آموزش خرید از آمازون ، خرید ارزان و باکیفیت مشاهده ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قانون جذب - آیا قانون جذب صحت دارد ؟

توضیحات کوتاه :
قانون جذب را نه ثابت شده می توان دانست و نه می توان منکر آن شد. قانونی است که طرفداران و مخالفان زیادی دارد. در این مقاله بیشتر به این شبه علم می پردازیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 22

  • 1.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
قانون جذب - آیا قانون جذب صحت دارد ؟

 

خلاصه ای از مقاله

قانون جذب آیا صحت دارد؟ آیا باورها جادو می کنند؟ چگونه می توان از قانون جذب استفاده کرد؟ در این مقاله به قانون جذب می پردازیم و اینکه با چه ترفندهایی می توان از این قانون به درستی استفاده نمود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تاریخچه قانون جذب

قانون جذب law of the attraction فلسفه ای است حاکی از آن که افکار مثبت نتایج مثبتی را در زندگی فرد ایجاد می کنند، در حالی که افکار منفی نتایج منفی را به همراه می آورند.

بر اساس این باور است که افکار نوعی انرژی هستند و انرژی مثبت موفقیت را در همه زمینه های زندگی، از جمله سلامتی، امور مالی و روابط جلب می کند.
در حالی که قانون جذب در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، این مفهوم دقیقاً جدید نیست.

این ایده ها ریشه های فلسفی دارند که به اوایل قرن 19 میلادی معروف به "فکر جدید" برمی گردد. در قرن بیستم میلادی، به خصوص با اکران فیلم "راز" در سال 2006، دوباره علاقه به این ایده جلب شد، که بعداً به پرفروش ترین کتاب با همین عنوان تبدیل شد.

 

کتاب راز

 

در حالی که قانون جذب در سالهای اخیر به دلیل کتابهایی مانند "راز" توجهات را به خود جلب کرده است، اما فاقد شواهد علمی در مورد ادعاهای خود است و به طور کلی به عنوان یک شبه علم شناخته می شود.

 

چگونه درآمد شغلی خود را افزایش دهیم؟

 

قوانین جذب

طرفداران این قانون پیشنهاد می کنند اصول جهانی اصلی وجود دارد که قانون جذب را تشکیل می دهد:

جذب شباهت ها : این قانون عنوان می کند که موارد مشابه به یکدیگر جذب می شوند. همانند اینکه آنها در یک مسیر مغناطیسی قرار دارند و هم راستا هستند و حس خوبی به یکدیگر انتقال می دهند.

این بدان معنی است که افراد تمایل به جذب افرادی دارند که شبیه آنها هستند. همچنین نشان می دهد که افکار افراد تمایل دارند نتایج مشابهی را به خود جلب کنند. اعتقاد بر این است که تفکر منفی تجارب منفی را به خود جلب می کند، در حالی که تصور می شود تفکر مثبت تجربیات مطلوبی را ایجاد می کند.

طبیعت از خلا متنفر است : این قانون جذب نشان می دهد که حذف چیزهای منفی از زندگی شما می تواند باعث شود که چیزهای مثبت تری جای آنها را بگیرند. این مبتنی بر این تصور است که وجود یک فضای کاملاً خالی در ذهن و زندگی شما غیرممکن است.

طرفداران این فلسفه می گویند از آنجا که چیزی همیشه این فضا را پر خواهد کرد، پس بهتر است این فضا با امری مثبت پرگردد.

زمان حال همیشه عالی است : این قانون بر این ایده متمرکز است که همیشه کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود لحظه حال انجام دهید. اگرچه همیشه به نظر می رسد که حال حاضر به نوعی دارای نقص است، اما این قانون پیشنهاد می کند که به جای احساس ترس و ناراحتی، باید انرژی خود را معطوف به یافتن راه هایی برای ایجاد لحظه حال به بهترین شکل ممکن کنید و از زمان حال خود لذت ببرید.

 

قانون جذب

 

چگونه قانون جذب را تمرین کنیم

طبق قانون جذب، شما واقعیت خود را ایجاد می کنید. آنچه شما روی آن متمرکز می شوید، همان چیزی است که در زندگی خود ترسیم می کنید. این نشان می دهد آنچه که شما فکر می کنید در زندگی شما اتفاق خواهد افتاد این همان اتفاقی است که در قانون جذب می افتد.

برخی از کارهایی که می توانید برای ادغام قانون جذب در زندگی خود انجام دهید عبارتند از:

  • سپاسگزار باشید
  • اهداف خود را تجسم کنید
  • در یک موقعیت به دنبال نکات مثبت باشید
  • بیاموزید که چگونه تفکر منفی را شناسایی کنید
  • از اظهارات مثبت استفاده کنید
  • وقایع منفی را به شیوه ای مثبت تر تنظیم کنید

اگرچه قانون جذب نمی تواند یک راه حل فوری برای همه چالش های زندگی باشد، اما می تواند به شما کمک کند تا چشم انداز خوش بینانه تری نسبت به زندگی ایجاد کنید. همچنین ممکن است به شما کمک کند تا برای ادامه کار در جهت اهداف خود انگیزه داشته باشید.

نحوه استفاده از تأییدهای مثبت

در حالی که قانون جذب فاقد پشتوانه علمی است، طرفداران این قانون معتقدند که این قانون می تواند تغییرات مثبتی در زندگی فرد ایجاد کند. برخی از دلایلی که مردم ممکن است از این فلسفه بهره مند شوند عبارتند از:

جلوه های معنوی

قانون جذب ممکن است نتیجه دهد زیرا در معنویت افراد تأثیر می گذارد. معنویت خود به انواع مزایای سلامتی از جمله کاهش استرس، سلامتی بهتر، کاهش افسردگی و رفاه عمومی بهتر مرتبط است.

بسیاری از مردم معتقدند که این فلسفه با همسویی خدا یا جهان با خواسته های ما کار می کند. این تصور نشان می دهد که همه افراد از انرژی ساخته شده اند و این انرژی در فرکانس های مختلف کار می کند.

به همین دلیل، مهم است که فرکانس انرژی را با افکار مثبت تغییر دهید، به ویژه با سپاسگزاری از آنچه در حال حاضر داریم.

با استفاده از افکار و احساسات قدرشناسانه و مثبت و تمرکز روی آرزوهایمان به جای ناامیدی، می توانیم فرکانس انرژی خود را تغییر دهیم. قانون جذب، چیزهای مثبتی را وارد زندگی ما می کند. آنچه ما جذب می کنیم بستگی به این دارد که کجا و چگونه توجه خود را متمرکز کنیم.

 

تمرین قانون جذب

 

رفاه بهتر

استفاده از قانون جذب نیز ممکن است تأثیرات مثبتی بر بهزیستی روان داشته باشد. با تمرکز بر دستیابی به واقعیتی جدید و با اعتقاد به امکان پذیر بودن، بیشتر ریسک می کنیم. فرصت های بیشتری را می بینیم و خود را در برابر امکانات جدیدی قرار می دهیم.

برعکس، وقتی اعتقاد نداریم که چیزی مثبت برای ما در جهان قرار دارد، تمایل داریم که فرصت ها بدون توجه بگذرد.

وقتی اعتقاد داریم که لایق کارهای خوب نیستیم، رفتاری داریم که احتمال خوشبختی ما را خراب می کند. با تغییر گفتار و احساسات خود درباره زندگی، الگوهای منفی زندگی خود را معکوس می کنیم. با الگوهای مثبت، اثرات مثبت و سالم تری در زندگی ایجاد می کنیم.

یک چیز خوب منجر به یک چیز خوب دیگری می شود و جهت زندگی می تواند از یک مارپیچ رو به پایین به یک صعود به سمت بالا تغییر کند.

خوش بینی و سلامتی بیشتر

تحقیقات در مورد خوش بینی نشان می دهد که افراد خوش بین از سلامتی بهتر، خوشبختی بیشتر و موفقیت بیشتری در زندگی برخوردار هستند. آنها ویژگی هایی دارند که به آنها اجازه می دهد افکار خود را بر موفقیت های خود متمرکز کنند و از نظر ذهنی شکست های خود را به حداقل برسانند.

یکی از پایه های اساسی بسیاری از انواع درمان، این است که تغییر گفتار در مورد زندگی شما می تواند زندگی شما را به سمت مثبت تغییر دهد. درمان شناختی-رفتاری مبتنی بر این ایده است که شناسایی و تغییر افکار منفی خودکار می تواند اثرات مثبتی ایجاد کند. این تغییر به افراد در دستیابی به بهزیستی ذهنی بهتر کمک می کند.

 

شکرگزاری

 

نکته ها و ترفندهای قانون جذب

برخی تمرینات وجود دارد که می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید قانون جذب را در زندگی خود عملی کنید. برخی از ایده ها عبارتند از:

نوشتن رویدادهای روزانه : نوشتن افکار خود می تواند به شما کمک کند الگوهای فکری عادی خود را بهتر بشناسید تا ببینید آیا به سمت خوش بینی یا بدبینی گرایش دارید و در مورد تغییر الگوهای منفی بیشتر بدانید.

تابلوی خلق و خوی ایجاد کنید: یک یادآوری بصری ایجاد کنید که به شما کمک کند طرز فکر مثبتی داشته باشید، انگیزه داشته باشید و اهداف خود را متمرکز کنید.

تمرین پذیرش : به جای تمرکز روی آنچه که در حال حاضر اشتباه است یا آنچه باید تغییر کند، روی پذیرفتن موارد به همان صورت که هستند کار کنید. این بدان معنا نیست که شما برای آینده ای بهتر تلاش نخواهید کرد، بلکه فقط به این معنی است که آرزو می کنید چیزها متفاوت شوند وگرفتار مشکلات نشوید.

تمرین گفتگوی مثبت با خود : اگر خود را زیاد سرزنش می کنید و از این امر راضی نیستید، برای خود این هدف را مشخص نمایید که هر روز به گفتگوی مثبت با خود بپردازید. با گذشت زمان، این امر به عادت تبدیل می شود و نگرش و رفتار مثبت تری نسبت به خود خواهید داشت.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون درامد دلاری داشته باشیم؟

 

جنبه های دیگر قانون جدب

منتقدان "راز" و سایر کتابها در مورد قانون جذب، همچنین به این نگرانی واقعی اشاره دارند که افراد ممکن است در قبال وقایع منفی خارج از کنترل آنها مانند حوادث و جراحات، اخراج از کار به دلیل رکود اقتصادی یا بیماری های بزرگ شروع به سرزنش خود نمایند.

ما همیشه نمی توانیم شرایط خود را کنترل کنیم، اما می توانیم پاسخ های خود را در برابر آنها کنترل کنیم. در این راستا، قانون جذب می تواند خوش بینی و نگرش فعالانه ای را که با مقاومت در شرایط دشوار همراه است فراهم کند. از سویی دیگر نباید از آن به عنوان ابزاری برای خود سرزنش شدن استفاده شود.

پاسخ شما به چالش هایی که با آن روبرو هستید می تواند شما را قویتر کند. از این طریق، قانون جذب وقتی چنین نیرویی را تشویق کند، می تواند مفید باشد. با این حال، نباید در جهت  منفی از آن استفاده شود زیرا می تواند بیش از اینکه مفید باشد مخرب عمل نماید.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/law-of-attraction
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مجتبی گفته:
۰ | ۰

سلام و درود فراوان به استاد عزت خواه عزیز و تیم پشتیبانی عزت خواه دادکام
سپاس از آگاهیهایی که به همگان میدهید و باعث رشد فردی انسانها میشوید.
سلامت و شاد و موثر باشید.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما مجتبی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط