افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مکنزی اسکات، همسر سابق جف بزوس - قدرتمندترین زن سال 2020

خلاصه اخبار :
مکنزی اسکات پس از 25 سال زندگی مشترک با جف بیزوس، موسس و مدیرعامل اجرایی آمازون، از وی جدا شد و تبدیل به یکی از ثروتمندترین زنان سال 2020 گردید. او اعلام کرد بخش زیادی از ثروت خود را صرف امور خیریه خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 8

  • 3k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 9 دقیقه
مکنزی اسکات، همسر سابق جف بزوس - قدرتمندترین زن سال 2020

مکنزی اسکات ثروتمندترین زن سال 2020 لقب گرفت

 

مکنزی اسکات پس از 25 سال زندگی مشترک با جف بیزوس، موسس و مدیرعامل اجرایی آمازون، از وی جدا شده و تبدیل به یکی از ثروتمندترین زنان امسال گردیده است.

حال با ذکر شدن اسمش در مجله‌ی فوربس، در میان 100 زن قدرت‌مند سال 2020، پی ‌به ‌این می‌بریم که وی علاوه بر ثروت، دارای قدرت نیز هست.

با ثروت خالصی معادل 16 بیلیون، اسکات که فامیل بزوس را از مشخصات خود حذف و اسم میانی خود را برای گرامیداشت نام پدربزرگش انتخاب کرده، ثروتمندترین زن امسال لقب گرفته است.

 

مکنزی اسکات، همسر سابق جف بیزوس

 

بنابر گفته‌ی فوربس، او یک مثال بارز از این موضوع است که چگونه زنانی که نامشان در این فهرست آمده، از ثروت و قدرت خود برای ایجاد تغییر از طریق کارهای تجاری خیرخواهانه استفاده می‌کنند.

 

مکنزی اسکات متعهد شد بیش از نیمی از ثروت خالص خود را صرف امور خیریه کند

 

پس از جدایی سال پیش، که وی را یک شبه به بیلیونر بدل کرد و از توافق طلاق خود 38 بیلیون دلار آمریکا نصیبش شد، وی متعهد شد تا بیش از نیمی از ثروت خالص خود را صرف امور خیریه کند.

وی در ماه مه، مدت کوتاهی پس از جدایی‌اش در سال 2019، «عهدنامه‌ی بخشش» را که توسط بیلیونرهایی با نام وارن و بیل گیتس تاسیس شده بود، امضا کرد و سال بعد، حدود 1.7 بیلیون دلار را به 116 موسسه‌ی خیریه‌ی مختلف بخشید.

مکنزی اسکات حدود 1 میلیارد دلار به امور خیریه کمک کرده است، مبلغ حیرت آمیزی که رتبه بالایی از نظر سرعت در میان میلیاردرهای عرصه تکنولوژیکی، به حساب می آید.

اسکات، همسر سابق بنیانگذار آمازون، جف بیزوس، روز سه شنبه اعلام کرد که به دست کم  400 گروه های کم درآمد در 4 ماه گذشته 4 میلیارد دلار کمک کرده است.

 

کمک های مکنزی اسکات به نیازمندان

 

در طول یک سال گذشته، اسکات به عنوان یکی از سخاوتمندترین خیرین بشر دوستانه شناخته شد، با از دست دادن 6 میلیارد و سابقه ی طلاقش از بیزوس، ثروتمندترین مرد جهان، توجه دیگران را به خود جذب کرد.

اسکات اوایل تابستان امسال اعلام کرد که نام خانوادگی خود را تغییر داده و در حال حاضر 1.7 میلیارد دلار از ثروت خود را بخشیده است در واقع این کمک های مالی است که او را به یکی از میلیاردرهای جهان تبدیل کرده است.

او کسی است که خیلی سریع پول های خود ر ا صرف امور خیریه  می کند، چیزی که میلیاردرهای خیرخواه خود برای انجام آن تلاش می‌کنند. بسیاری از ثروتمندترین افراد صنعت فن‌آوری و از جمله کسانی که سعی دارند جز خیرین بزرگ باشند ، شاهد رشد ثروت خود در سال 2020 هستند.

اسکات، رمان نویسی که روز سه شنبه در آگهی خود به امیلی دیکینسون اشاره کرد، اسکات نقشی اساسی در سال‌های اولیه آمازون ایفا کرد، اما قبل از طلاقش از بیزوس در سال 2019 کمتر دیده می شد.

در آن تقسیم 38 میلیارد دلار به اسکات تعلق گرفت، بودجه جنگی که با افزایش سرسام آور سهام آمازون در دو سال گذشته، به بیش از 60 میلیارد دلار رسیده است.

همان طور که این اتفاق افتاد، اسکات بیشتر و بیشتر مورد توجه عموم مردم قرار گرفت. کمک‌های او باعث شد که ثروتمندان به جای اینکه ثروت خود را در موسسات خصوصی و یا دفاتر خانوادگی و یا در وصیت نامه به فرزند خود نگه دارند، پول خود را خیلی سریع اهدا کنند.

تنها چند ماه پس از طلاق، اسکات متعهد شد که حداقل نیمی از پول خود را برای انجام کارهایی که قرار بود بعد از ازدواج خود و همسرش انجام دهند و هنوز هم انجام نداده است، کنار بگذارد.

 

 

قدرتمندترین زنان سال  2020 و امور خیریه

 

در چالش مکنزی اسکات و ملیندا 40 میلیون دلار به مسائل غیر انتفاعی اختصاص داده شد

 

این زن 50 ساله با ملیندا، همسر بیل گیتس که نفر پنجم فهرست زنان قدرت‌مند امسال اعلام شده، همکاری کرده تا چالش «برابری لحظه شماری می‌کند» را به راه بیاندازد؛ که طی آن، 40 میلیون دلار به مسائل غیر انتفاعی اختصاص داده شد.

وی در مصاحبه با بلاگ Medium توضیح داد که حوادث سال 2020 را با قلبی سرشار از اندوه و ترس دنبال کرده و شاهد وجود ساختارهای اجتماعی‌ای بوده که با ایجاد فرصت برای عده‌ای، برای تعدادی بیشمار ایجاد مشکل و مانع می‌کرده‌اند.

وی بیان داشت که «مشکلات حال حاضر مردم طی حوادث سال جاری، قادر است میان امتیازاتی که از آن‌ها لذت برده و عوایدی که آن‌ها را امری مسلم فرض کرده‌اند، ارتباط برقرار کند. به همین سبب، عده‌ای تصمیم می‌گیرند تا مقداری از آنچه را که در اختیار دارند، با مردمی که مشارکت برابر آن‌ها بر اساس ساخت دنیایی بهتر امری ضروریست، به اشتراک بگذارند».

 

پرداختن به امور خیریه توسط مکنزی اسکات

 

اسکات اعلام کرد به امور خیریه ادامه خواهد داد تا زمانی‌که گاو ‌صندوقش خالی شود!

 

این مادر و نویسنده، درخانواده‌ای ثروتمند، در کالیفرنیا و سانفرانسیسکو متولد شد. پدرش برنامه‌ریز مالی و مادرش، زنی خانه‌دار بود که ریاست گروه جذب سرمایه‌ای را برعهده داشت.

اسکات طی بیانیه‌ای در زمان جدایی‌اش بیان داشت «هرکدام از ما با اقبال‌ها و موقعیت‌هایی مواجه می‌شویم که از فهم کامل آن‌ها عاجزیم. علاوه‌ بر هر آنچه که زندگی در من پرورش داده، مقدار زیادی پول برای قسمت کردن در اختیار دارم.

نحوه‌ی برخورد من با مقوله‌ی کار خیریه همچنان هدفمند خواهد بود که نیازمند زمان، تلاش و مراقبت است. ولی من تعلل نخوا‌هم کرد و همچنان به این کار ادامه خواهم داد تا زمانی‌ که گاو‌صندوقم خالی شود».

وی با بزوس، پیش از اینکه امپراطوری آمازون را  - که یک فروشگاه کتاب بود که به دلیل عشق و علاقه‌ی او به کتاب خواندن، از گاراژ آن‌ها شروع به کار‌ کرد – تاسیس کند، آشنا شد.

 

کمک به افراد نیازمند

 

اسکات روز سه‌شنبه پرده از حقایق کنار زد تا استراتژی خود را ارائه دهد. قبلاً گزارش داده بود که حداقل تا حدودی از یک صندوق مشاوره اهداکنندگان استفاده می کند که وسیله بحث برانگیزی است و شفافیت کمی دارد و با شرکت مشاور Bridgespan و بنیانگذار آن، تام تیرنی، برای مشاوره دادن به او کار می کند.

اسکات اضافه کرد که تیم او به حدود 6500 سازمان کمک‌های مالی کرد قبل از اینکه به 384 گروه  تقلیل یابند او گفت که بعد از آن، آن‌ها تلاش خود را می کنند."

او نوشت: " نه تنها سازمان های کم درآمد، کسری بودجه دارند، بلکه آن‌ها با جمع‌آوری کمک‌های مالی، و الزامات گزارش دهی طاقت فرسایی که اهدا کنندگان اغلب به عهده ی آن ها گذاشتند، از کار خود دور می شوند.

" او کار متفاوتی کرد و به سازمان‌های بدون درآمد که انتخاب کرده بود گفت که " کل تعهد از قبل ادا خواهد شد و بدون محدودیت باقی می‌ماند تا حداکثر تغییر پذیری را برای آن ها فراهم کند."

اسکات مبالغی را که به هر سازمان کم درآمد داده بود اعلام نکرد، اما این لیست شامل کالج ها و دانشگاه های سیاه پوستان، بانک های مواد غذایی در سراسر کشور ( کاری که توسط شوهر سابقش در اولویت قرار گرفته بود) و وای اِم سی اِیز است. برخی از کالج ها هدایایی بالغ بر 50 میلیون دلار اعلام کردند.

 

مکنزی اسکات نظر خود را به صراحت درباره ویروس کرونا اعلام کرد

 

اسکات به صراحت حقایق دوگانه در سال 2020 را برای میلیاردرها و بقیه کشورهای آمریکا متذکر شد وی افزود بیماری همه گیر کشور را نابود می کند و به ویژه روی شهروندان کم درآمد، تأثیر می گذارد.

این نوع سخنوری چیزی است که میلیاردرها هنگام تبلیغات خیرخواهانه خود معمولاً از حرف زدن درباره ی  آن بیزار هستند.

" این بیماری همه‌گیر گلوله‌ای نابود کننده در زندگی آمریکایی‌ها بوده که در حال مبارزه با آن هستند.

او در پست متوسط خود نوشت: " خسارت‌های اقتصادی و پیامدهای بهداشتی به همان اندازه برای زنان ، برای افراد رنگین پوست و برای افرادی که در فقر زندگی می کنند، بدتر شده‌است." "در عین حال ، ثروت میلیاردرها را به طور قابل توجهی افزایش داده است."

 

کرونا و اثرات آن

 

 

 

زنان بیلیونر موجود در فهرست زنان ثروتمند، ثروت خالصی معادل 1.2 تا 59.7 بیلیون دارند!

 

در فهرست امسال 100 زن قدرت‌مند، 12 بیلیونر، با مجموع ثروتی معادل 150.4 بیلیون، وجود دارد.

درحالی‌که ملیندا گیتس نیز برای فعالیتش در موسسه‌ی مشاغل محوری بیل و ملیندا گیتس در این فهرست حضور دارد، وی بدلیل اینکه اعتبار تاسیس مایکروسافت به همسرش تعلق دارد، در فهرست بیلیونرهای فوربس قرار نگرفته است.

 

زنان قدرتمند و ثروتمند 2020

 

زنان بیلیونر موجود در این فهرست، دارای ثروت خالصی معادل 1.2 تا 59.7 بیلیون هستند.

لارن پاول جابز، بیوه‌ی استیو جابز موسس شرکت اپل، با ثروت کلی 21.1 بیلیونی در رتبه‌ی 42 قرار داشته و موسس و رئیس پروژه‌ی خیریه‌ی Emerson Collective است.

غول رسانه‌ای، اوپرا وینفری در رتبه‌ی 20‌ام، و جینا رین‌هارت استرالیایی، رئیس اجرایی Hancock Prospecting، در رتبه‌ی 45 این فهرست قرار دارد. وی بعنوان ثروتمند‌ترین فرد استرالیا، با ثروتی معادل 29 بیلیون دلار، رتبه‌ی اول فهرست ثروتمندترین افراد استرالیا در سال 2020 را بدست آورد.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ex-wife-bezos-most-powerful-woman
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
قادر جانفشان گفته:
۰ | ۰

ممنون ازتون.متشکر.امیدوارم یکی از فروشنده های محصولاتی که در اینده تولید خواهم کرد،در فروشگاه بزرگ امازون باشم.پشت کار اقای جف بزوس رو تحسین میکنم.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما قادر عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

هر آنچه که می خواهید محقق می‌شود اگر باور داشته باشید و اقدام کنید. دو فاکتور مهمی که در مجموعه عزت خواه دات کام سعی کردیم به صورت کامل و جامع به علاقه‌مندان به تغییر آموزش دهیم. حضور و همراهی شما در این مسیر، تلاش و انگیزه ما را چندین برابر می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
آرمان گفته:
۰ | ۰

جالب بود خوشمان آمد.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما آرمان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ابراز لطف و رضایت شما همواره برای ما قابل احترام است و از اینکه شاهد این دستاورد بزرگ هستیم، بسیار خشنودیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط