موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آکادمی آمازون - معرفی برنامه مهارت آموزی برای کارمندان آمازون

خلاصه اخبار :
برنامه مهارت آموزی آکادمی فنی آمازون با کارمندان علاقه مند به مهندسی نرم افزار سر و کار دارد. مدیر این برنامه معتقد است که آموزش، رمز موفقیت در بلندمدت است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
آکادمی آمازون - معرفی برنامه مهارت آموزی برای کارمندان آمازون

 

آمازون به کارمندان خود کمک می کند در طی 9 ماه مهندس نرم افزار شوند


مزایای کارمندانی که در آکادمی فنی آمازون پذیرفته شده اند، بسیار گسترده است. در یکی از شش طرح آموزشی برنامه مهارت آموزی 2025، قرار است که 700 میلیون دلار به آموزش مهارت های حرفه ای به بیش از 100،000 کارمند آمازون اختصاص یابد.

آکادمی فنی آمازون، مهارت های اساسی لازم برای تبدیل شدن به یک مهندس توسعه دهنده نرم افزار را در سطح آمازون به کارکنان خود آموزش می دهد. این برنامه نیازی به مهارت کار با کامپیوتر ندارد و داشتن دیپلم یا مدرک دبیرستان و برخورداری از ثبات لازم برای گذراندن یک دوره 9 ماهه که توسط مهندسان نرم افزار آمازون طراحی شده است، کفایت می کند.

 

آکادمی آمازون

 

از زمان آغاز این برنامه در سال 2017، صدها کارمند آمازون در آکادمی فنی این شرکت ثبت نام کرده اند. این آکادمی 98% از فارغ التحصیلان خود را در سِمت مهندسی توسعه نرم افزار به کار گرفته است؛ به صورتی که حقوق و پاداش دریافتی آنها به طور متوسط 93% افزایش داشته است. متقاضیانی که در این دوره رایگان پذیرفته شده اند، جهت تأمین هزینه های زندگی خود حقوق دریافت می کنند و برای حفظ مزایای خود یارانه می گیرند.

آمازون به عنوان بخشی از تعهد خود در خصوص توسعه فرصت های شغلی برای کارمندان، فقط در سال 2020 بیش از 12 میلیون دلار در این طرح سرمایه گذاری کرده است.


نظر اشلی راجاگوپال ، از کارمندان قدیمی آمازون درباره آکادمی آمازون


اشلی راجاگوپال، از کارمندان قدیمی آمازون که سِمت های مختلفی در این شرکت داشته است، این دوره را مدیریت می کند. او از همان اوایل به آکادمی فنی آمازون ملحق شد؛ آنها یک تیم کوچک از مهندسان و مدیران تولید بودند و بررسی می کردند که آیا آمازون می تواند کارمندان خود را صرف نظر از مهارت های تخصصی یا سوابق کاریشان در زمینه مهندسی نرم افزار آموزش دهد یا خیر.

راجاگوپال می گوید: « رمز موفقیت ما تلاشی است که برای ساده سازی مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک مهندس نرم افزار انجام دادیم. مادامی که این مهارت ها را تعریف می کردیم، برنامه آموزشی و رویکرد تدریس خود را نیز توسعه دادیم تا متقاضیانی که به دلیل نداشتن سابقه یا محدودیت مالی قادر به دریافت مدرک دانشگاهی در رشته مهندسی نرم افزار نبودند، بتوانند از این دوره استفاده کنند. »

« فارغ التحصیلان با سوابق تخصصی مختلف در حوزه مراکز پردازش، مدیران برنامه، هماهنگ کنندگان استخدام، دستیاران اجرایی و تحلیلگران مالی به آمازون می آیند. سوابق فردی آنها نیز به همین اندازه متنوع است: والدین مجرد، مهاجر، فارغ التحصیلان دانشگاه، دارندگان دیپلم و غیره. این تنوع نشان دهنده دسترس پذیری آگاهانه آکادمی فنی آمازون است. »

راجاگوپال می افزاید: « آنچه که در بین تمام فارغ التحصیلان مشترک است، حس مالکیت شغلی و تمایل به یافتن یک مسیر حرفه ای جدید است. »

« تمام فارغ التحصیلان ما برای آینده خود برنامه دارند و درصدد رسیدن به سِمت های فنی هستند. آکادمی فنی آمازون آمده است که درب های مهندسی نرم افزار را به روی متقاضیان باز کند و پشتیبانی لازم را برای رسیدن به این هدف ارائه دهد. شخصا شور و اشتیاق آنها را برای رسیدن به رویاهایشان دوست دارم. »

« وقتی 11 سال پیش برای کار در آمازون به اینجا آمدم، استعدادم دیده شد. کاری کردم که مدیران روی من سرمایه گذاری کنند. احساس می کنم خیلی مهم است که این تجربه را با دیگران به اشتراک بگذارم. به عقیده من، آموزش نقش مهمی در ایجاد هدف و دستیابی به توانمندی های بالقوه و به دست گرفتن کنترل روند پیشرفت شغلی ایفا می کند. »

 

برنامه مهارت آموزی آمازون

 

 

هدف آکادمی فنی آمازون


آکادمی فنی آمازون از زمان تأسیس به دنبال کمک به افراد برای بهبود زندگی خود و خانواده ایشان بوده و قصد داشته که مهندسان نرم افزار خوبی را که با سیستم ها و فرهنگ آمازون آشنا هستند، به مدیران کارگزینی معرفی کند.

راجاگوپال می گوید: « ما یک باور بزرگ داشتیم و آن این بود که می توانیم درباره آموزش و استخدام مهندسان نرم افزار در آمازون تجدید نظر کنیم. به رسم همیشگی، بر انجام بهترین کار برای مشتریان تمرکز کردیم که شامل متقاضیان و مدیران کارگزینی ما می شدند.»

اعضای تیم ما در چهار سال گذشته بطور خستگی ناپذیر برای توسعه یک برنامه درسی مناسب تلاش کرده اند. آنها گروه های مطالعاتی مختلفی را به کمک مدیران بخش توسعه نرم افزار و مهندسان نرم افزار شرکت برپا کردند تا مهارت های روزمره لازم را برای مهندسان نرم افزار شناسایی کنند.

راجاگوپال افزود: « ما مباحث پیچیده مهندسی نرم افزار را در قالب مهارت های کوچک و قابل درک درآوردیم. »


آکادمی آمازون درصدد بازآفرینی نحوه آموزش


به دنبال تهیه کاتالوگ مهارت ها، آکادمی فنی درصدد بازآفرینی نحوه آموزش این مهارت ها برآمد تا آنها را در دسترس مخاطبان بیشتری قرار دهد. محیط یادگیری بر اساس ساختار کلاس معکوس شکل گرفته است که در آن، دانشجویان مطالب قابل ارائه را قبل از ورود به کلاس مطالعه می کنند. این ساختار به آنها اجازه می دهد تا قبل از غرق شدن در عمق مباحث کلاسی در حضور دانشجویان و اساتید، برای یادگیری مطالب وقت بگذارند.

مطالب و تکالیف درسی با استفاده از مثال های قابل فهم و غیر کلیشه ای آموزش داده می شوند. راجاگوپال می گوید: « وقتی به یک مبحث مهم می رسیم، مفاهیم ریاضیاتی را که به طور منظم در محیط آکادمیک دانشگاه های سنتی علوم کامپیوتر بکار می ورند، به صورت انتزاعی آموزش نمی دهیم. بلکه آن مفهوم را با مثال های واقعی مانند تمیز کردن اتاق، پرورش گل و گیاه یا باز کردن عروسک های تودرتوی روسی که اکثرا با آن آشنا هستند، ارتباط می دهیم. »

 

برنامه مهارت آموزی برای کارمندان آمازون

 


آکادمی فنی آمازون شروع به کار می کند


این رویکرد غیر معمول به آمازون اجازه داده است که متقاضیان بسیاری را از زمینه های آموزشی و حرفه ای متفاوت پذیرش کند و آموزش دهد. طرح اولیه این آکادمی فقط شامل کارمندان شرکت در سیاتل می شد، اما در ادامه امکان ثبت نام برای کل کارمندان ایالات متحده فراهم گردید. در حال حاضر، یک سوم از متقاضیان مدرک دانشگاهی ندارند و 40% از آنها پیش از این بصورت ساعتی کار می‌کردند.

« ما به درخواست افراد با هر سابقه ای رسیدگی می کنیم. این مسئله بطور کلی برای آمازون خیلی مهم است. ما به دنبال بازنگری و تجدید نظر و رفع برخی از موانع رایج در صنایع خاص هستیم. »

در حال حاضر، آکادمی فنی آمازون به عنوان یک طرح آموزشی رایگان و یک برنامه تعیین شغل شناخته می شود که مهارت های لازم برای پیشرفت در سِمت های فنی را به کارکنان شرکت می آموزد. این برنامه بر ادغام یادگیری مبتنی بر پروژه به واسطه اساتید با کاربردهای مربوط به دنیای واقعی تمرکز دارد.


خروجی برنامه مهارت آموزی آکادمی فنی آمازون


خروجی این برنامه فارغ التحصیلانی هستند که می توانند به طور کامل با ابزارهای مرسوم رشته مهندسی نرم افزار، مانند فناوری رایانش ابری خدمات تحت وب آمازون (AWS) کار کنند. با به پایان رسیدن برنامه، فارغ التحصیلان آکادمی کارشان را به عنوان یک مهندس نرم افزار تمام وقت در سطح ابتدایی آغاز می کنند.

راجاگوپال می گوید: « ما در دو سال گذشته بر توسعه این برنامه تمرکز داشته ایم. ما به عنوان یک گروه کوچک سعی کردیم ثابت کنیم که هر چیزی شدنی است و در این مسیر از راهنمایی های مستقیم یک مهندس نرم افزار کمک گرفتیم. »


آکادمی فنی آمازون فراتر از آمازون


به پشتوانه دوره های آموزشی منسجم و فارغ التحصیلان موفق، آکادمی فنی آمازون در حال حاضر با دو شریک آموزش آنلاین، مدرسه لامبدا و آکادمی کنزی، همکاری می کند تا برنامه آموزشی خود را به دانشجویان خارج از آمازون هم ارائه دهد. فارغ التحصیلان این آکادمی با دانش گسترده ای در زمینه مهارت ها و ابزارهای مهندسی نرم افزار، از جمله فناوری رایانش ابری خدمات تحت وب آمازون با این برنامه وداع می کنند.

برنامه های جدید مهندسی آمازون به افراد بیشتری اجازه می دهد که به دوره های آکادمی فنی دسترسی پیدا کند؛ این امر به ویژه برای افرادی که دوره مرسوم چهار ساله علوم کامپیوتری را پشت سر نگذاشته اند، بسیار سومند است. فارغ التحصیلان آکادمی به مهارت های صنعتی لازم برای مهندسان نرم افزار آمازون دست خواهند یافت.

 

آمازون و آکادمی فنی

 

مدرسه لامبدا و آکادمی کنزی پشتوانه فنی قابل قبولی دارند: مدرسه لامبدا بر آموزش متخصصان داده و توسعه دهندگان وب تمرکز دارد و آکادمی کنزی دوره هایی را در زمینه مهندسی نرم افزار و طراحی تجربه کاربری (UX) ارائه می دهد.

هر دو مدرسه از برنامه درسی آکادمی فنی آمازون استفاده می کنند و آن را با ساختار برنامه آموزشی و نیازهای خاص دانش آموزان خود تطبیق می دهند. مدرسه لامبدا پذیرش متقاضیان را از آگوست 2021 آغاز می کند و آکادمی کنزی نیز به زودی اقدام به این کار خواهد کرد.

هدف این مدارس، استخدام از گروه های متنوع دانش آموزان است (با در نظر گرفتن تنوع جنسیتی، نژادی و مالی). برنامه توسعه بک‌اِند لامبدا یک دوره 9 ماهه تمام وقت و از راه دور است. برنامه مهندسی نرم افزار کنزی نیز یک دوره 9 تا 12 ماهه تمام وقت و از راه دور است و کلاس های آن ساعت مشخصی ندارند.

برنامه های این مدارس فارغ التحصیلان را برای بازاری آماده می کنند که بنا به آمار اداره کار، انتظار می رود رشد آن در حد فاصل سال های 2014 تا 2024 برای متخصصان علوم کامپیوتر دو برابر سریع تر از سایر بازارها باشد.

تحقیقات این اداره همچنین نشان می‌دهد که متوسط دستمزد سالانه شاغلان در زمینه علوم کامپیوتر در سال 2019 حدود 48،000 دلار بیشتر از متوسط دستمزد سایر مشاغل در ایالات متحده بوده است.

آستین آلرد، مدیر مدرسه لامبدا می گوید: «ما مفتخریم که در برنامه توسعه بک‌اِند لامبدا با آمازون همکاری می کنیم. لامبدا بابت ارائه این فرصت بزرگ به دانشجویان آتی خود بسیار هیجان زده است. بک‌اِند یک مجموعه مهارت مهم است که تقاضای زیادی در بین شرکای ما دارد و این به ما اجازه می‌دهد که یک برنامه درسی در کلاس جهانی ارائه دهیم.»

 

معرفی برنامه مهارت آموزی برای کارمندان آمازون

 

چوک اویی، مدیر اجرایی آکادمی کنزی می گوید: «ما از همکاری با آمازون برای توسعه دسترسی به برنامه های درسی مهندسی نرم افزار آکادمی فنی آن شرکت خرسندیم. ما در آکادمی کنزی بر تساوی شرایط کار تمرکز داریم تا آمریکایی های بیشتری بتوانند در مشاغل فنی مشغول به کار شوند. این یک فرصت بسیار عالی برای ادغام برنامه درسی انحصاری مهندسی نرم افزار آمازون با تخصص کنزی است که ما را در پیشرفت دانش آموزان در مسیر موفقیت حرفه ای یاری خواهد کرد. »


آیا تا به حال به دنبال آموزشی بودید که زندگی و کسب و کار را در کنار هم با موفقیت و رضایت پیش ببرید؟ دوره ای که در ابتدا ساخت لایف استایل، اصلاح باورهای نادرست و ساخت نگرش درست بیزینس را به شما آموزش دهد و سپس شما را برای ورود به عرصه ی جهانی بیزینس آنلاین آمازون آماده کند. با دوره پاراسل زندگی ابتدا می توانید لایف استایل و باورهای درست را بسازید و سپس با دوره آربی فروشندگی در وبسایت بزرگ آمازون را تجربه کنید و رسیدن به این دو هدف مهم با هم، در دوره آربی اکسترا به شما ارائه می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-academy-employees
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط