مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اثر مرکب - نتایج شگفت انگیز آن در زندگی

توضیحات کوتاه :
اثر مرکب و نتایج شگفت انگیز آن در زندگی را در این مقاله بخوانید. سود مرکب مربوط به وقتی است که مبلغ سود سپرده خود را مجددا سرمایه گذاری می کنید تا به سود بیشتری برسید. طبق یک مثل قدیمی، «پول، پول می آورد و پولی که پول می آورد، پول بیشتری را به همراه دارد.»

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 8

 • 1.8k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
اثر مرکب - نتایج شگفت انگیز آن در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله :

جادوی تغییر دهنده زندگی با سود مرکب. سود مرکب میزان رشد سپرده و سرمایه های شما را در طول زمان بیشتر می کند. از طرف دیگر، میزان بدهی شما در طول زمان هم بیشتر می شود. در این مطلب همه اطلاعات لازم درباره آنچه که آلبرت انیشتین به عنوان عجایب هشتم جهان معرفی می کند به شما توضیح می دهیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

سود مرکب چیست ؟

 

با سود مرکب، علاوه بر این که سود سپرده اصلی خود را دریافت می کنید، روی مبلغ سود شما نیز مجددا سود پرداخت می شود. این مربوط به زمانی است که سود دریافت شده را به حساب اصلی خود بازمی گردانید، در نتیجه به سود بیشتری می رسید و مقادیر سود شما با هم ترکیب می شوند.

مثلا فرض کنید 1000 دلار در یک حساب پس انداز با سود سالیانه 5% دارید. در عرض یک سال، 50 دلار دریافت می کنید و سپرده جدید شما 1050 دلار می شود. در عرض دو سال، 5% از مبلغ 1050 دلار را دریافت می کنید که 52/50 دلار است، در نتیجه در پایان سال دوم سپرده شما 1102/50 دلار می شود.

 

اثر مرکب

 

با جادوی سود مرکب، رشد سپرده شما در طول زمان بیشتر می شود و به مقدار سود بیشتری می رسید. اگر 1000 دلار را برای 30 سال در این حساب فرضی نگه دارید، با نرخ سود سالیانه 5% در کل این دوران و بدون اضافه کردن هیچ مبلغ دیگری، در نهایت 4321/91 دلار خواهید داشت.

در فواصل زمانی مختلف، سود می تواند به صورت مرکب باشد یا به حساب اصلی بازگردانده شود. برای مثال، می توان سود را به صورت مرکب سالیانه، ماهیانه، روزانه یا حتی مداوم دریافت کرد. هرچه تعداد دفعات اضافه شدن سود بیشتر باشد، سرعت رشد مبلغ اصلی حساب شما بیشتر خواهد شد.

با این مثال، اگر با مبلغ حساب 1000 دلار شروع کنید و سود را به جای هر سال در هر روز دریافت کنید، پس از 30 سال مبلغ سپرده شما 23/4481 خواهد بود. در نهایت میزان سود شما 160 دلار بیشتر می شود.

 

سود ساده در مقایسه با سود مرکب

 

سود ساده با سود مرکب تفاوت دارد. سود ساده فقط بر اساس مبلغ حساب اصلی محاسبه می شود. سود دریافت شده در حین محاسبه سود ساده به صورت ترکیبی نیست یا به حساب اصلی باز نمی گردد.

با محاسبات سود ساده، این حساب 1000 دلاری با نرخ سود 5% در هر سال 50 دلار دریافت می کند. سود دریافت شده به مبلغ اصلی بازنمی گردد. در سال دوم، 50 دلار دیگر دریافت خواهید کرد.

معمولا از سود ساده برای محاسبه سود وام اتومبیل یا سایر وام های کوتاه مدت استفاده می شود. اما سود روی بدهی کارت اعتباری به صورت مرکب است و به همین دلیل است که سود بدهی کارت اعتباری خیلی زود به مبلغ بالایی تبدیل می شود.

در دنیای ایده آل، شما تمایل دارید سود سرمایه گذاری خود را به صورت مرکب محاسبه کنید و بدهی هایتان را با سود ساده تعیین کنید.

 

نتایج شگفت انگیز اثر مرکب

 

 

درک سود مرکب

 

در حین محاسبه سود مرکب، باید چند عامل کلیدی را در نظر بگیرید. هر کدام از این عوامل نقش خود را در نتیجه نهایی دارند و برخی متغیرها می توانند تاثیر اساسی بر بازگشت سرمایه شما داشته باشند. پنج مورد از متغیرهای کلیدی در درک سود مرکب عبارتند از:

 

نتایج اثر مرکب در زندگی
 

 • سود : نرخ سود دریافتی یا پرداختی. هرچه نرخ سود بیشتر باشد، پولی که دریافت یا پرداخت می کنید بیشتر خواهد بود.

 • اصل شروع : در ابتدا با چه مقدار پول شروع می کنید؟ وام دریافت شده چقدر زیاد است؟ با این که مبالغ در طول زمان اضافه می شوند، اما بر اساس مبلغ اصلی سپرده یا بدهی هستند.

 • تعداد دفعات ترکیب سود : سرعت ترکیب سود – روزانه، ماهیانه یا سالیانه – تعیین کننده میزان رشد مبلغ است. در حین دریافت وام یا افتتاح حساب، تعداد دفعات ترکیب سود را سوال کنید.

 • مدت زمان : انتظار دارید برای چه مدت یک حساب را نگه دارید یا وام را دریافت کنید؟ هرچه مدت زمان رها کردن پولتان در حساب سپرده یا مدت زمان بدهی شما بیشتر باشد، مبلغ دریافتی یا پرداختی شما بیشتر خواهد بود.

 • سپرده گذاری و برداشت : آیا انتظار دارید سپرده گذاری منظمی در حسابتان داشته باشید؟ چه تعداد پرداخت وام خواهید داشت؟ سرعت افزایش مبلغ سپرده یا پرداخت اقساط وام شما می تواند در بلند مدت تفاوت بزرگی را ایجاد کند.

 

افزایش کارایی سود مرکب برای شما

 

 

جادوی تغییر دهنده زندگی با سود مرکب
 

 • به خودتان زمان بدهید : با سود مرکب، قدرت زمان بیشتر می شود. هرچه زودتر سرمایه گذاری یا پس انداز را شروع کنید، فرصت رشد پولتان بیشتر خواهد بود. به این دلیل است که باید سرمایه گذاری برای بازنشستگی را در سریع ترین زمان ممکن شروع کنید. هرچه زودتر شروع کنید، نیاز به پس انداز پول کمتری خواهد بود. بودجه های بازنشستگی شما از طریق سود مرکب رشد می کنند.

 • بدهی خود را سریع تر پرداخت کنید : وام می گیرید، سود مرکب به ضرر شما عمل می کند، مثلا از طریق وام دانشجویی، کارت اعتباری یا سایر انواع وام. هرچه سریع تر آنها را پرداخت کنید، در طول زمان کمتر بدهکار خواهید بود.

 • درصد بازده سالیانه را مقایسه کنید : درصد بازده سالیانه یا APY بهتر از نرخ درصد سالیانه یا APR به شما نشان می دهد که چه میزان سود یا ضرر خواهید کرد. زیرا APY برای سود مرکب در نظر گرفته می شود، اما APR مختص سود ساده است.

 • نرخ سود مرکب را بررسی کنید : هرچه تعداد دفعات ترکیب شدن سود بیشتر باشد، به پول بیشتری خواهید رسید (یا مبلغ بیشتری بدهکار می شوید). در شرایط ایده آل، سود مرکب حساب پس انداز شما باید در بیشترین دفعات ممکن محاسبه شود و برای بدهی هایتان تعداد دفعات کم مطلوب تر است.

 

اگر مفاهیم دنیای کریپتوکارنسی برای شما پیچیده است و علاقه مند هستید زبان دنیای ارزهای دیجیتال را به ساده ترین و قابل فهم ترین شکل یاد بگیرید، آموزشی که این مفاهیم را آن هم در حد نیاز به زبان ساده بیان کند و شیوه تعریف استراتژی بلند مدت را به شما یاد بدهد تا به صورت روزانه ترید کنید، سرعت و کیفیت عملکردهای شما را چندین برابر خواهد کرد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص دوره ایزی کوین توضیحات صفحه محصول را مطالعه کنید و از این فرصت استفاده کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/compound-interest
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط