وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شروع سرمایه گذاری در بازارهای جهانی

توضیحات کوتاه :
شروع سرمایه گذاری در بازارهای جهانی از جمله اقداماتی است که افراد علاقه مند به سرمایه گذاری، به آن توجه ویژه دارند. احتمالا می دانید که متنوع بودن سبد سرمایه گذاری شما تا چه اندازه اهمیت دارد. با پخش کردن پولتان در بین ده ها یا صدها شرکت، می توانید خطر از دست دادن پولتان را با ضرر فقط در یکی از سرمایه گذاری ها کاهش بدهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
شروع سرمایه گذاری در بازارهای جهانی

 

خلاصه ای از مقاله :

به نظر شما چرا باید در بازارهای جهانی سرمایه گذاری کنید ؟ با توجه به گزینه های متعدد در بازار بورس امریکا، ممکن است فکر کنید که همه گزینه های سرمایه گذاری مناسب برای توزیع سرمایه را دارید، بدون آن که نیازی باشد به شرکت های فراتر از مرزهای امریکا نگاهی بیندازید. اما شرکت های خارج امریکا در بازار بورس می توانند دارایی های قدرتمندی باشند و مزایای متعددی را به همراه بیاورند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

کدام بازارهای جهانی را باید برای سرمایه گذاری در نظر گرفت ؟

 

انتخاب سرمایه گذاری های بین المللی با تغییر شرایط جهانی تغییر می کند. به این دلیل، استروهمیر از مشاوران ثروت اکتاویا اشاره می کند که سرمایه گذاران می توانند قبل از سرمایه گذاری در زمینه های مطلوب عملکرد خوبی داشته باشند. 

او اشاره می کند: « بهتر است در هر منطقه به شرایط توجه کنید. نه فقط از نظر اقتصادی، بلکه از نظر سیاسی و اجتماعی. قبل از شروع سرمایه گذاری به این مسائل پی ببرید. نباید فقط سرمایه گذاری کنید و امیدوار باشید که اتفاق خوبی رخ خواهد داد. »

وقتی مناطق یا صنعت های این مناطق را یافتید، می توانید شرکت های خاص یا صندوق های قابل معامله (ETF) و صندوق های سرمایه گذاری مشترک بیابید که شاخص های مرتبط را بررسی کرده و تاثیر قابل توجهی بر سبد سرمایه گذاری شما خواهند داشت.

 

سرمایه گذاری

 

 

الگوهای مختلف ریسک - بازگشت

 

به گفته ورونیکا ویلیس، تحلیلگر استراتژی سرمایه گذاری در موسسه سرمایه گذاری ولز فارگو، سهام و سهام قرضه شرایط سود و بازگشت متفاوتی در کشورهای مختلف دارند. 

مثلا، حتی ترکیب متنوعی از سهام های امریکا نیز به طور کلی رفتار مشابه تری نسبت به بازارهای جهانی دارد. به گفته ویلیس: «زیرا بورس امریکا و بین المللی همسو با یکدیگر حرکت نمی کنند، و داشتن سهام بین المللی به کاهش ریسک در سبد سرمایه گذاری کمک می کند».

 

مزایای ژئوپلیتیک بالقوه

 

سرمایه گذاری بین المللی به شما کمک می کند تا با وارد کردن دلارهایتان در اقتصادهای با رشد سریع تر، به بازگشت سرمایه بیشتری برسید. ممکن است شرایط مطلوبی را بیابید، مثل پیشرو بودن دولت، پاداش های مالیاتی، یا حتی دسترسی به منابع طبیعی و سیاست هایی که به رشد یک صنعت در سرعت بالاتر نسبت به سیاست های داخلی کمک می کند.

به گفته ناومن آنیس، مدیر اجرایی ThinkMarket، که یک کارگزار بین المللی در استرالیا و امریکا است، «در برخی مواقع، شرکت های بین المللی می توانند یک ارزش بازار تقریبا جذاب را در مقایسه با همتایان امریکایی خود نشان دهند.»

به گفته ویلیس: «با سرمایه گذاری در شرکت های یک کشور دیگر، می توانید سرمایه گذاری خاصی با یک ارز دیگر داشته باشید. اگر چنین ارزهایی در مقابل دلار امریکا ارزشمند باشند، این خود فرصتی برای رشد خواهد بود.» 

 

سرمایه گذاری در بازارهای جهانی

 

متنوع سازی فراتر از صندوق های شاخصی داخلی

 

در حالی که برخی از صندوق های شاخصی داخلی به سرمایه گذاران فرصت محدودی برای استفاده از سهام های بین المللی می دهند، اما بسیاری از متخصصان موافقند که این بودجه ها برای متنوع سازی کامل، کافی نیستند.

به گفته لوییس استروهمیر، شریک و مشاور خزانه اکتاویا، «به این دلیل آنها را صندوق های شاخصی داخلی می نامند که در اصل در بورس امریکا و صندوق های داخلی امریکا سرمایه گذاری می شوند. اگر یک سرمایه گذار بخواهد واقعا از سهام بین المللی استفاده کند، باید در صندوق های بین المللی و شاخصی سرمایه گذاری نماید.»

با حفظ دلارهای سرمایه گذاریتان در بودجه های ایالات متحده، شما بخش عظیمی از چشم انداز سرمایه گذاری خود را از دست می دهید. به گفته ویلیس: «بازارهای سرمایه بین المللی نمایانگر بیش از 40% فرصت های سرمایه گذاری مشارکت در سرمایه جهانی هستند».

وقتی بازار امریکا در شرایط بازار گاوی باشد، این کار سختی به نظر نمی رسد – بازار امریکایی  شاهد بازگشت تقریبا 320% از مارچ 2009 تا مارچ 2021 بوده است – اما در نهایت همه چیز رفته رفته از بین می رود. وقتی آن روز برسد، می توان سرمایه گذاری های گسترده ای در سایر کشورها انجام داد تا به تقویت سهام های با بازدهی کمتر شما در امریکا کمک شود. 

 

ریسک های سرمایه گذاری در سهام بین المللی

 

دو ریسک اساسی برای سرمایه گذاری در سهام بین المللی وجود دارد که باید به دقت آنها را مد نظر قرار دهید: ریسک ارزی و ژئوپلیتیکی.

ریسک ارزی

وقتی دلار امریکا ضعیف می شود، هلدینگ های بین المللی می توانند یک مانع را در برابر این تغییرات ارزی به وجود بیاورند. اما وقتی دلار قدرتمندتر می شود چطور؟

به گفته استروهمیر در مشاوران خزانه داری اکتاویا، « ارز مثل یک شمشیر دولبه عمل می کند. اگر دلار امریکا در برابر سایر ارزها قدرتمندتر شود، سهام بین المللی سرمایه گذار بازدهی ضعیف تری خواهد داشت. »

 

شیوه های جدید سرمایه گذاری

 

ریسک ژئوپلیتیکی

همان شرایط ژئوپلیتیکی که به شرکت های خارجی امکان تجربه رشد منحصر به فرد را می دهند، می توانند هلدینگ بین المللی شما را ضعیف کنند. علاوه بر مواقع آشفتگی سیاسی که منجر به عدم ثبات اقتصادی در یک منطقه می شوند، این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاری نقدینگی محدودی را تجربه کند.

به گفته آنیز از ThinkMArkets، « در گذشته بسیاری از کشورها سیاست های کنترل سرمایه را برای محدود کردن سرمایه گذاران خارجی در برداشت پولشان در زمان بحران معرفی کرده اند. بحران بانکداری آسیا از سال 1997 یکی از این مثال هاست. »

 

سهام بین المللی و مالیات

 

تقریبا هر سرمایه فروخته شده برای سود خارج از حساب با مزایای مالیاتی می تواند مقداری مالیات به همراه داشته باشد. سهام های بین المللی نیز به همین صورت هستند. اما بخش های متناوب آنها بیشتر است که بیشتر آنها از مالیات های شما در کشور مبداء سهامتان ناشی می شوند.

برای مثال، کشوری که سهام در آن صادر می شود بخشی از سود سهام شما را برای مالیات های منطقه ای حفظ خواهد کرد – حتی برخی از آنها مالیات سود سرمایه را نیز مثل امریکا دریافت می کنند. وقتی مالیات بر درآمد خود را ثبت می کنید، اعتبار مالیات خارجی یا کسر از مالیات خارجی پرداخت شده را دریافت خواهید کرد.

مانند همه سرمایه گذاری های جدید، حتما به یک متخصص مالیاتی دسترسی پیدا کنید، به طوری که شما را از مسائل مالیاتی و سایر مفاهیم سهام بین المللی مطلع کنند.

 

سرمایه گذاری موفق

 

 

چگونه باید سهام های بین المللی را خریداری کنید ؟

 

خرید سهام بین  المللی بسیار راحت است. احتمالا می توانید با حساب معاملاتی فعلی خود نیز این کار را انجام دهید. در ادامه روش این کار شرح داده می شود:

 

  • سهام را به صورت جداگانه و مستقیما در معامله های بین المللی خریداری کنید: برای این منظور، حساب معاملاتی شما باید به این معاملات دسترسی داشته باشد و همه کارگزاری ها چنین قابلیتی ندارند. اگر شما چنین حسابی دارید، می توانید مثل هر سرمایه گذاری دیگری، سهام را با دلار امریکا به سادگی خریداری کنید. در غیر این صورت، باید:

  • از طریق رسیدهای سپرده امریکایی (ADR) به سهام بین المللی دسترسی پیدا کنید. ADRها گواهی هایی هستند که تولید موسسات مالی در امریکا صادر شده و سهم یک شرکت خارجی را نشان می دهند. می توان مانند سهام داخلی در معاملات امریکایی آنها را معامله کرد، یعنی نیازی نیست که یک حساب معاملاتی خاص برای دسترسی به آنها داشته باشید.

  • سرمایه گذاری بین المللی را از طریق ETF یا صندوق مشترک انجام دهید: شما می توانید از ابزارهای غربالگری در کارگزاری آنلاین خود برای تحقیق و شناسایی ETF ها و صندوق های مشترک استفاده کنید که شامل هلدینگ های بین المللی هستند. این ساده ترین ابزار برای شروع سرمایه گذاری بین المللی در سبد سرمایه گذاری بدون نیاز به انتخاب سهام است که عموما هزینه پایینی داشته و به صورت روزانه با حساب های سرمایه گذاری نرمال به سادگی معامله می شود.

 

کلام آخر درباره سهام های بین المللی

 

به طور کلی، سرمایه گذاری جهانی با اضافه کردن سهام بین المللی به سبد سرمایه گذاری شما باعث می شود که دلار امریکا بر کل جنبه های بازار بالقوه شما غالب نشود.

 

بازارهای جهانی

 

مانند هر سرمایه گذاری دیگری، باید اطمینان حاصل کنید که مقدار مناسبی از سبد سرمایه گذاری خود را به بازار بین المللی اختصاص می دهید که متناسب با جدول زمانی سرمایه گذاری و اشتیاق شما برای ریسک کردن باشد.

در صورت وجود هر گونه تردیدی، یک مشاور مالی به شما کمک می کند تا استراتژی تخصیص دارایی خود را طراحی کرده و شروع هوشمندانه ای در سرمایه گذاری های بین المللی داشته باشید. 

 

ما تصمیم گرفتیم مفاهیم پیچیده دنیای کریپتوکارنسی و ارزهای دیجیتال را به ساده ترین شکل که شامل اطلاعات مفید و کارآمد می باشد، به شما آموزش دهیم تا بتوانید برای خود استراتژی بلند مدت داشته باشید و به صورت روزانه ترید کنید. اگر به این بازار علاقه مند هستید، می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص دوره ایزی کوین توضیحات صفحه محصول را مطالعه کنید و از این فرصت استفاده کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/investing-global-markets
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط