افزایش 30 درصدی محصولات از 10 فروردین ماه 1398

همراهان عزیز هم اکنون می توانند با قیمت های فعلی نسبت به خرید دوره ها اقدام نمایند.

راه حل دائمی برخورد با اضطراب و دلهره

  • 17 دی 1395
  • 3359
  • 0

چند راهکار علمی برای مقابله با اضطراب و استرس

ورود تو دوست خوبم را به برنامه الان وقتشه تبریک می گویم. در این قسمت از برنامه الان وقتشه قصد دارم درباره موضوع راه‌حل دائمی برخورد با اضطراب و دلهره صحبت کنم. این موضوعی که امروز به آن می‌پردازیم می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای زندگی تو باشد. همه ما انسان‌ها به میزان کم یا زیاد دچار اضطراب و دلهره می‌شویم. این اضطراب دقیقا از کجا نشأت می‌گیرد؟ چه اتفاقی موجب می‌شود که احساس دلهره و اضطراب در وجود ما برانگیخته می‌شود؟ در صورتی که توانایی یک فرد را در حالت عادی 100درصد در نظر بگیری، در هنگام نگرانی این عدد به میزان 50درصد کاهش پیدا میکند. این اتفاق بسیار بد است به این علت که در صورتی که قصد سخنرانی در جایی را داشته باشی، یا به عنوان مثال خواننده‌ای هستی که می‌خواهی روی صحنه اجرا داشته باشی زمانی که دچار اضطراب می‌شوی حداقل 50درصد از توانایی خود را از دست می‌دهی.

 

راه حل برخورد با اضطراب و دلهره در دوره پاراسل زندگی

 

در این قسمت از برنامه قصد داریم بررسی نماییم که آیا نگرانی خوب است یا خیر و اینکه آیا انسان‌های موفق دچار نگرانی می‌شوند؟ چنانچه انسان‌های کامیاب نیز دچار دلهره می‌شوند به چه شکلی این احساس خود را مدیریت می‌کنند؟

اضطراب چیست و چگونه به وجود می‌آید؟

در این قسمت از ویدیوهای الان وقتشه سه منبع مهمی را که اضطراب از آن‌ها ساطع می‌شود را بررسی می‌نماییم به این علت که در صورتی که بدانی دلیل نگرانیت چه چیزی است بهتر می‌توانی با آن مقابله نمایی. همه انسان‌ها دچار احساسات مختلف می‌شوند. دلهره نیز یکی از همین احساس‌ها است. حتی در صورتی که کاری را برای سال‌ها نیز انجام داده باشی و به بهترین شکل در آن متخصص باشی باز هم در آن دچار اضطراب خواهی شد اما به این علت که این احساس برای تو عادی شده است اینگونه تصور می‌کنی که مضطرب نیستی. تصور کن که تو یک خواننده یا سخنران هستی. هنگامی که به روی صحنه می‌روی که کار خود را اجرا کنی چنانچه به صورت مرتب با خودت تکرار کنی که من هیچ نگرانی ندارم در نهایت می‌دانی چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تو در روی صحنه برنامه خود را به خشک‌ترین و سردترین شکل ممکن اجرا خواهی کرد و پس از آن بازخورد خوبی نیز نخواهی داشت. بنابراین راه حل جلوگیری از این اتفاق چیست؟

آیا انسان‌های موفق دچار دلهره نمی‌شوند؟

آیا انسان‌های موفق دچار نگرانی نمی‌شوند در نتیجه ما نیز نباید به این حالت دچار شویم؟ آیا می‌توان از اضطراب و نگرانی خودت به شکل یک ابزار مفید استفاده کنی و شبیه به یک چالش با آن برخورد نمایی. اگر همچنان تمایل داری نسب به جزئیات این موضوع بیشتر مطلع گردی و تکنیک و راهکارهای لازم را یاد بگیری تا بتوانی با راه‌های رهایی از دلهره آشنا شوی و اضطرابت را به بهترین شکل مدیریت نمایی، از تو دعوت می‌کنم با من همراه باشی، ویدیو زیر را دانلود نمایی و با دقت تماشا کنی. این ویدیو به صورت رایگان در اختیار تو قرار گرفته است...

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط