مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

Amazon FBA چیست ؟ - آمازون اف بی ای

توضیحات کوتاه :
آمازون اف بی ای Amazon FBA سرویسی است که توسط آمازون ارائه می ‌شود و به فروشندگان در سهولت نگهداری، بسته ‌بندی و حمل و نقل سفارشات، کمک می ‌کند. برای آشنایی بیشتر با این سرویس، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 8

  • 11.4k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
Amazon FBA چیست ؟ - آمازون اف بی ای

 

خلاصه ای از مقاله :

در این مقاله به تعریف سرویس آمازون اف بی ای، مزایا و هزینه های آن پرداخته ایم. موضوعی که تقریبا برای همه فروشندگان آمازون مطرح است و از آن استفاده می کنند. در این مقاله سعی کردیم در خصوص Amazon FBA اطلاعات کامل، دقیق و در عین حال خلاصه را توضیح دهیم تا موارد مهم این سرویس را بدانید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

آمازون اف بی ای چیست ؟


آمازون اف بی ای یا Fulfillment By Amazon (FBA) سرویسی است که بار اضافی را از دوش فروشندگان بر می دارد تا بهتر بتوانند بر نحوه فروششان تمرکز کنند. همچنین این سرویس به فروشندگان این امکان را می دهد که کالاهای خود را به مرکز پردازش سفارشات آمازون ارسال کنند. این کالاها تا زمانی که به فروش برسند در انبارها نگهداری می شوند. هنگامی که سفارشی ثبت می شود، کارکنان آمازون به صورت فیزیکی کالاها را آماده، بسته بندی و ارسال می کنند.

 

آمازون اف بی ای

 

مزایای استفاده از خدمات FBA آمازون


فروشندگان می توانند هنگام ثبت نام در سیستم Fulfillment By Amazon از تمام مزایای مرتبط با آمازون بهره مند شوند. این مزایا شامل موارد زیر می شود:


داشتن نام آمازون مرتبط با کالاهایشان

این مورد، تضمین کیفیتی است که اکثر خریداران از آن استقبال می کنند و آنها را به ادامه خرید از این فروشندگان ترغیب می کند. داشتن نام آمازون مرتبط با محصولات، به فروشندگان کمک می کند تا اعتماد مصرف کنندگان و مشتریانی که انتظار خدمات عالی به مشتری و تحویل سریع را با Amazon FBA دارند، را جلب کنند.


مدیریت خدمات مشتری آمازون

مدیریت خدمات مشتری 24 ساعته آمازون به نمایندگی از فروشندگان Amazon FBA ، رسیدگی به سوالات، مرجوعی ها و بازپرداخت را انجام می دهد. این سرویس به جز هزینه پردازش مرجوعی ها که برای یک سری محصولات منتخب، اعمال می شود، رایگان است.


هزینه‌ های ارسال یارانه ‌ای

از آنجایی که آمازون با شرکت‌ های حمل ‌و نقل در ارتباط است، فروشندگانی که از این سرویس استفاده می ‌کنند می‌ توانند هزینه حمل و نقل کمتری نسبت به زمانی که مرسولات از اکانت شخصی ارسال می شوند، بپردازند. همچنین، فروشندگان می توانند برای مقادیر بیش از یک مقدار مشخص، از خدمات حمل و نقل رایگان استفاده کنند زیرا محصولات فروخته شده از طریق Amazon FBA واجد شرایط ارسال Amazon Prime و ارسال رایگان Super Saver هستند.


مرکز پردازش سفارش چندگانه آمازون

فروشندگان Amazon FBA می توانند موجودی خود را در انبارهای آمازون ذخیره کنند. آمازون می‌ تواند محصولات را به سرعت ارسال کند، و در عین حال موجودی‌ هایی را که هم از طریق آمازون و هم از طریق کانال های دیگر فروخته می‌ شوند، مدیریت ‌کند.


پردازش سفارش چندگانه

آمازون می ‌تواند کالاها را که هم از آمازون و هم از کانال های دیگر به فروش می رسند، پردازش و ارسال کند.


استاندارد سازی حمل و نقل

تمام سفارشات FBA دقیقاً به همان روشی پردازش می شوند که آمازون کالاهای مختص به خود را مدیریت می کند. این بدان معناست که وقتی شخصی کالایی را خریداری می کند، آمازون آن کالا را از موجودی ها انتخاب کرده، سپس آن را بسته بندی و برای خریدار ارسال می کند. یک فروشنده می ‌تواند کالایی را در وب‌ سایت خود قرار دهد و با استفاده از سرویس Fulfillment By Amazon، همچنان کار دشوار پردازش و حمل و نقل را به آمازون بسپارد.


دسترسی به مخاطب اصلی

فهرست های برگزیده FBA که با لوگوی Prime نمایش داده می شوند، به فروشنده امکان می‌دهد که در معرض دید مشتریان جدید و فعال که به دنبال ارسال رایگان یک یا دو روزه هستند و به‌ طور خاص محصولات با لوگوی Prime را جستجو می کنند، قرار بگیرد.

 

amazon FBA

 

هزینه های Amazon FBA


آمازون چند نوع هزینه از اعضای FBA دریافت می کند که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم. همچنین هزینه های فروشندگی در آمازون هم از جمله موارد مهمی است که باید بدانید.


هزینه های استاندارد فروشنده

آمازون تقریباً 15 تا 18 درصد از قیمت محصول را به عنوان کارمزد فروش در هنگام فروختن یک کالا دریافت می کند. مقدار دقیق آن بستگی به نوع کالا دارد. آمازون می گوید که آنها 15٪ دریافت می کند، اما برخی از هزینه های پنهان مانند بازپرداخت که به طور کامل برگردانده نمی شود، وجود دارد که هزینه کلی را برای فروشنده افزایش می دهد.


هزینه های پردازش سفارش

این هزینه ها به ازای هر واحد است، و بسته به اندازه استاندارد یا بزرگ بودن محصول متفاوت است و شامل چیدن و بسته بندی، حمل و نقل و جابجایی، خدمات مشتری و بازگرداندن محصول می شود.


هزینه های انبار کردن موجودی ها

بر اساس ماه تقویمی و حجم متوسط روزانه، از فروشندگان به ازای هر فوت مکعب موجودی، هزینه نگهداری ماهیانه دریافت می شود بنابراین این هزینه ها نیز بسته به اندازه محصول متفاوت است. هزینه‌ های نگهداری طولانی‌ مدت برای واحدهایی اعمال می ‌شود که بیش از 365 روز در مرکز پردازش آمازون انبار شده‌ اند و مضاف بر هزینه ‌های نگهداری ماهانه هستند.


حمل و نقل بین المللی

آمازون اکنون صادرات جهانی را ارائه می دهد، که به فروشندگان اجازه می دهد موجودی خود را به سراسر جهان ارسال کنند. برندها و فروشندگانی که علاقه مند به ثبت نام در FBA هستند، میتوانند با مشاهده دوره آربی از روند فروش در آمازون به صورت کامل و تخصصی بهره ببرند.

 

مزایای FBA آمازون

 

مزایای آمازون اف بی ای – Amazon FBA  


احتمالاً تاکنون چیزهای مثبتی در مورد آمازون FBA خوانده اید. با این حال، برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این سرویس با نیازهای تجاری شما مطابقت دارد یا خیر، مهم است که چندین متغیر را در نظر بگیرید. به همین دلیل است که درک مزایا و معایب مختلف آمازون FBA ضروری است. بیایید با مزایای برنامه FBA شروع کنیم.

 

پشتیبانی لجستیک و قابلیت ارتقا

این بهترین مزیت آمازون FBA به شمار می رود. از آنجایی که آمازون وظیفه حمل و نقل و انبارگردانی محصول را بر عهده دارد، می توانید در هزینه های نگهداری بسیار صرفه جویی کنید و به راحتی تجارت خود را توسعه دهید. برای استخدام فضای ذخیره سازی، نیازی به خرج کردن پول نقد زیادی ندارید. اگر کسب و کار نوپایی دارید و فروشتان رو به افزونی است، آمازون وظایف اضافی حمل و نقل را بر عهده خواهد گرفت. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از جایگزینی موجودی خود مطمئن شوید.


ارسال سریع و رایگان با آمازون پرایم

قطعا آمازون روش های خرید ما را تغییر داده است. با معرفی آمازون پرایم، مشتریان هر بار انتظار تحویل سریع برق آسا را دارند. فروشندگان آمازون FBA به طور خودکار واجد شرایط Prime هستند. به لطف هزاران مرکز پردازش سفارشات آمازون در سراسر جهان، سفارش های شما می توانند ظرف چند روز تحویل داده شوند. فروشندگانی که در سرویس FBA قرار ندارند، می توانند Seller Fulfilled Prime (SFP) را انتخاب کنند، اما فروشندگان برای انتخاب شدن باید واجد شرایط باشند. این امر نیاز به سابقه فروش بی‌نقص و بازخوردهای مثبتی که فروشنده دریافت می کند، دارد. همچنین برای ثبت نام در سرویس SFP به یک حساب حرفه ای نیاز دارید.

 

فروش در آمازون


تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌ های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده ‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌ رسد اما اگر راهنمای جامع و گام ‌به‌ گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می ‌شود. آشنایی با آموزش فروش در آمازون و مشاهده نتایج دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-fba-in-simple
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مصطفی گفته:
۰ | ۱

تشکر میکنم از زحماتتان استاد عزت خواه عزیز حتمآ ویدیوهایتان را تماشا کرده واز تجربیاتتان بهرمند میشویم

سهیلا بدیعی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما

از حضور و همراهی شما بسیار سپاسگزاریم.

پاسخ

مطالب مرتبط