مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مچ بند سلامتی جدید آمازون - تهاجمی ترین فناوری تست شده

خلاصه اخبار :
آمازون، مچ بند ردیاب سلامت جدیدی، به‌همراه میکروفون و نرم‌افزار ویژه‌‌‌ی خود، دارد که تمام مشکلاتتان را به شما اطلاع می‌دهد. اگر به میزان کافی ورزش نکرده یا نخوابیده‌ باشید، «هالو بند» 65 دلاری آمازون به شما اطلاع می‌دهد!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 10

  • 1.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
مچ بند سلامتی جدید آمازون - تهاجمی ترین فناوری تست شده

امکانات مچ ‌بند ردیاب سلامت آمازون مشخص شد!

 

درصورتی‌که بدنتان چربی اضافی داشته باشد، نرم‌افزار هالو تصویری سه بعدی‌ از بدن نیمه برهنه‌‌ی شما را نمایش می‌دهد. حتی اگر لحن صدای‌تان حالت خستگی یا هیجان داشته باشد، هالو با شنیدن آن از طریق میکروفون کوچک تعبیه شده بر روی مچ شما، آن‌ را تعیین کرده و اندازه‌گیری می‌کند.

امیدواریم سوتفاهمی پیش نیاید، ما به این نوع انتقادات، آن‌ هم توسط یک کامپیوتر هیچ‌گونه نیازی نداریم. هالو شخصی ترین اطلاعاتی ممکن را که یک گجت سلامتی نیاز دارد جمع‌آوری کرده و کمترین میزان استفاده از آن ‌را به عمل می‌آورد.

این پوشیدنی بیشتر از بهبود بخشیدن به سلامتی و میزان رضایت از زندگی شما، آمازون را در جمع‌آوری اطلاعات یاری می‌کند.

 

 	مچ بند سلامتی جدید آمازون

 

هالو آمازون از آگوست امسال در فهرست محصولات قرار گرفت

 

هالو از آگوست امسال در فهرست محصولاتی که به‌زودی در دسترس خواهند بود، قرار گرفته و خرید آن نیازمند  «دعوتنامه» است (فروش عمده‌ی آن به قیمت 100 دلار، بعلاوه هزینه‌ی ماهانه‌‌ی 4 دلاری می‌باشد).

به این دلیل اکنون در حال بررسی این محصول هستیم که اولین محصول مرتبط با سلامتی آمازون، نگاهی اجمالی به نوع نگرش یکی از تاثیر‌گذار‌ترین شرکت‌های فناوری در مورد آینده‌ی حوزه‌ی سلامت را ارائه می‌دهد.

چه چیزی در این دوران همه‌گیری بهتر از دستگاهی است که دائما در حال گوش دادن و خاطر نشان کردن نقطه ضعف‌های ماست؟! درست است که مدیر اجرایی آمازون، جف بزوس، مالک نشریه‌ی واشنگتن پست است، ولی ما تمامی فناوری‌ها را با دید نقادانه‌ای یکسان مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

مچ بند سلامتی آمازون

 

هالو در مقابل همتاهای خود در بازار!

 

هالو با تاخیر در حضور در بازار ردیابی تناسب اندام که تحت سلطه‌ی ساعت اپل و فیت‌بیت است، برخلاف همتایانش هیچ‌ صفحه، صدا یا لرزش و هیچ‌گونه نوآوری‌ ندارد.

هالو همانند رقبایش دارای سنسورهایی ‌است که میزان فعالیت بدنی، ضربان قلب، خواب و دمای پوست بدن را زیر نظر دارد. نرم‌افزار همراه آن، تنها فضایی است که آنچه‌ که جمع‌آوری شده و بدست آمده در آن قابل مشاهده است.

ولی هالو با ورود به بخش حریم خصوصی، اطلاعات شخصی از قبیل عکس‌هایی از بدن و صدای فرد را جمع‌آوری کرده و برای تجزیه و تحلیل به نرم‌افزار آمازون می‌فرستد. هدف آن‌ها دستیابی و پرکردن جای دکتر هوش مصنوعی یا دست کم، مشاور زندگی است.

 

دلیل آزمایش دو نوع دستبند مشخص شد!

 

یکی از دلایلی که هرکدام از ما، دو دستبند را آزمایش کردیم این بود که میزان کارایی هوش مصنوعی در جنسیت و سایر تفاوت‌های انسانی به‌ ویژه عواملی به پیچیدگی میزان چربی و لحن صدا را بسنجیم.

این دستبند، لحن صدای جفری را با کلماتی نظیر «خودسر» و «لجباز» و لحن صدای هدر که دارای دو فرزند است را با کلمات «تحقیر آمیز» و حتی «مهربانانه» توصیف کرد.

 

مسئول بخش پزشکی آمازون در خصوص هوش مصنوعی اظهار نظر کرد

 

«مالک مجمودر»، مسئول بخش پزشکی آمازون در مصاحبه‌ای با ما بیان داشت: «ما قادر هستیم تا متخصصین منحصربفردی را در زمینه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی حاضر کنیم.

مثال‌های متعدد و موارد مشابه زیادی در محصولات این چنینی وجود دارد؛ ولی موارد ویژه‌ای که به ذهن می‌رسند، تجزیه و تحلیل میزان چربی بدن و لحن صداست. این‌ها تصویری جامع‌تر از سلامتی، و نه تنها سلامتی فیزیکی، ارائه می‌دهند». 

 

تهاجمی ترین فناوری تست شده

 

امکان شناسایی بیماری ها از جمله کووید 19 با اطلاعات حاصل از این فناوری!   

 

ما معتقدیم که با گذشت زمان، این اطلاعات شخصی ممکن است منجر به بهبود سطح سلامت افراد شده و حتی قادر به شناسایی بیماری‌هایی از جمله کووید-19 نیز باشند.

طی دهه‌ی گذشته، فناوری‌های پوشیدنی در روند رو‌به رشد چاقی در ایالات متحده خللی ایجاد نکرده و قادر به کند کردن روند آن نبوده است.

ساعت‌های اپل و فیت‌بیت در دسترس ما، قادر به تبدیل کردن انبوه اطلاعات به بینش عملی و اصلاحات رفتاری نیستند. مشکل آمازون این است که هالو باعث تشدید این معضل نیز می‌شود.

 

نرم افزار هالو آمازون از جهاتی از رقبای خود نامنظم تر است!

 

براساس اصول ردیابی و اندازه‌گیری میزان خواب و فعالیت، هالو از رقبا و همتایانش نیز سرگردان‌تر و نامنظم‌تر است.

در حالت نشسته، میزان ضربان قلب اندازه‌گیری شده توسط هالو، مشابه میزان اندازه‌گیری شده توسط ساعت اپل 6 و فیت‌بیت‌سنس است؛ ولی طی آزمون دوچرخه سواری، هالو اوج سرعت را 129 تپش در دقیقه اندازه‌گرفت درحالیکه ساعت اپل، میزان 171 تپش در دقیقه را گزارش کرد.

بخشی از مشکل به این دلیل است که در هالو دکمه‌ای تعبیه نشده که شروع فعالیت را به اطلاع دستگاه برساند؛ بلکه خود آن سعی بر این دارد تا با استفاده از الگوریتم‌هایش، نوع فعالیت بدنی شما را تشخیص دهد.

 

به هوش مصنوعی آمازون در تخمین دقیق سایر اندازه‌ گیری‌ها می توان اعتماد کرد

 

همچنین باید به هوش مصنوعی آمازون در تخمین دقیق سایر اندازه‌گیری‌ها اعتماد داشته باشید؛ برای شروع، اسکن کلی بدن نیمه‌برهنه‌تان. مبنایی که اغلب پزشکان به آن اتکا می‌کنند، شاخص توده‌ی بدنی (BMI) است که مبتنی‌ بر قد و وزن می‌باشد.

آمازون معتقد بر این است که بهتر است درصد چربی بدن را اندازه‌گیری کند؛ که نیازمند این است که به صورت نیمه برهنه در مقابل دوربین تلفن همراهتان قرار گرفته، عکس‌برداری 360 درجه انجام دهید و عکس‌ها را برای تجزیه و تحلیل، به فضای ابری آمازون ارسال کنید.

 

تکتولوژی جدید آمازون در حوزه سلامتی

 

نتیجه ارزیابی میزان چربی بدنی با دو دستگاه مشخص شد

 

ارزیابی میزان دقت و صحت اندازه‌گیری چربی بدنی انجام شده توسط آمازون، بدون حضور دکتر یا متخصص تغذیه امر دشواری‌ است. یکی از ابزارهایی که میزان چربی بدنی را به صورت خانگی با ارسال جریانی از نور به پاهای‌تان بررسی می‌کند Withings Body + است.

میزان چربی بدن جفری را 5% کمتر از میزان اعلام شده توسط هالو گزارش کرد و میزان چربی بدنی گزارش شده برای هدر، در هر دو دستگاه نسبتا یکسان بود (به شما نخواهیم گفت که هالو میزان تناسب اندام ما را چقدر تخمین زد).

آمازون مدعی‌است که هوش مصنوعی هالو از فناوری موجود در مقیاس‌های هوشمند دقیق‌تر است، با این‌ وجود این امر توسط سازمان غذا و دارو تایید نشده است.

 

تشخیص لحن صدا به وسیله نرم افزار هالو امکان پذیر شد!

 

تشخیص لحن صدای هالو حتی سوال‌برانگیزتر نیز هست؛ دستگاه را با خواندن نمونه جملات، با صدای خود آشنا می‌کنید و سپس دستگاه برای لحظاتی به صورت ممتد، به مکالمات با لحن‌های متفاوت‌تان گوش می‌دهد (دکمه‌ای تعبیه شده که می‌توانید ضبط را متوقف سازید).

هالو این مکالمات و لحظات را براساس مثبت و منفی و لحظات هیجانی و دارای انرژی زیاد و انرژی کم دسته بندی می‌کند و سپس جزئیات بیشتری به آن‌ها می‌افزاید.

برای مثال صدایی که بعنوان لحن منفی و فاقد انرژی دسته‌بندی شده، دارای عنوان لحن «دلسرد شده» می‌شود. روزانه می‌توانید ده‌ها و یا حتی تعداد بیشتری از این‌ها را در نرم‌افزار هالو مورد بررسی قرار دهید.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-health-wristband
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
هما گفته:
۰ | ۰

چه مچ بند جذاب و فوق العاده ای.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما هما عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه شما نیز هم مسیر ما هستید بسیار خوشحالیم و برای هر چه بهتر طی شدن مسیر پیشرفت از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط