مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افزایش درآمد و راهکارهای کاربردی آن

توضیحات کوتاه :
افزایش درآمد در زمان کنونی هدف همه افراد است تا با رسیدن به آن، بتوانند نیازهای خود در ابعاد مختلف زندگی را برطرف سازند. افزایش درآمد ما را یک قدم به استقلال مالی نزدیک تر می کند و باعث می شود در انتخاب های خود آزادانه تر عمل کنیم. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

  • 1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
افزایش درآمد و راهکارهای کاربردی آن
 
خلاصه ای از مقاله :
افزایش درآمد محوریت اصلی این مقاله است. در این مقاله قصد داریم 10 روش خلاقانه برای افزایش درآمد را بررسی کنیم که هر فردی با توجه به شرایط خود می تواند از آنها استفاده کند. هر کدام از این راهکارها، می تواند در موقعیت مناسب خود، نتیجه بخش واقع شود. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند با این روش ها آشنا شوید.
 
 
آنچه در این مقاله می خوانید :
 
 
 

1. برای افزایش درآمد ، درخواست افزایش حقوق کنید

 
بسیاری از افراد حرفه ای در مشاغلی گیر می کنند که به اندازه کافی دستمزد دریافت نمی کنند، بنابراین حس عدم رضایت و کار بیش از حد همیشه در آنها وجود دارد. چرا این اتفاق می افتد؟ غالبا کارکنان در زمان مناسبی درخواست افزایش حقوق نمی کنند.
 
اگر فکر می کنید دستمزد ارائه شده برای خدماتتان دقیقا منعکس کننده نقش شما در شرکت نیست، درخواست افزایش حقوق می تواند ایده خوبی باشد.
برای بررسی زمان مناسب برای درخواست افزایش حقوق در شغل حرفه ای خود تحقیق کنید. شما باید به طور دقیق حقوق میانگین را برای عنوان شغلی خود بیابید و با کارفرمایتان بر این اساس مذاکره کنید. پایان مدت قرارداد معمولا بهترین زمان برای درخواست افزایش حقوق است.
 
افزایش درآمد
 
 

2. به دنبال شغلی با دستمزد بالاتر باشید

 
گاهی درخواست افزایش حقوق نتایج مطلوبی را حاصل نمی کند. اگر در یک شغل تمام وقت گیر افتاده اید که به اندازه ای که دوست دارید برای آن دستمزد دریافت نمی کنید، افزایش حقوق روش مناسبی نخواهد بود. در چنین شرایطی، بهترین کار بهبود مهارت هایتان و یافتن شغلی با دستمزد بهتر است که به شما در دستیابی سریع تر به اهداف مالیتان کمک می کند.
 
دوره های آنلاین از طریق سایت های آموزشی مثل Coursera و Udemy می توانند به شما در کسب مهارت های مربوطه و دریافت مدرک از بهترین دانشگاه های جهان کمک کنند. با داشتن این مهارت ها در رزومه خود می توانید برای مشاغل جدیدی درخواست بدهید که بیشتر برای مهارت هایتان ارزش قائل می شوند و دستمزد مناسب تری را نیز برای آنها دریافت می کنید.
 
 
راه های کاربردی افزایش درآمد
 

3. به دنبال روش هایی برای کاهش هزینه های خود باشید

 
کاهش هزینه ها در هر جای ممکن می تواند به صرفه جویی بیشتر برای شما کمک کند. با بررسی شرایط مالی خودتان با نرم افزارهایی مثل Mint شروع کنید. سعی کنید هزینه های اضافی را کاهش دهید (مثلا غذا خوردن در رستوران های گران قیمت، خرید لباس هایی که در واقع به آنها احتیاج ندارید و افتتاح حساب های کارت اعتباری). به صورت نظام مند برای کاهش هزینه های خود تلاش کنید. 
 
هدف اصلی باید جایگزینی هزینه های بزرگتر با گزینه های ارزشمندتری باشد که به شما در ذخیره پول در بلند مدت کمک می کنند. برای مثال، سعی کنید با دوست یا همکارتان در مسیر محل کار همراه شوید و از هزینه های اوبر یا لیفت بکاهید، تا پول بیشتری ذخیره کنید.
 
روش هایی برای درآمد بیشتر
 
 

4. به صورت خودکار پول ذخیره کنید

 
کاهش هزینه ها به شما در مدیریت بهتر پولتان کمک می کند، اما این تنها اولین مرحله برای بیشینه سازی صرفه جویی هایتان است. هر پولی که در هر ماه ذخیره می کنید باید به صورت خودکار وارد حساب های پس انداز جداگانه ای شوند که برای سرمایه گذاری های بعدی بتوانید از آنها استفاده کنید.
 
همچنین می توانید حساب بانکی خود را به صورت دبیت اتوماتیک تبدیل کنید، که در آن بخش کوچکی از درآمد هر ماه مستقیما به حساب پس انداز منتقل می شود. اگر بخواهید این کار را در بلند مدت انجام دهید، باید در برنامه 401(k) کارفرمای خود یا حساب بازنشستگی فردی (IRA) نیز ثبت نام کنید. این برنامه ها به شما در پس انداز خودکار برای بازنشستگی کمک کرده و محرک ها و مزایای مالیاتی دیگری را نیز به همراه دارد.
 
رسیدن به درآمدبیشتر
 
 

5. به صورت آنلاین وسایل دست دوم خود را بفروشید

 
برای افزایش درآمد می توانید بسیاری از وسایل بلا استفاده خود را به صورت آنلاین بفروشید. ممکن است نیاز باشد آنها را تعمیر، بازسازی یا نقاشی کنید تا با قیمت بالاتری به فروش برسانید. سایت هایی مثل eBay، Craiglist و Poshmark به کاربران خود امکان فروش وسایل دست دوم مثل کتاب، جواهرات و وسیله نقلیه را می دهند.
 
سعی کنید لباس های دست دوم را از طریق فروشگاه های تاناکورا بفروشید. از آنجایی که مشتریان زیادی به مد پایدار روی آورده اند، می توانید تا حد زیادی روی این کار حساب کنید. برندهایی مثل Vestiaire Collective به مشتریان خود گزینه خرید و فروش کالاهای لوکس دست دوم را از برندهای برتر می دهند، مثل هرمس و گوچی.
 
کسب درآمد بیشتر
 
 

6. فعالیت های جانبی را دنبال کنید

 
فعالیت های جانبی یک روش امتحان شده برای افزایش درآمد ماهیانه شما هستند. به دنبال مشاغل پاره وقتی باشید که به صورت قراردادی از آنها دستمزد دریافت می کنید و در زمان فراغت خود به صورت مستقل کار کنید. این فعالیت های جانبی به شما در کسب تجربیات صنعتی با مهارت هایی کمک می کنند که در شغل تمام وقت خود نمی توانید از آنها استفاده کنید. مثلا به وبسایت های Craiglist، Nextdoor و TaskRabbit مراجعه کنید.
 
مهارت های مالی مثل برنامه ریزی مراسم، بسته بندی و ارسال و رانندگی می توانند به شما در کسب درآمد بیشتر کمک کنند. دنبال کردن این علایق گزینه های شغلی جدیدی را در اختیار شما قرار می دهند.
 
درآمد زایی بیشتر
 
 

7. بخشی از بودجه خود را سرمایه گذاری کنید

 
سرمایه گذاری های هوشمند کلیدی برای یک منبع درآمد مکمل پایدار و افزایش درآمد هستند. بعد از رفع نیازهای اولیه بودجه، سعی کنید بخش قابل توجهی از حقوق خود را صرف سرمایه گذاری برای دارایی های مختلف کنید. شما می توانید سرمایه گذاری های بزرگ و کوچک را انتخاب کنید. برنامه های سرمایه گذاری نظام مند (SIP) و اوراق بهادار از گزینه های سرمایه گذاری بلند مدت هستند که می توانید آنها را امتحان کنید.
 
وقتی در سرمایه گذاری تجربه کسب کردید، می توانید سبد سهام خود را با دارایی های خاصی پر کنید، مثل رمزارز، تامین مالی از طریق اوراق بدهی و سرمایه گذاری روی املاک. این روش ها به شما در ایجاد یک سبد سرمایه گذاری متنوع کمک می کنند که احتمالا برای مزایای مالیاتی و سایر محرک ها نیز مجاز هستند.
 
سرمایه گذاری برای افزایش درآمد
 
 

8. یک کسب و کار جانبی را راه اندازی کنید

 
راه اندازی یک کسب و کار کوچک به عنوان بخشی از فعالیت جانبی شما یک روش عالی برای افزایش درآمد است. بسیاری از کسب و کارهای جانبی اخیرا به دلیل بازاریابی در رسانه های اجتماعی و تغییر دیدگاه مشتریان نسبت به برندهای معتبر و خانگی موفق شده اند.
 
از سازمان هایی در جامعه خود کمک دریافت کنید که به تامین مالی و مدیریت شرکت های نوپای کوچک می پردازند. برخی از بانک های امریکایی نرخ سود بالایی را برای وام در اقدامات کارآفرینی مبتکرانه ارائه می کنند.
 
شما باید بر معتبر بودن محصولات خود تاکید کرده و روی بازاریابی رسانه اجتماعی سرمایه گذاری کنید. کسب و کارهای کوچک در سایت هایی مثل اینستاگرام، فیسبوک، آمازون و اتسی با بازاریابی مناسب به موفقیت بیشتری می رسند. 
 
اگر می توانید محصولات باکیفیت را برای مشتریانتان به صورت سازگار تامین کنید، فعالیت جانبی شما در بلند مدت پرسود خواهد شد.
 
 
افزایش درآمد
 
 

9. یک منبع درآمد غیرفعال ایجاد کنید

 
درآمد غیرفعال از طریق اجاره ملک، شراکت محدود یا اقدامات تجاری دیگری تامین می شود که شما مشارکت فعالی در آن ندارید اما می تواند به افزایش درآمد شما کمک کند. تعاریف متفاوتی برای مشارکت فعال ارائه شده است. در حالی که اجاره ملک معمولا به عنوان مثالی از این منابع درآمد ذکر می شود، اما نگهداری ملک به زمان و تلاش نیاز دارد.
 
 
ساخت درآمد جانبی
 
 
ایده درآمد غیرفعال به صورت ایجاد یک جریان درآمد  است که نیازی به فعالیت از سوی شما ندارد. این پول می تواند از طریق دارایی هایی باشد (مثل اوراق بهادار و سهام) که بر درآمد سبد سرمایه گذاری شما می افزاید، یا دارایی های مبتنی بر منابع مثل خانه کرایه ای، وسایل نقلیه و دستگاه هایی که می توانید آنها را اجاره دهید.
 
حتی می توانید روش های غیرمتداولی را برای تولید درآمد غیرفعال در نظر بگیرید، مثل سرمایه گذاری روی نام دامنه. از طرف دیگر، اگر در زمینه خاصی تخصص دارید، می توانید یک دوره آنلاین برگزار کنید یا یک کتاب الکترونیکی آموزنده درباره موضوع تخصص خود بنویسید و آنها را به صورت آنلاین در سایت هایی مثل Udemy یا Amazon Kindle Direct Publishing بفروشید. بر اساس اشتراک یا خرید، می توانید در طول زمان کسب درامد کنید. در حالی که درامد حاصل از دارایی های جانبی به اندازه سایر درآمدها نیست، اما می تواند جریان درآمد عالی را در بلند مدت به وجود بیاورد.
 

10. خانه خود را در تعطیلات اجاره دهید

 
اجاره ملکی که متعلق به شماست، اما در آن سکونت ندارید، یکی از بهترین توصیه ها برای افزایش درآمد بیشتر است. با این که چنین املاکی نیازمند نگهداری هستند، اما می توانند دارایی های ارزشمندی برای شما باشند.
 
 
روش های نوین کسب درآمد
 
شرکت های املاک به شما امکان اجاره ملک از طریق یک مبلغ شهریه مشخص را می دهند. همچنین می توانید ملک خود را از طریق خدماتی مثل Airbnb به نمایش بگذارید که اگر در موقعیت نزدیک به مناطق گردشگری باشد، این کار بسیار مفید خواهد بود. 
 
کسب درآمد در 24 ساعت شبانه روز و به دلار، هدف افراد زیادی در زمینه بیزینس است اما ممکن است راه و روش آن را ندانند. آنچه در دنیای امروز مشخص است، حرکت به سمت دنیای آنلاین و افزایش خرید و فروش های آنلاین است. وبسایت فروشگاهی آمازون، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین این وبسایت ها است. اما برای فروشندگی در وبسایت آمازون، شما نیازمند دانش و اطلاعات کافی، بروز و گام به گام هستید، یعنی هر آنچه در آموزش فروش در آمازون ارائه می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/increasing-income-and-its-solution
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط