تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه پولدار شویم ؟ 10 توصیه مهم درباره پولدار شدن

خلاصه فایل دانلود رایگان :
چگونه پولدار شویم ؟ در این قسمت از برنامه الان وقتشه قصد داریم 10 توصیه مهم مالی را با هم مرور کنیم تا با استفاده از توصیه های مهم درباره ثروتمند شدن ، زندگی بهتری از لحاظ مالی بسازیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 14

  • 9.3k
  • 2
چگونه پولدار شویم ؟ 10 توصیه مهم درباره پولدار شدن

 

توصیه های مهم درباره ثروتمند شدن


در این ویدئو قصد داریم 10 اصل پول را با هم بررسی کنیم. اول و مهمتر از همه به این نکته توجه ویژه داشته باشید که یک شبه پولدار شدن که ممکن است هدف افراد زیادی باشد، یک رویای پوچ بیشتر نیست. چون قرار نیست فردی در جهان بدون هیچ گونه تلاش و اقدام و تنها با رویاپردازی یک شبه پولدار شود.

 

چگونه پولدار شویم ؟

 

درست است که کسانی که در کنار تلاش، راهکارهای کسب درآمد را با توجه به توانایی های خود و شرایط جهان بهتر یاد می گیرند و در زمان مناسب از آنها استفاده می کنند، موفق تر هستند ولی این به معنای یک شبه پولدار شدن آنها نیست. در این ویدئو با ما همراه باشید تا 10 توصیه مالی مهم را با هم تحلیل کنیم.

 

توصیه اول : بررسی نسبت درآمد به مخارج


مورد اول تحلیل نسبت درآمدهای شما به مخارجی هست که دارید. آیا فایل اکسل در این خصوص دارید؟ یعنی وجود یک فایل اکسل که درآمد شما دقیقا در آن مشخص باشد. حتی اگر چند منبع درآمد دارید، آنها مشخص باشند و همچنین میزان مخارج شما نیز همگی مشخص باشد. نکته مهم این است که طبیعتا باید درآمد شما بیشتر از مخارجتان باشد و اگر بدین شکل نیست، باید سعی کنید این مشکل را با راهکارهایی برطرف کنید.

 

توصیه های پولدار شدن

 

اگر درآمد شما بیش تر از مخارج شماست، این خود یک نقطه قوت است و پیشنهاد و توصیه مهم مالی به شما این است که هر ماه 20 درصد درآمد خود را پس انداز کنید یا اگر بدهکار هستید، آن را صرف کنید تا آن بدهی زودتر تسویه شود. بعضی از افراد گمان می کنند اگر درآمد آنها رو به افزایش است باید الزاما آن را خرج خرید لباس، مسافرت و... کنند. این اصلا بد نیست اما به شرطی که به آن 20 درصد و همچنین بدهی خود، در ابتدا فکر کرده باشند!


توصیه دوم : چند منبع درآمد داشته باشید


در شرایط کنونی داشتن تنها یک منبع درآمد کار پر ریسکی است چون این احتمال وجود دارد که هر لحظه از بین برود. البته همواره به این نکته توجه داشته باشید برای شروع هر کار جدید، یادگیری را در اولویت قرار دهید و تا یاد نگرفتید وارد آن کار نشوید. پس منظور از چند منبع درآمد، اول یادگیری و بعد ورود به آن کار جدید است.

هر فردی بالاخره در یک کار خوب عمل می کند. پس شما می توانید از طریق کاری که در آن خوب عمل می کنید، درآمد اضافی داشته باشید و به پولدار شدن بیشتر فکر کنید. در ویدئو مثال ها و ایده هایی را در این باره مطرح کردم که می توانید با من همراه باشید و از آنها مطلع شوید.


توصیه سوم : روی خودتان سرمایه گذاری کنید


ارزش زمان و مطالعه را نادیده نگیرید. با استفاده از ابزار و برنامه های موجود، کتاب ها را در تلفن همراه، لپ تاپ یا هر وسیله دیگری که برای شما راحت تر است، مطالعه کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید. برای مثال اگر زبان انگلیسی شما قوی است، در این ویدئو وبسایتی را معرفی می کنم که به شما در این زمینه بسیار کمک خواهد کرد و اگر هم زبان انگلیسی شما ضعیف است حتما یکی از برنامه های آینده خود را تقویت آن قرار دهید.

 

روی خودتان سرمایه گذاری کنید

 

اگر قرار است در خصوص یادگیری و تهیه دوره های آموزشی هزینه پرداخت کنید، دو نکته مهم را مدنظر داشته باشید. یکی این مورد که در جهت علایق شما باشد و دیگری منابع و آموزش ها، قوی باشد تا پول و زمان شما هدر نرود.


توصیه چهارم : برای یادگیری مهارت جدید به پروژه های جدید ، بله بگویید !


در زمان یادگیری مهارت جدید، سعی کنید درگیر آن کار شوید. شاید در ابتدا دستمزد آن خیلی کم باشد ولی قبول کنید چون در حال یادگیری هستید. در واقع این مهارت جدید که در حال یادگیری آن هستید، می تواند در آینده منبع درآمد دوم شما را بسازد و این یکی از توصیه های مهم برای ثروتمند شدن است.


توصیه پنجم : آنچه نیاز ندارید ، نخرید ، به همین سادگی


قبل از اینکه تحت تاثیر تبلیغات و... قرار بگیرید، اول به این موضوع فکر کنید که واقعا به آن مورد نیاز دارید یا خیر. پس چند روز زمان بگذارید و درباره آن فکر کنید و بعد برای آن هزینه کنید چون این هزینه ممکن است کل درآمد یک ماه شما باشد. بنابراین مدیریت این موضوع، به ما کمک می کند که چگونه پولدار شویم ؟

 

اصول ثروتمند شدن


توصیه ششم : موارد مهم زندگی خود را حتما پیگیری کنید


اگر در پروسه انجام یک کار، برای مثال خرید خانه هستید، یادداشت کنید که مثلا هر ماه باید چقدر پول ذخیره کنید، یا اقساط شما به چه شکل است و... همه این موارد را مرتب در یک فایل اکسل جمع بندی کنید. این به دنبال کردن این موضوع که کجای مسیر هستید، بسیار کمک می کند.


توصیه هفتم : مطالعه کتاب با موضوع سرمایه گذاری و پرورش فکر را شروع کنید


این مورد را شاید هیچ وقت در دوران تحصیل به ما آموزش ندادند. لازم است کتاب های مفید در این زمینه را پیدا کنید و شروع به مطالعه آنها کنید. خیلی مهم است که منابع درست و غنی را پیدا کنید نه هر کتابی چون سرمایه گذاری درست یکی از 10 توصیه مالی مهم است.

 

بهبود وضعیت مالی


توصیه هشتم : از افراد سمی دوری کنید !


همیشنه از افراد پوچ دوری کنید و بدانید این برگ برنده شما خواهد بود. کسانی که اگر بستری فراهم نبود که تجربه های پوچ را به نمایش بگذارند و قرار بود از راه مطالعه، دانش، عمل و... خدماتی را عرضه کنند، چیزی برای ارائه نداشتند. راهکار دوری از این افراد را هم در ویدئو مطرح کردم.

 

از افراد سمی دوری کنید

 


توصیه نهم : موفقیت و پیشرفت خود را جشن بگیرید


در مسیر زندگی نباید الزاما به مرحله آخر برسید تا خوشحال باشید. همین که در مسیر هستید و تلاش می کنید، می تواند عامل خوشحالی و موفقیت شما باشد چون یادآوری می کند که در مسیر هستید. این نکته را هیچ وقت فراموش نکنید.


توصیه دهم : با خرید موارد جدید ، موارد قبلی را به دیگران هدیه دهید


وقتی قصد دارید یک وسیله یا هر مورد جدید دیگری بخرید، از خودتان بپرسید که آیا می توانید آن را به فرد دیگری هدیه دهید یا نه. اگر در جواب به خودتان گفتید مثلا این وسیله هنوز نو است، مشکلی ندارد و نیازهای شما را برطرف می کند، تا حد زیادی می توان نتیجه گرفت آن خرید جز ضروریات زندگی شما در آن زمان نیست. ولی اگر توانستید این کار را انجام دهید، یعنی آن خرید لازم است و در کنارش فرد دیگری هم خوشحال خواهد شد.

اگر هر کدام از این توصیه و عادت ها اجرا شود، به دنبال آن زندگی مالی شما نیز پیشرفت خواهد کرد، به سمت پولدار شدن پیش می روید و تغییر را تجربه خواهید کرد چون این تغییرات یک شبه حاصل نمی شود و قد به قدم است. در واقع هیج فردی یک شبه پولدار نشده است. با بهتر شدن زندگی شما از نظر مالی، آرامش بیشتری هم وارد زندگی شما خواهد شد.


اگر به دنبال اصلاح باورهای زندگی، ساخت لایف استایل صحیح، یادگیری تکنیک های مدیریت بیزینس به گونه ای که بتوانید شیوه های آزادی بیزینس خود از المان زمان و مکان را یاد بگیرید، هستید و در کل قصد دارید یک زندگی ایده آل و ذهنیت یک کارآفرین بسازید تا بتوانید به شیوه درست هم زندگی کردن و هم پولدار شدن را تجربه کنید، با موفقیت به سبک پاراسل زندگی می توانید به این اهداف برسید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-become-rich
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
marziyeh گفته:
۰ | ۱

خیلی از شما ممنون وسپاسگزارم انشاا... خدا برکت فراوان در کسب وکار وزندگیتون بده واقعا لطف بزرگی درحق من کردین بی نهایت تشکر میکنم از شما دوست عزیز

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

با تشکر از همراهی شما. برای شما موفقیت های روزافزون را آرزومندیم.

پاسخ
سید محمد گفته:
۱ | ۰

نظر خواصی ندارم ولی همه چی عالی هست .........

مطالب مرتبط