که به این امر کمک می‌کند مانند صرفه جویی در مصرف آب، استفاده از لامپ های کم مصرف و... چون می‌دانید که قبض های پرداختی در آخر ماه به خودی خود بخشی از پول و درآمد خانواده را به خود اختصاص می دهند.

آسودگی خاطر در گروه کنترل مخارج زندگی

حتما شما هم تجربه کردید زمانی که اقساط عقب افتاده، قبض های پرداخت نشده، چک های پاس نشده و... در زندگی از کنترل خارج شوند، به دنبال آن آرامش اعضای خانواده هم از بین می‌رود.

پس یادگیری تکنیک های مدیریت مخارج زندگی و البته اجرای آنها در زندگی، در روحیه و آسودگی خاطر اعضای خانواده تاثیر گذار است.

 

چگونه درآمد شغلی خود را افزایش دهیم؟

 

در کل می توان گفت امروزه مدیریت مخارج و هزینه های زندگی سخت شده است اما اگر بخواهید نسبت به کنترل مخارج هم بی توجه باشید خود شما و اعضای خانواده‌تان بیشتر متحمل ضرر خواهید شد.

پس بهتر است با برنامه ریزی و ارائه راهکارهای هر چند ساده مدیریت مخارج را به شیوه درست به دست بگیرید.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/living-cost-management
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط