افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

والمارت یا آمازون - بهترین پلتفرم برای خرید آنلاین محصولات

خلاصه اخبار :
والمارت یا آمازون برای یک خرید بهتر مناسب هستند؟ در این خبر مقایسه ای بین این دو پلتفرم مطرح و مسیر رشد آنها انجام شده و آمار و ارقام جالب توجهی ارائه شده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 13

  • 2.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
والمارت یا آمازون - بهترین پلتفرم برای خرید آنلاین محصولات


آمازون در برابر والمارت

 

Amazon.com  vs  Walmart.com


آمازون ( NASDAQ:AMZN) و والمارت (NYSE:WMT) به نبرد خود برای برتری خرده فروشی در ایالات متحده و سایر مناطق جهان ادامه می دهند. ظهور آمازون زمانی در بین سرمایه گذاران ترس افکند که گمان میرفت بر صحنه خرده فروشی تسلط می یابد.

در این میان والمارت راهی پیدا کرده است تا با فروش آنلاین و فروشگاهی، بیشتر رشد کند؛ اما احتمالا این پیشرفت ها به سود سرمایه گذاران نیست. قصد داریم با نگاهی دقیق تر دلایل آن را بررسی کنیم.


بازگشت والمارت به عرصه فروش و رقابت

 

والمارت


در اواسط دهه گذشته رشد آمازون در بحبوحه فروش راکد والمارت، شرکت را متزلزل کرد. با این حال والمارت زمانی که داگ مک میلون در سال 2014 مدیر عامل شد تغییرات خود را آغاز کرد.

خرید jet.com و سایر خرده فروشان الکترونیکی، فروش آنلاین والمارت را جدی کرد و به این شرکت اجازه داد تا یک برگ برنده در زمینه رقابتی خرید ترکیبی فروشگاهی و آنلاین داشته باشد.

به لطف این خدمات، مشتریان می توانستند در صورت تمایل، آنلاین خرید کنند و اگر آنچه که می خواستند در فروشگاه موجود بود، به جای انتظار برای تحویل اجناسشان، آن را از فروشگاه خریداری کنند.

با بیش از 90 درصد آمریکایی که در فاصله 10 مایلی فروشگاه های والمارت زندگی می کردند، این شرکت به طور انحصاری این خدمات را  انجام می داد.


بررسی سیر رشد ، درآمد و مالیات والمارت

 

بهترین پلتفرم فروشگاهی جهان


چنین پیشرفت هایی موجب رشد دائمی می شوند. در آخرین سال مالی، درآمد شرکت تقریباً 7٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به حدود 559.2 میلیارد دلار رسید.

این شامل افزایش 79 درصدی فروش قابل ملاحضه ی مبتنی بر تجارت الکترونیک ایالات متحده در مدت مشابه است، اگرچه شرکت رقم واقعی این فروش ها را منتشر نکرده است.

این دستاوردها کمک کرد تا درآمد عملیاتی شرکت تقریباً 10٪ افزایش یابد و به حدود 22.5 میلیارد دلار برسد. متاسفانه بار مالیاتی والمارت در طول سال مالی تقریباً 2 میلیارد دلار افزایش یافت.

ضربه مالیاتی که والمارت متحمل شد، باعث شد تا درآمد خالص این شرکت بیش از 9 درصد کاهش یابد و به حدود 13.5 میلیارد دلار برسد. همچنین درآمد والمارت قبل از کسر مالیات کمی بیش از 2٪ افزایش یافت، زیرا سایر سودها در طول سال از کمتر از 2 میلیارد دلار به حدود 210 میلیون دلار کاهش یافت. فروش « والمارت آرژانتین » بیشتر افزایش مالیات و کاهش سودهای دیگر را توضیح می دهد.

ارقام کلی رشد ممکن است باعث شود برخی از سرمایه گذاران نسبت به والمارت بی تفاوت باشند. بعد از اینکه P/E در سال 2019 به 60 رسید، دوباره به محدوده 20 سقوط کرد، کمی بیشتر از چند برابر خود در اواسط دهه گذشته.


چرا آمازون هنوز می تواند نقطه قوت را حفظ کند ؟

 

آمازون بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان


در مقابل، آمازون هیچ نشانه ای از رکود نشان نمی دهد. همچنان بیشترین رشد خود را به خاطر صلاحیتش در خرده فروشی آنلاین دارد. فروش خالص کل محصولات نسبت به سال مالی گذشته 37٪ افزایش داشته و به حدود 341 میلیارد دلار رسیده است.

با این وجود والمارت در حاشیه سود عملیاتی همچنان پیشتاز است. درآمد عملیاتی آمازون از فروش محصولات، 9.4 میلیارد دلار کمتر از درآمد 22.5 میلیارد دلاری والمارت است.

با این وجود ، آمازون در تجارت رایانش ابری خود یک برگ برنده دارد: وبسایت خدمات آمازون، (AWS). سود قابل توجه AWS، بالاتر از بازار خرده فروشی آن ها است. با وجود فروش خالص حدود 45.4 میلیارد دلار، AWS درآمد عملیاتی 13.5 میلیارد دلاری کسب کرده است.

این اتفاق برتری فوق العاده ای در زمینه رقابت برای آمازون فراهم می کند. از طرف دیگر تعدادی از خرده فروشان مهارت هایی دارند که آن ها را قادر می سازد به یک تجارت رایانش ابری بادوام منتقل شوند.

مهمتر از آن، AWS  باعث می شود آمازون کمتر به خرده فروشی وابسته باشد. از این رو AWS می تواند کمک هزینه ی خرده فروشی را تامین کند و به آمازون این امکان را بدهد تا یک امتیاز رقابتی نسبت به والمارت و سایر همتایان خود بدست آورد.


چه عواملی ارزش آمازون را همچنان در سطح بالایی قرار می دهد ؟

 

ارزش آمازون


بخش عمده ی این مزیت، فروش خالص آمازون در سال مالی 2020 است که نزدیک به 386.1 میلیارد دلار، 38٪ بیشتر نسبت به هر سال افزایش داشته است. این امر کمک کرد تا درآمد خالص شرکت 84٪ نسبت به مدت مشابه ( به 21.3 میلیارد دلار یا 41.83 دلار در هر سهم تقلیل یافته ) افزایش یابد.

بیشتر این افزایش مربوط به بخش "درآمدهای دیگر" است که نسبت به 12 ماه گذشته بیش از 10 برابر افزایش یافته و به بیش از 2.3 میلیارد دلار رسیده است. تغییر در ارزیابی سهام و ارز خارجی باعث افزایش سایر درآمد ها شده است.

چنین رشدی ارزش آمازون را همچنان در سطح بالایی نگه می دارد. نسبت P/E آمازون در حال حاضر درست زیر 80 است، که باعث می شود سهام آمازون در ذهن برخی از سرمایه گذاران بسیار گران به نظر بیاید.

گرچه این مقدار هنوز به طور چشمگیری از ضرایب والمارت، تارگت و کاستکو فراتر است، اما نسبت به پاییز سال گذشته که غالبا بیش از 120 بود، کاهش یافته است.


آمازون یا والمارت ؟

 

لوگو والمارتلوگو آمازون

مقاله پیشنهادی : فروش در والمارت

 

در حوزه خرده فروشی، آمازون و والمارت با ترکیب خرده فروشی آنلاین و فروشگاهی روند رشد خود را تقویت کرده اند. با این حال آمازون چهار برابر بیشتر از والمارت رشد درآمد داشته است.

علاوه بر این با وجود تمام موفقیت های مربوط به رشد تجارت الکترونیک والمارت، این شرکت همچنان تمایلی به انتشار رقم درآمد خاص این بخش را ندارد، این امر نشان می دهد که تجارت الکترونیک هنوز قسمت نسبتاً کمی از درآمد این شرکت را تشکیل می دهد.

علاوه بر این، آمازون در کسب و کار جداگانه ای موفقیت کسب کرده است ( AWS ) ، که موفقیتش به شرکت این اجازه را می دهد تا هزینه ی پیشرفت هایی که باعث رقابتی تر شدن عملیات خرده فروشی می شود را بپردازد.

این امر کمک می کند تا آمازون به یک سهام خرده فروشی مطمئن تر برای سرمایه گذاران تبدیل شود ،حتی وقتی قیمت بالای آن را در نظر بگیرند.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه‌تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، آشنایی با کاملترین تکنیک های فروش در آمازون می باشد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-vs-walmart
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
ملیکا گفته:
۰ | ۰

آینده آمازون روشنتره ...

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما ملیکا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون از حضور پر مهرتون در سایت عزت خواه.

شاد باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط