موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

خرید از علی بابا - نکات مهم و روش های خرید در سال 2021

توضیحات کوتاه :
خرید از علی بابا موضوعی است که در این مقاله در خصوص آن توضیح داده ایم. سایت علی بابا یکی از بزرگترین وبسایت های عمده فروشی است که شاید افراد زیادی تمایل داشته باشند با نحوه خرید از آن آشنا شوند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 25

 • 11.3k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 9 دقیقه
خرید از علی بابا - نکات مهم و روش های خرید در سال 2021

 

خلاصه ای از مقاله :

خرید از علی بابا ، برای افرادی که علاقه مند به کار فروشندگی آن هم به صورت آنلاین هستند، تامین کالا یکی از مهمترین مراحل کاری آنها به حساب می آید و طبیعتا همه نیز به دنبال خرید از یک پلتفرم مطرح، متنوع و با قیمت مناسب هستند. در این مقاله خرید از علی بابا را با هم بررسی می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

علی بابا چگونه کار می کند ؟

 

علی بابا فروشگاهی برای مالکین کسب و کار و افراد است تا محصول مدنظرشان را با قیمت عمده، مستقیما از تولید کنندگان تهیه کنند. به صورت کلی این سایت فروشگاه آنلاین معمولی ای نیست.

در ابتدا نیاز است کارآفرین موقعیت خود را مشخص کند. کارآفرین با انجام این کار قادر خواهد بود دسته ای از محصولات را بیابد تا در آن به جستجو بپردازد.

علی بابا بازه محصولاتی از پوشاک، منسوجات و ابزارآلات و ماشین آلات و قطعات صنعتی را شامل می شود.
 
به محض اینکه محصول مدنظرتان را در علی بابا پیدا کردید، به چندین تامین کننده متصل خواهید شد. در مکالمه ی شکل گرفته با تامین کننده باید به سه مورد توجه کنید:

 1. میزان پاسخگویی آن ها را ارزیابی کنید
 2. سر قیمت ها مذاکره کنید
 3. ارتباط قدرتمندی با آن ها برقرار کنید

ابتدا سر قیمت به توافق برسید و سپس ثبت سفارش کنید. پس از مدت زمانی اندک، فهرست در دسترس خواهد بود و قادر خواهید بود به صورت آنلاین فروش داشته باشید.
در قسمت های بعدی بررسی دقیق تری بر این فرآیند خواهیم داشت.

 

موسس علی بابا

 

آیا سفارش از علی بابا برای تمام افراد میسر است ؟

بله. علی بابا بزرگترین عرضه کننده ای است که یک فرد می تواند مستقیما از تولید کننده سفارش دهد. ولی بخاطر داشته باشید خود علی بابا هیچ چیز تولید نمی کند؛ آن ها تنها با فروشندگانی که با افراد و شرکت ها مرتبط هستند سر و کار دارند.

علی بابا فروشگاه آنلاینی برای تولید کنندگان است که قادر به خرید محصول از آن ها خواهید بود. قادر خواهید بود سر قیمت مذاکره کرده، مقادیر کم سفارش دهید و از گزینه های حمل و نقل استفاده کرده.

 

مزایا و معایب خرید از علی بابا

در ادامه قصد داریم مزایا و معایب خرید از علی بابا را بررسی کرده تا با اطمینان خاطر بیشتر این کار انجام شود

 

مزایای خرید از علی بابا

 • علی بابا کمترین قیمت را در میان عمده فروشی ها داشته که به شما اجازه می دهد سود بیشتری داشته باشید.

 • در علی بابا میلیون ها محصول با امکان انتخاب وجود دارد.

 • قابلیت طراحی محصولات شخصی خود را دارید.

 • دسترسی آسان به تامین کنندگان معتبر مبتنی بر نوع کالا، تعداد تراکنش ها، بررسی و نظرات و سرعت پاسخگویی.

 • کنترل بیشتر بر بسته بندی محصول و ارسال آن، امکان تجربه ی خرید بهتری را برایتان فراهم می کند.

 • قادر خواهید بود پیش از اینکه سفارشات را برای مشتریان خود ارسال کنید، کیفیتشان را کنترل کنید؛ که نرخ بازپرداخت کمتری در بر خواهد داشت.

 

معایب خرید از علی بابا

 

 • حداقل میزان سفارش برخی محصولات در علی بابا می تواند در حد چند صد عدد باشد. با پیش پرداخت بیشتر، ریسک خرید از علی بابا بر عهده ی کارآفرین است.

 • در صورتیکه کارآفرینان مجوز رسمی برای فروش کالاهای برند نداشته باشند ممکن است با مشکلات قانونی مواجه شوند.

 • تصاویر محصولات همیشه با خودشان یکسان نیست. بنابراین، ممکن است کارآفرینان بسته هایی را دریافت کنند که دیگر قادر به فروش آنها نیستند.

 • برخی کالاها که از چین خریداری می شوند، مشکلات خاص مربوط به خودشان را دارند. برای مثال، در زمینه ی مد، لباس ها به جای سایز آمریکایی بر اساس آسیا سایز بندی شده اند؛ همین امر موجب خواهد شد لباسی که تهیه می کنید اندازه ی مناسبی نداشته باشند.

 • ممکن است برخی از محصولات در حمل و نقل دچار عیب شده یا خراب شوند. همچنین برخی از کارآفرینان پس از ثبت دومین و سومین سفارش با کیفیت محصول دچار مشکل می شوند.

 • نمی توانید در همان روزی که درخواست کالا کردید، فروش داشته باشید. این مورد ممکن است در چهارچوب زمانی فروش شما خلل ایجاد کند. همچنین در صورت فروش کالاهای موجودی، جایگزین کردن آن ممکن است تا مدتی زمان ببرد و همین سبب از دست دادن مشتری خواهد شد.

این موضوع که افرادی تجربه ی خرید بدی از علی بابا و علی اکسپرس داشته باشند، آزار دهنده است. قصد ما پایان دادن به این اتفاق است. به همین دلیل در دوره آربی راهنمایی های لازم ارائه شده است تا خرید از علی بابا را به بهترین نحو انجام دهید.

 

خرید از علی بابا


خرید مستقل (بدون شرکت) از علی بابا

برای ساخت حساب کاربری مستقل از شرکت، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به وبسایت علی بابا رفته و روی کلید “Join free”  کلیک کنید

 2. ایمیل خود را وارد کرده و مالکیت آن را تایید کنید. اگر تمایل ندارید که ایمیلتان با پیام های توزیع کنندگان اشغال نشود، از حساب ایمیل شخصی/اصلی خود استفاده نکنید.

 3. اطلاعات پایه را وارد کنید. گذرواژه، موقعیت مکانی، نام، نام خانوادگی و شماره تماس. علی بابا از شما نام شرکتتان را می خواهد. در این صورت بدانید که این اسم می تواند هر اسمی که می خواهید باشد؛ وبسایت دیگر این اسم را از شما نخواهد پرسید.

 4. اطلاعات شخصی خود را تایید کرده و ادامه ی عملیات را تکمیل کنید. حال می توانید از علی بابا محصول بخرید.

حال قادرید از علی بابا محصول تهیه کرده و نیازهای خود را برطرف کنید.


4 نکته برای خرید امن از علی بابا

1. ابتدا از علی اکسپرس تایید اعتبار بگیرید

پیش از اینکه از علی بابا خرید عمده کنید، باید از اعتبار محصول مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

اگر تصمیم گرفتید که فروشگاه یوگا افتتاح کنید، ممکن است بخواهید برای برخی محصولاتی که در ابتدا قصد فروششان را داشتید حمل و نقل مجانی در نظر گرفته شود.

علی بابا بهترین مکان برای کارآفرینانی است که محصولات خود را تایید اعتبار کرده اند.

اگر برای اولین بار است که در حال استفاده از علی بابا هستید، ممکن است کسب و کار خود را در معرض ریسکی غیر ضروری قرار دهید.

 

2. به دنبال تامین کنندگان قابل اعتماد و کار کشته باشید

اگر هنگام خرید از علی بابا، به دنبال کمترین میزان ریسک هستید بهتر است تمامی گزینه های تحت عنوان نوع تامین کننده را فعال کنید.

 • تضمین تجارت: بسته ها سر وقت به دستتان رسیده و قبل از ارسال بررسی می شوند.

 • تامین کنندگان طلایی: افرادی از پیش تایید شده هستند؛ آن ها برای باقی ماندن در این دسته بندی باید ماهانه مبلغ معینی پرداخت کنند که همین امر سبب دور ماندن کلاهبرداران می شود.

 • تامین کنندگان ارزیابی شده: تامین کننده توسط شخص سومی مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارش قابل دانلود این ارزیابی نیز در دسترس خواهد بود.

علیرغم اینکه استفاده از این سه مورد تضمین کننده ی امنیت کامل شما نیستند، ولی از اینکه به صورت تصادفی در علی بابا تامین کننده انتخاب کنید بسیار مناسب تر است.

همچنین بهتر است برای تعیین میزان کیفیت، عملکرد و قابل اعتماد بودن تامین کنندگان، قسمت های امتیاز و نظرات سایر کاربران را نیز مطالعه کنید.

 

3. هیچگاه محصولات برند خریداری نکنید

نایکی، دیزنی و نینتندو برای فروش محصولاتشان نیاز به مجوز دارند.

متاسفانه علیرغم اینکه محصولات این شرکت ها در علی بابا به فروش می رسد، فروش محصولات دارای مجوز می تواند تعقیب قضایی به دنبال داشته باشد.
این قانون هیچ استثنائی قائل نمی شود؛ پس محصولات برند نفروشید.

همچنین به محصولات با طراحی استثنائی نیز توجه داشته باشید. شناختن تمام بازی های رایانه ای یا شخصیت های فیلم های جدید امر مشکلی است. با این وجود، اگر طراحی محصولی بسیار دقیق و با کیفیت به نظر رسید، ممکن است این محصول، کالایی مجوز دار باشد.

 

4. سلام بر گوگل

اینکه پیش از سفارش دادن یک محصول، در مورد آن در گوگل تحقیق و جستجو کنید، در میزان تمایل شما به ادامه ی فرآیند خرید تاثیر بسزایی دارد.

می توانید از وبسایت هایی نظیر Supplier Blacklist ، که شامل شکایت های مشتریان از تامین کنندگان از سال 2012 می باشد نیز استفاده کنید.

همچنین می توانید نام تامین کننده خود را همراه با واژه ی کلاه برداری جستجو کرده و نتایج را مشاهده کنید. ولی این نکته را به خاطر داشته باشید که به صورت کلی، هر کسب و کاری روزی نقد های منفی دریافت خواهد کرد.

پس هنگام مطالعه ی بازخورد ها به یاد داشته باشید که میان یک مشتری بدخلق و تامین کننده ی نامناسب تفاوت وجود دارد.

در بررسی و مرورها، فروم های گفت و گو و نتایج جستجو به دنبال نقاط ضعف مشترک بگردید:

 • ابتدا حمل و نقل مناسب، سپس مشکلات کیفی آن

 • محصولات شکسته یا معیوب

 • شرایط کاری نامناسب کارخانه

 • تامین کننده درخواست پیش پرداخت کامل، خارج از بستر سایت علی بابا را دارد

 • قیمت پایین محصولات علتی بر کیفیت پایین آن ها است

 

سایت علی بابا

 

فرآیند خرید مرحله به مرحله از علی بابا

حال بیایید نگاهی دقیق تر به فرآیند خرید از علی بابا داشته باشیم.

مرحله ی اول- انتخاب محصول از علی بابا

با توجه به گستره ی وسیع کالاهای موجود در علی بابا ممکن است پی بردن به این مهم که چه نوع کالایی را به فروش برسانید، امر دشواری باشد. در حالت ایده آل بهتر است پیش از خرید محصول مورد نظرتان از علی بابا، ارزیابی های لازم را انجام داده باشید.

بهتر است کالایی با کاربرد دائمی انتخاب کنید زیرا که آن ها قابل اعتماد بوده و از اینکه مطابق مد روز و ترند ها هستند بهره می برند.

برای مثال. یوگا گستره ی وسیعی از مخاطبین را در بر گرفته و برای مدت زمان زیادی محبوبیت داشته. برای مثال افرادی پتوهای ماندالا میفروختند که برخی از افراد بر روی آن ها به تمرین و مراقبه می پردازند.

به این دلیل که کالایی با کاربرد دائم در اختیار داشتند، کسب و کار آنها تنها به یک محصول محدود نشده بود و قادر بودند تا در صورت لزوم، مجموعه ی کالاهای خود را گسترش دهند. بعلاوه از آنجایی که این محصول پرطرفدار نیز بود، می توانستند در ابعادی وسیع به گسترش آن بپردازند.
 

6روش برای یافتن ایده

1.Keywords Everywhere

این افزونه ی کروم میزان حجم جستجوی ماهانه، CPC و رقابتی یک کلمه در گوکل را به شما می گوید و شما را قادر می سازد میزان محبوبیت یک کالا را بر اساس جستجو مشاهده کنید. اگر کالایی با جستجوی ماهانه ی بیش از 1000000 و رقابت پایین یافتید، می توانید بزرگترین تبلیغ کنندگان در گوگل را بیابید. همچنین قادر خواهید بود تا برترین وبسایت ها را برای این کلید واژه ببینید.
 

2. آمازون

افراد زیادی هنگامی که از آمازون استفاده می کنند تمایل دارند برای پیدا کردن پرفروش ترین محصولات، بازه‌ی وسیعی از محصولات را بررسی کنند. برخی مواقع ممکن است محصولاتی پیدا کنید که برای ایده ی کسب و کارتان مناسب باشند.

برخی از محصولات به فروش رفته در آمازون و علی بابا مشترک هستند و از همین جهت می توانید میزان فروش این محصولات در آمازون را نیز بررسی کنید.

اگر برای یک محصول نقد های مثبت زیادی مشاهده کردید، حتما به تاریخ های آن ها دقت کنید. آیا هنوز هم این کالا فروش می رود یا تنها در ماه های گذشته فروش داشته؟ این امر می تواند به ارزیابی شما از میزان رو به رشد بودن کالا کمک کند.

 

شرکت آمازون

 

3. فهرست های محصولات

با استفاده از واژه هایی نظیر «محصولات پر طرفدار 2018» به فهرست هایی از محصولات دست پیدا می کنید. محصولات این فهرست ها معمولا به کالاهایی با کاربرد دائم تعلق دارند. از این فهرست ها برای یافتن کالای مناسب برای فروش در فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید.
 

4.Trend Hunter

این وبسایت در عین حال که شامل محصولات برندهای بخصوصی است، گستره ی وسیعی از ایده ها، حاکی از اینکه محصولات پرطرفدار بعدی چه ها خواهند بود، را نیز شامل می شود. این وبسایت دلایل این پیش بینی ها و اینکه چرا در حال حاضر این محصولات پرطرفدارند را بیان نمی کند؛ پس جستجو های خود را داشته باشید.

در صفحه ی اصلی، خمیر پیتزای گل کلم ساخته شده توسط Green Giant وجود دارد. موضوع این است که پرطرفدار ترین رژیم های غذایی حال حاضر مقادیر کمی از کربوهیدارت ها را در بر دارند. در حال حاضر برندهای خوراکی، در حال استفاده از گل کلم و حبوبات بعنوان جایگزین کبوهیدارت ها در غذاهای کربوهیدرات دار نظیر پیتزا و پاستا هستند.


 5.Google Trends

پس از اینکه ایده های خود را غربال کردید، می توانید با استفاده از سرویس Google Trends، بار دیگر به بررسی آن ها بپردازید. در برخی موارد این ترندها به قدری جدید هستند که داده های جستجوی مناسبی برای به نمایش درآوردن وجود ندارد و بعضی مواقع نیز ممکن است به قدر کافی محبوب نباشند.

مثلا ممکن است افراد به شخصه علاقه داشته باشند برای پی بردن به دوره ی عمر کامل یک کالا، بازه زمانی «2004-حال حاضر» را در نظر بگیرند. در صورتی که سراغ زمینه هایی با استفاده ی دائم ، نظیر مد و فشن ، بروید، متوجه می شوید علیرغم بالا و پایین بودن بازار، این زمینه ثبات نسبی زیادی دارد.

با این حال، در ذهن داشته باشید مد و فشن زمینه ی بسیار گسترده ایست. برای مثال، مد بانوان، مد آقایان، لباس عروسی، پوشاک سایز بزرگ، پوشاک کودکان و غیره.


6. توییتر

برخی مواقع، هنگامی که نمی توانیم بین دو یا سه زمینه ی مورد نظر انتخاب کنیم، از امکان رای گیری در توییتر استفاده می کنیم.

از هشتگ هایی نظیر #ecommerce (#تجارت الکترونیکی) یا #dropshipping استفاده می کنیم تا افراد حاضر در این زمینه در رای گیری شرکت کنند. با این حال جادوی اصلی، پاسخی نیست که از مردم می گیرید.

آیا تابحال شده فرد دیگری برای شما تصمیم بگیرد و پس از آن متوجه شوید که گزینه ی دیگر مورد پسندتان بوده؟ در صورتیکه مردم به زمینه ی مورد نظرتان رای بیشتری ندهند، می توانید آگاهانه تر تصمیم بگیرید.

در ادامه به برخی از وبسایت هایی که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند، اشاره می کنیم. در صورت استفاده از تمامی وبسایت ها، بهترین نتیجه حاصل خواهد شد.

هنگامی که برنامه داشته باشید، فروشگاه جدیدی راه اندازی کنید، می توانید به این فهرست مراجعه کرده و از طریق تمام این روش ها برای محدود کردن انتخاب هایتان استفاده کنید.

 

کسب درآمد از علی بابا

 

مرحله ی دوم - انتخاب یک تامین کننده در علی بابا

درحالیکه اغلب کارآفرینان ابتدا محصول را انتخاب می کنند و سپس به دنبال تامین کننده می گردند، برخی نیز وجود دارند که بر این عقیده اند که بهترین راه برای داشتن استایلی ثابت در فروشگاه، انتخاب تامین کننده است.

بسیاری از تامین کنندگان گستره ی وسیعی از محصولات را ارائه می دهند. همچنین در اختیار داشتن هسته ی مرکزی، شامل یک یا دو تامین کننده، می تواند رابطه ی کسب و کارتان را تقویت کرده و موید این موضوع باشد که تامین کننده ی قابل اعتماد و مجموعه محصولات کاملی در اختیار دارید.

1. در زمینه ی تامین کنندگان جستجو کنید

2. محصولی که به دنبال آن هستید را تایپ کنید

برای مثال اگر به دنبال فشن هستید، واژه ی فشن را تایپ نکنید؛ زیرا بسیار گسترده است. با این حال، شاید به دنبال فروش لباس های کوکتل برای فروشگاه مد بانوان باشید. پس واژه ی لباس کوکتل را تایپ کنید تا از این موضوع که تامین کننده محصول مورد نظرتان را در اختیار دارد، اطمینان حاصل کنید.

 

3. گستره ی جستجو را محدود تر کنید

سپس می توانید تامین کنندگان خود را به تامین کنندگان مجوز دار و طلایی محدود کنید.

سپس تحت عنوان «مرتب سازی بر اساس» می توانید گزینه ی بهترین تطبیق را انتخاب کنید، یا آن را بر اساس سطح تراکنش یا سرعت پاسخگویی تنظیم کنید. در صورتی که به دنبال تامین کننده ای هستید که سفارشات زیادی را کنترل می کند، گزینه ی سطح تراکنش مناسب شماست.

سرعت پاسخگویی نیز در صورتیکه تمایل دارید با یک تامین کننده ارتباطی دائم داشته باشید، برایتان مناسب است. همه چیز به نوع نیاز شما و ارتباطتان با تامین کننده بستگی دارد.

حال نیاز است که در میان تامین کنندگان به دنبال محصول مناسب خودتان بگردید.

 

4. هر تامین کننده را مستقلا بررسی کنید

می توانید روی صفحه ی تامین کننده مورد نظرتان-که حاوی اطلاعات مربوطه نظیر اطلاعات شرکت، سرعت و زمان پاسخگویی، سطح تراکنش، گزارشات بازرسی از کارخانه و محصولات عمده است-کلیک کنید. همچنین می توانید در پایین صفحه به تامین کننده ی مورد نظرتان پیام دهید.

هنگامی که به دنبال انتخاب تامین کننده هستید، به نکات زیر توجه کنید:

 • شرایط کاری در آن کارخانه به چه صورت است؟

 • آیا محصولاتی که در اختیار دارند همان چیزی است که شما به دنبال فروش آن هستید؟

 • آیا کیفیت محصول بالای 4 ستاره است؟

 • در شش ماه گذشته چند تراکنش انجام داده اند؟ این می تواند موید میزان محبوبیت کالای آن کارخانه باشد.

 • این کارخانه چند کارمند دارد؟

 • تصاویری که از محصول وجود دارد، از محصولات همان کارخانه گرفته شده یا از یک عکس های یک فروشگاه دیگر برداشته شده؟

به یاد داشته باشید که هرچقدر هم دقت کنید و مواظب باشید، ممکن است باز هم در رابطه با تامین کننده مشکلاتی برایتان پیش بیاید.

 

مرحله ی سوم - انتخاب محصول

به دلیل وجود میلیون ها محصول در سایت علی بابا، ممکن است انتخاب محصول مورد نظرتان برای فروش امر دلهره آوری به نظر برسد. احتمال دارد پس از اینکه کالای مورد نظرتان را در علی بابا انتخاب کردید با الگویی تکرار شونده از انواع محصولاتی که باید به فروش برسانید مواجه شوید.

برای مثال بیایید فرض بگیریم شما وبلاگی مرتبط با سفر اداره می کنید و قصد دارید از کالای مرتبط با سفر، کسب درآمد کنید. ممکن است پی برده باشید که نقشه های سفر خراشیدنی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و به همین علت قصد یافتن آن ها در علی بابا را دارید.

همانطور که در سایت علی بابا می گردید، متوجه می شوید که در علی بابا گستره ی وسیعی از نقشه ها با استایل های متفاوت وجود دارد.

اما چطور متوجه می شوید که کدامیک برای فروش مناسب تر است؟

 

1. نسبت کمینه ی میزان سفارش (MOQ) به قیمت

برخی نقشه ها کمینه ی تعداد سفارشی معادل 500 عدد دارند در حالیکه این عدد برای برخی دیگر یک است. آیا آن یک که کمینه ی تعداد سفارش کمتری دارد را انتخاب می کنید یا دیگری را؟

متوجه خواهید شد که برخی از این نقشه ها کاملا یکسان اند و تنها تفاوتشان، عرضه شدن با قیمت متفاوت، توسط تامین کنندگان متفاوت است. شاید اگر در گذشته از علی اکسپرس خرید می کردید، مرتکب این اشتباه می شدید که گزینه ای که قیمت کمتری دارد را انتخاب می کردید.

برای مثال فروشنده ای که مشغول فروش پتو است و الزاما قیمت را مدنظر دارد، متاسفانه در محصول ارزان تر از نازک ترین الیاف استفاده شده و همین امر منجر به بروز شکایت های بسیاری شد. با این حال، هنگامی که از محصول با قیمت بالاتر استفاده کرد، الیاف ضخیم تری داشت و متعاقب آن، مشتری ها استقبال خوبی از آن محصول به عمل آوردند.

نکته ی کلیدی این است که هیچگاه تمام تمرکزتان را برقیمت پایین تر نگذارید. معمولا قیمت پایین نشانگر کیفیت پایین است.
حال بار دیگر سراغ نقشه ها می رویم.

 

2. از فیلترهای مناسب برای تامین کننده استفاده کنید

می توانید از فیلترهای بالا برای محدود کردن گزینه های خود استفاده کنید. زیرا که امکان انتخاب از میان 849 محصول، گستره ی وسیعی روبروی ماست.
ممکن است برای به حداقل رساندن میزان ریسک، تحت عنوان نوع تامین کننده، نوع مجوز دار یا طلایی را انتخاب کنید.

به فهرست کشورهایی که قبلا ارسال شده نگاهی بیاندازید تا مطمئن شوید به کشور و منطقه ی شما نیز امکان ارسال وجود دارد.

در آنجایی که عبارت حداقل سفارش (Min Order) درج شده نیز می توانید تعداد محصول مورد نظر را انتخاب کنید. برای مثال با حداقل سفارش 500 عدد، به علی بابا هر کدام به قیمت 2.40 دلار، باید مبلغی معادل 1200 دلار بپردازید. ممکن است بودجه ی شما 500 دلار باشد، پس کمینه ی تعداد سفارش را روی 100 تنظیم کنید.

نتایج فهرست بندی به 36 فهرست خلاصه می شود و مروری سریع بر آن نشان می دهد که برخی از محصولات فهرست بندی شده به حد نصاب نمی رسند و همین امر منجر به هرچه کوچکتر شدن انتخاب می شود.

20 کالا برای انتخاب وجود دارد. می توانید با انتخاب کردن پنج استایل برتری که حدس می زنید مشتریانتان به آن ها علاقه مند باشند، فهرست انتخابی را کوچکتر نیز بکنید. سپس می توانید به مرحله ی بعدی رفته و برای دریافت نمونه با تامین کنندگان ارتباط برقرار کنید.

می توانید از نمونه ها عکس برداری کنید و ارزیابی کنید که کدام محصول برای فروش مناسب تر است تا همان را بصورت عمده سفارش دهید.

 

مرحله ی چهارم - برقراری ارتباط با تامین کنندگان در علی بابا

هنگامی که در صفحه هستید، گزینه ی نارنجی بزرگی وجود دارد که روی آن «تماس با تامین کننده» درج شده و به شما اجازه ی برقراری ارتباط با تامین کننده، پیش از سفارش را می دهد.

نیازی نیست پیش از سفارش با تامین کننده ارتباط برقرا کنید. با این حال، برقراری ارتباط و سوال پرسیدن پیش از سفارش ایده ی مناسبی است.
در ادامه به اولین سوالاتی که می توانید از تامین کننده در علی بابا بپرسید، خواهیم پرداخت:


اولین پیام:

اولین پرسش برای خرید از علی بابا باید تلاشی برای یافتن نمونه به منظور کنترل کیفی محصول باشد. برای مثال، اگر مژه مصنوعی می فروشید، از نمونه برای امتحان کردن مژه ها استفاده کنید.

آیا این محصول منجربه آسیب می شود؟ میزان پایداری زیادی دارد یا در انتهای شب می افتد؟

برخی کارآفرینان در این روند تعجیل کرده و نمونه نمی گیرند.

با این حال ساخت تمام محصولات یکسان نیست. خرید ارزانترین کالا به منظور کاهش دادن هزینه ها امری وسوسه برانگیز است. با این حال، قیمت پایین موید کیفیت پایین است.

نمونه ای که دریافت می کنید به شما نشان می دهد که آیا محصول مناسبی برای خرید از علی بابا انتخاب کرده اید یا باید بدنبال محصولی متفاوت، از تامین کننده ی دیگری بگردید.

اگر از نمونه ی دریافتی راضی هستید، می توانید به تامین کننده ی خود دوباره پیام بدهید.

 

پیام دوم:

در این پیام باید بر قیمت های مذاکره، ارسال جزئیاتی نظیر لوگو برای بسته بندی مخصوص، نشانی و سوالات مرتبط با ارسال تمرکز داشته باشید.

هنگامی که برای خرید از علی بابا بر سر قیمت مذاکره می کنید، صبر کنید تا تامین کننده قیمت نهایی کلی را اعلام کند. برای مثال، اگر قیمت کلی سفارش به 522.98 دلار برسد می توانید قیمت را تا 500 دلار کاهش دهید و مذاکره کنید. یا اگر به دنبال کاهش دادن قیمت هر کالا هستید، می توانید پیشنهاد کنید که به ازای قیمت مناسب تر، تعداد بیشتری سفارش خواهید داد.

به یاد داشته باشید که این مکالمه ها باید شما را به درک بیشتری از شخص و چیزی که در حال خرید آن هستید، برسانند. بنابراین با تامین کننده ی خود در علی بابا، همانند یک شریک تجاری برخورد کنید؛ زیراکه آن ها بزرگترین شریک و حامی شما در ساخت یک برند هستند.

 

 

علی بابا ربات

 

مرحله ی پنجم - بررسی سفارش

به محض اینکه سفارش خود را از علی بابا دریافت کردید، باید کیفیت کالا را بررسی کنید.

در ادامه به برخی نکات برای بررسی و ارزیابی اشاره می کنیم:

1. تمامی کالاها را بررسی کنید

در صورتیکه پوشاک می فروشید به دنبال هرگونه پارگی یا نخکشی جزئی و بگردید؛ بویژه در پوشاک توری. همچنین باید این اندازه گیری ها در سایز نیز مورد ارزیابی قرار داد.

در صورتیکه کالاهای چوبی، نمدی یا چسبنده به فروش می رسانید، خاکی نبودن محصولات را مورد بررسی قرار دهید. همچنین ممکن است لازم باشد از نبود لکه رنگ نیز اطمینان حاصل کنید.

همچنین باید از اینکه تمامی اجزای یک محصول سرجایش باشد نیز اطمینان حاصل کنید. در صورتیکه محصولاتی می فروشید که اجزای زیادی دارد، باید مطمئن شوید که تک تک کالاها، از تمام اجزای مورد نیاز برخوردار باشند.

 

2. سرشماری کنید

اگر 300 عدد از یک کالا سفارش دادید، سرشماری کرده و مطمئن شوید که به همان تعداد کالا دریافت کرده باشید. این امر ممکن است در سفارش های تیراژ بالا، مشکل باشد.

هنگامی که تنها پنج عدد محصول سفارش دادید، کم بودن یکی از آن ها ملموس است. ولی اگر انباری دارید و ظرفیت صد ها یا هزاران محصول داشته باشد، خود یا یک از اعضای گروهتان را مسئول سرشماری تک تک کالاها کنید.

 

3. بسته بندی محصول را کنترل کنید

در عین حال که تمایل دارید بسته بندی مخصوص به خود را داشته باشید، ممکن است باز هم بخواهید چگونگی بسته بندی محصولاتتان را بررسی کنید.

در ادامه به چند سوال مرتبط که باید از خودتان بپرسید اشاره می کنیم:

 • آیا محصولات در پلاستیک، پلاستیک حباب دار یا جعبه بسته بندی می شوند؟

 • آیا کالا ها بصورت ایمن بسته بندی می شوند؟ (این مهم ممکن است بسته به چگونگی بسته بندی کالایی که بدستتان می رسد، نقطه ی عطفی باشد)

 • با توجه به نوع بسته بندی ای که دریافت می کنید، بهترین نوع بسته بندی برای مشتریانتان چگونه است؟

 

علی بابا دلیوری

 

4. با هرگونه مشکل احتمالی مقابله کنید

آیا پس از بررسی کیفیت محصولات باز هم کاری باقی می ماند؟

برای مثال اگر بار پوشاک دارید و به صورت چروک شده به دستتان رسیده، بهتر است پیش از ارسال آن ها برای مشتریان، چروک ها را صاف کرده و اتو بکشید.
درصورتیکه برخی از کالا ها آسیب دیده هستند، با تامین کننده یا خود سایت علی بابا تماس بگیرید تا غرامت پرداخت شود.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

در نهایت می توان گفت کسانی که به دنبال خرید از یک عمده فروشی مانند وبسایت بزرگ علی بابا هستند، به دنبال آن در جستجوی یک پلتفرم بزرگ و شناخته شده برای ارائه محصولات خود نیز هستند. یکی از بهترین پلتفرم ها وبسایت فروشگاهی آمازون است. با دوره خرید از علی بابا و فروش در آمازون می توانید این امر را محقق کنید و بیزینس آنلاین خود را شروع کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/خرید-از-علی-بابا
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط