نیم میلیون ایده میلیون دلاری ، دوازده میلیون بیکار ایرانی ؟!!

  • 1 مهر 1396
  • 60.8k
  • 60

اصول راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق

خیلی از افراد تصور می‌کنند برای راه‌اندازی کسب‌وکار پرسود و میلیاردی، ایده بسیار مهم هست!!! اگر ایده ناب و فوق‌العاده‌ای داشته باشیم، می‌توانیم کسب‌و‌کار موفقی راه‌اندازی کنیم، تو چگونه فکر می‌کنی؟ دوست خوبم الان می‌خواهم به تو آماری از این موضوع بدهم که قول می‌دهم شوکه بشوی! بر اساس آمار وبسایت رسمی فربز که در سال 2017 منتشر شد: 90 درصد کسب و کارهای نوپا یا همان استارت‌آپ ها در کمتر از 5 سال سقوط می‌کنند و کاملا از بین می‌روند! آمار عجیبی است!! اما زمانی عجیب‌تر می شود که 80 درصد همان استارت‌آپ ها ، ایده‌های خوب و قابل رشدی داشتند.


 

نیم میلیون ایده میلیون دلاری

 

چگونه ایده‌هایمان را اجرایی کنیم؟

بهترین ایده‌ها اگر فقط ایده باشند هیچ ارزشی ندارند و بر خلاف تصور عمومی باید باور کنیم و بپذیریم که نحوه اجرا ، ساخت و مدیریت یک ایده است که آن را تبدیل به کسب و کار میلیاردی می‌کند. حتی ایده‌های ناب می‌تواند به طور کلی شما را نابود کند، 42 درصد از محصولاتی که در استارت‌آپ‌ها ساخته می‌شوند ، هیچوقت حتی به فروش نمی‌رسند و به این دلیل که بازار خریدی ندارند و صرفا همین منحصر‌به‌فرد بودن باعث نابودیش می‌شود.

همه افرادی که در دنیا موفق شده‌اند، در هر کاری، در هر کسب‌وکار یا رشته ورزشی یکی از دو کار زیر را انجام داده‌اند:

  • دسته اول: در خط صاف زندگیشان زمانی که فرصتی برای موفقیت برایشان پیش آمده، فرصت را خوب تشخیص داده‌اند و سریع اقدام کردند.
  • دسته دوم: این دسته به مراتب خیلی موفق‌تر از دسته قبلی هستند، این دسته نه تنها فرصت ها را تشخیص داده اند بلکه در بیشتر موقعیت‌ها، فرصت را ساخته‌اند.

چگونه بزرگ‌ترین رویای زندگی خود را بسازیم؟

از زمانی که به یاد می‌آورم همیشه رویای درونیم این بود که یک روزی فیلم سینمایی بسازم و زمانی که روی پرده بزرگ نمایش داده می‌شود اولش بزرگ بنویسه کارگردان " حسین عزت خواه "! وای حتی همین‌الان که باز صحبت از رویام شد از خوشحالی و هیجان به وجد آمدم. چندین سال پیش تصمیم گرفتم اولین قدم فیلمسازی را بردارم و فیلمنامه کوتاهی نوشتم. مصمم شده بودم واقعا این فیلم را بسازم، اما خیلی چیزها توی این مسیر برایم گنگ و بی‌مفهوم بود. از فیلم‌برداری و دوربین هیچ اطلاعاتی نداشتم برای همین از یکی از دوستانم کمک خواستم و قبول کرد که بهم کمک کند. به من گفت که بروم و بازیگرهای مناسب را پیدا کنم. من نیاز به 5 نفر بازیگر داشتم، سه نفر پسر و دو نفر دختر! بزرگترین مشکلم این بود که نمی‌دونستم بازیگرها را از کجا باید پیدا کنم، بعد از چند روز تلاش در گوگل سرچ کردم و به سختی یک لیست 110 نفری که در محدوده شهر من بودند پیدا کردم ایمیلی نوشتم و واسشون فرستادم. بعد از گذشت 3 روز در کمال ناباوری، هیچ پاسخ مثبتی نشنیدم، کلافه شده بودم.

از شکست تا موفقیت

به هیچ وجه نمیخواستم قبول کنم شکست خورده‌ام و پروژه کنسل است. با دوستم تماس گرفتم و به عنوان آخرین راه برای امتحان کردن بهم گفت به مرکز تئاتر شهر بروم و با کسانی دانشجوی تئاتر هستند و تئاتر تمرین می کنند صحبت کنم. حوالی ساعت 7 عصر به سالنشان رفتم و ابتدا به تماشای تئاتر نشستم. همه تماشاچی‌ها محو تئاتر بودند و با دقت دنبال می‌کردند اما من گوشه‌ای بر روی صندلی جمع شده بودم و دستم زیر چانه‌ام بود و اخم‌هایم درهم، فقط به این فکر می کردم که اگر این‌ها به من جواب منفی بدهند، ساخت فیلم من چه می شود؟ یا اگر از من پول بخواهند، من که پولی ندارم به آنها بدهم! غرق این افکار بودم تا صدای تشویق تماشاچی‌ها بلند شد، لحظه‌ای صبر نکردم سریع به طرف اتاق کار آنها رفتم. با هزار ترفند و خواهش توانستم با سه نفر آنها صحبت کنم‌، اما هیچکدام حتی اسم فیلمی که می خواهم بسازم را هم نپرسیدند! فاجعه بود!!! واقعا چرا؟ چرا همه این آدم‌ها هر کدام به نوعی درخواست من را رد کردند؟ مدام از خودم همین را می‌پرسیدم؟؟!!

 

راه حلی برای 12 میلیون بیکار ایرانی

 


شکست سرچشمه رشد و موفقیت است

مدتی گذشت، خیلی از رویایم دور شده بودم تا اینکه یک روز یکی از بزرگترین اتفاق‌های زندگیم افتاد، من با الگو و تکنیکی آشنا شدم که مسیر زندگی من را از شکست و قبول شکست کاملا برعکس کرد. با استفاده از تکنیکی که یاد گرفتم، خیلی جالبه که بدونی دقیقا همان افراد به درخواست همکاری کردن با من جواب مثبت دادند. کاملا رنگ و کانترست زندگی برایم عوض شد. بعد از اینکه اولین فیلم کوتاه زندگیم را ساختم، تا چند ماه بسیار خوشحال بودم و در مورد آن با همه صحبت می کردم تا اینکه کم کم برایم عادی شد و برگشته بودم به روتین قبلی زندگیم و خیلی کار می کردم. همه تمرکزم دقیقا بر روی کار کردن زیاد بود تا اینکه به طور کامل نقش اون الگو و تکنیک در زندگیم ناپدید شد و دیگر فراموشش کردم.

تبدیل رویا به واقعیت

یک شب به دعوت یکی از دوستانم به یک مهمانی رفتم و بعد از اینکه شام خوردیم به حیاط خانه رفتم تا کمی راه بروم. اتفاقی کنار چند نفر که کنار استخر ایستاده بودند و گرم صحبت بودند، ایستادم. یکی از آنها که وسطشون ایستاده بود، با اشتیاق و هیجان جمله‌ای گفت که هنوز در گوشم می‌شنوم. جمله این بود :" هفته پیش جشنواره فیلم لوکارنو ، فیلمم را قبول کرد ، بلاخره وارد فستیوال شد!" دیگر چیزی متوجه نشدم و دقیقا به یاد حسین عزت‌خواه اصلی افتادم، رویای من فیلم و سینما بود. ساختن فیلم! همه مسیری که رفته بودم به یادم آمد به خصوص زمانی که ازآن تکنیک استفاده کردم و موفق شدم با همان افراد فیلمم را بسازم. از فردای اون شب به خودم قول دادم هیچوقت نگذارم کار یا زندگی روزمره من را کنترل کنه. دوباره تکنیک را استفاده کردم، فوق العاده بود، نه تنها توانسته بودم برای ساخت فیلمم ازش استفاده کنم، اینبار توانسته‌ام در بیزینسم بزرگترین قرارداد زندگیم را ببندم. دوست خوبم چون مطمئنم که الان فوق العاده کنجکاوی، میخوام بهت بگم که داستان چیه...


عواملی که در رسیدن به آرزوها به شما کمک می‌کند

الان خیلی خوشحالم که کتابی برای تو آماده کردم که حاصل شش سال آزمون و خطای من و دانشجویان من هست. در این کتاب با هم بررسی می کنیم که چطوری بهترین ایده را از درون مغزمان بیرون بکشیم و برسیم به مهمترین مرحله یعنی اجرا و مدیریت ایده، که نیازمند اجرای هر ایده ای در کسب‌وکار تکنیک ساخت پل ارتباطی هست. همین الان می تونی این کتاب را دانلود کنی و از دوازده میلیون بیکار ایرانی خارج بشی و در کمتر از 90 روز کسب و کار خودت را بسازی. یاد میگیری همین حالا چه فرصت های مناسبی در زندگی تو وجود داره و مهمتر چطوری از این فرصت ها استفاده کنی و تبدیلشون کنی به پلی برای رسین به آرزوهات و زندگی که رویاش را داری.

باید یاد بگیری با افرادی که اطرافتان بیشتر آشنا بشوی و فرصت ها را ببینی و سریع تکنیک ها را اجرا کنی تا بتونی ایده های کسب و کارت را با شرایطی که داری اجراشون کنی. اگر واقعا آماده ای ازت میخوام که همین الان این کتاب را دانلود کنی ، چون این کتاب به مدت محدودی بر روی وبسایت هست و بعد از آن حذف می شود.

نیم میلیون ایده میلیون دلاری ، دوازده میلیون بیکار ایرانی ؟!!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.2

تعداد امتیازها: 45

نظرات کاربران

60 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط