مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اینفلوئنسر کیست ؟ هفت گام برای اینفلوئنسر شدن

توضیحات کوتاه :
اینفلوئنسر شبکه های اجتماعی اسمی است که این روزها زیاد شنیده اید. بازاریابی تاثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ) یک پدیده جدید بازاریابی است که این روزها همه درباره آن صحبت می کنند. این روش به یک تاکتیک بازاریابی اساسی تبدیل شده و دیگر محدود به انتخاب برندها یا سازمان های محدود نیست.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 8

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
اینفلوئنسر کیست ؟ هفت گام برای اینفلوئنسر شدن

 

خلاصه ای از مقاله :

تقریبا هر صنعت مهمی شاهد افزایش تعداد اینفلوئنسرها (افراد تاثیرگذار) بوده است و برندها اکنون بیشتر از قبل از آنها بهره می گیرند. اینفلوئنسر بودن به حدی پرسود شده است که همه بدون شک می خواهند در زمینه فعالیت خود، به یک اینفلوئنسر تبدیل شوند. در این مقاله این موضوع را با هم بررسی می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

هفت گام برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر شبکه های اجتماعی

 

اگر شما یکی از افرادی هستید که می خواهید به اینفلوئنسر تبدیل شوید، در موقعیت درستی قرار دارید. در این مطلب درباره فرآیند مرحله به مرحله تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر بحث می کنیم. بنابراین، برای شروع مسیر خود و تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر این مطلب را مطالعه کنید. 

 

1. حوزه مورد علاقه خود را انتخاب کنید

 

قبل از شروع مسیرتان برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، باید در وهله اول حوزه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. شما باید به این حوزه، علاقه داشته باشید و به طور مداوم درباره آن محتوا تهیه کنید. شما باید سطحی از تخصص را در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید. به عنوان یک اینفلوئنسر، باید تحقیق کنید و محتوای مرتبط با زمینه مورد علاقه خود را منتشر کنید. بنابراین باید موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و از زمان گذاشتن برای آن لذت می برید.

 

اینفلوئنسر کیست ؟

 

اگر به آشپزی و امتحان کردن دستورات جدید یا کاردستی های ساده علاقه دارید، باید این علایق را بیابید. همچنین می توانید ترکیبی از دو یا سه موضوع را انتخاب کنید، اما تنوع آن نباید بیش از حد باشد.

 

2. بهینه سازی پروفایل های شبکه اجتماعی

 

زمانی که حوزه مورد علاقه خود را انتخاب کردید، مرحله بعدی انتخاب پلتفرم های شبکه اجتماعی انتخابیتان، ایجاد و بهینه سازی پروفایل هایتان است. بنابراین، بهترین کار متمرکز کردن تلاش ها بر فقط 1-2 کانال خواهد بود.

وقتی کانال های خود را انتخاب کردید، باید پروفایل های جدیدی را ایجاد کنید یا پروفایل های خود را بهینه سازی کنید.

در اینجا به کارهای لازم برای بهینه سازی پروفایل هایتان اشاره می شود:

تغییر پروفایل به یک حساب تجاری

اگر می خواهید تبدیل به یک اینفلوئنسر شوید، باید حساب خود را به یک حساب تجاری تغییر دهید، زیرا این کار می تواند گزینه های بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد. اکثر پلتفرم ها مثل اینستاگرام، توییتر و فیس بوک گزینه ای برای ایجاد یک حساب تجاری در تنظیمات پروفایل دارند.

 

هفت گام برای اینفلوئنسر شدن

 

ارائه مشخصات جذاب

بخش مشخصات شما اولین قسمتی است که در حین مشاهده پروفایلتان به چشم می خورد و بنابراین نقش مهمی در اولین اثرگذاری دارد. مشخصات شما باید بتوانند داستان شما را به نحو جذابی ارائه دهند. همچنین، باید همه اطلاعات مرتبط درباره نام کامل، موقعیت، جزئیات تماس و زمینه های تخصصی را در بر داشته باشند.

تصویر پروفایل و عکس کاور را اضافه کنید

همچنین شما باید یک تصویر پروفایل و عکس کاور را به پروفایل خود اضافه کنید، که از مولفه های مهم برای هویت برند شخصی شما هستند. افراد غالبا یک پروفایل شبکه اجتماعی را بر اساس تصویر پروفایل آن تشخیص می دهند، بنابراین شما باید به دقت یک تصویر را انتخاب کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که صورتتان کاملا مشخص است، و تصویرتان کیفیت خوبی دارد.

 

3. مخاطبین خود را درک کنید

 

قبل از شروع ایجاد محتوا و انتشار در شبکه های اجتماعی، باید مخاطبین هدف خود را درک کنید. اینفلوئنسرها روی مخاطبینشان اثر می گذارند و روابط قدرتمندی با آنها دارند. این بدان جهت است که برای جلب توجه همه تلاش نمی کنند، بلکه فقط برای کسانی مطلب تهیه می کنند که علایق مشابهی به زمینه تخصصی آنها داشته باشند. 

برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، باید بدانید که چه کسی را هدف قرار می دهید و این کار را به درستی انجام دهید تا طرفداران وفاداری پیدا کنید. برای درک مخاطبینتان، می توانید با تجزیه و تحلیل مبنای طرفداران فعلی خود شروع کنید تا اطلاعاتی را درباره آمار و علایق آنها بیابید.

 

اینفلوئنسر شبکه اجتماعی

 

اکثر پلتفرم های رسانه اجتماعی دارای یک ابزار تحلیل منحصر به فرد هستند که چنین اطلاعاتی را درباره مخاطبین فعلی شما فراهم می کنند. مثلا Twitter Analytics اطلاعاتی را درباره سلایق، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و سایر اطلاعات دنبال کنندگانتان ارائه می دهد.

 

4. ایجاد و انتشار محتوای مربوطه

 

مرحله بعدی برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر انتشار محتوای مفید و مرتبط برای دنبال کنندگان است. هرچه بیشتر بتوانید با مخاطبان خود مشارکت کنید، افراد بیشتری تحت تاثیر عقاید و توصیه های شما قرار خواهند گرفت. این مهم ترین شرط برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر است، که باعث می شود دنبال کنندگانتان واقعا به شما گوش بدهند.

شما باید یک استراتژی محتوا را تنظیم کنید و از ترکیبی از انواع مختلف استفاده کنید، یعنی ترجیحا آنهایی که مخاطبینتان بیشتر از همه می پسندند.

برخی از اینفلوئنسرها همه مطالبشان را درباره زمینه انتخابی مورد علاقه خود انتخاب می کنند، مثل غذا، سفر، مد، زیبایی و غیره. این اینفلوئنسرها مطالب مرتبط با زندگی شخصی را با مطالب خاص خودشان ترکیب نمی کنند و تلاش می کنند تا محتوا فقط بر یک زمینه خاص متمرکز باشد.

 

کسب درآمد اینترنتی

 

این بدان معناست که یک اینفلوئنسر غذا باید دستور آشپزی، تصاویر بازدید از رستوران ها، نظرات مرتبط با رستوران و حتی تبلیغات برند را منتشر کند.

برخی از اینفلوئنسرها ترجیح می دهند که محتوای زندگی شخصی خود را هم تا حدی با این مطالب ترکیب کنند، تا بهتر بتوانند با مخاطبینشان ارتباط برقرار کنند. 

مهم نیست که چه استراتژی را برای محتوا انتخاب می کنید، فقط مطمئن شوید که به اندازه کافی گسترده باشد تا بتواند همکاری های آتی با برندها را پوشش بدهد. تبلیغات شما باید با سایر محتوایی که منتشر می کنید همخوانی داشته باشند. شما می توانید نظرات را به طور منظم به عنوان یک ویژگی در مطالب خود ارائه کنید، تا در آینده فرصتی برای کسب درآمد از این نوع بیان نظرات داشته باشید.

به طور کلی، استراتژی محتوای خود را بر زمینه خاص خودتان متمرکز کنید، اما خود را بیش از حد محدود نکنید. به بلند مدت توجه داشته و از همان ابتدا برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر تلاش کنید.

 

5. منظم و سازگار باشید

 

بعد از این که درباره نوع محتوای خود تصمیم گرفتید، باید تعداد پست ها و برنامه ریزی آنها را تکمیل کنید. اکثر الگوریتم های پلتفرم های شبکه اجتماعی حساب هایی را در اولویت قرار می دهند که به طور منظم مطالب را منتشر می کنند. این مخصوصا در مورد اینستاگرام مشاهده می شود که برای افزایش بازدید باید به طور منظم در آن مطلب منتشر کرد.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

 

شما می توانید مطالب را به صورت روزانه، هفتگی یا هر ترتیبی که راحت تر هستید، منتشر کنید. همچنین باید قبل از تصمیم گیری درباره این موضوع، پلتفرم را هم در نظر بگیرید. برخی از پلتفرم ها، مثل توییتر، ماهیت پویاتری داشته و نیازمند انتشار مطالب بیشتری هستند. در سایر پلتفرم های رسانه اجتماعی مثل اینستاگرام، یوتیوب و فیسبوک، می توانید یک یا دو بار در هفته مطلب منتشر کنید. اما روزها و ساعت ها را انتخاب کرده و به نحو سازگار با آن عمل کنید.

 

6. با مخاطبین خود مشارکت داشته باشید

 

وقتی انتشار محتوا در شبکه اجتماعی را شروع کردید، معمولا لایک ها و کامنت هایی را دریافت می کنید. برای یک اینفلوئنسر، برقراری ارتباط با دنبال کنندگان اهمیت زیادی دارد، بنابراین نمی توانید از این کامنت ها چشم پوشی کنید.

 

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

 

می توانید به کامنت ها و سوالات دنبال کنندگان خود درباره موضوع مورد علاقه مشترکتان جواب بدهید. ارتباطات این چنینی به ایجاد روابط شخصی با مخاطبان کمک کرده و موقعیت شما را به عنوان یک اینفلوئنسر تثبیت می کنند.

 

7. اجازه بدهید برندها بدانند که شما آماده همکاری هستید

 

مرحله نهایی برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اطلاع رسانی به جهان است. شما باید خودتان را به عنوان اینفلوئنسری معرفی کنید که به همکاری با برندها علاقه مند است.

شما می توانید این کار را با نوشتن مشخصات خود به عنوان یک اینفلوئنسر انجام دهید که به همکاری علاقه مند هستید. همچنین می توانید اطلاعات تماس خود را برای مشتریان احتمالی ارائه کنید، تا راه ساده ای برای برقراری ارتباط با شما داشته باشند.

یک راه دیگر برای این کار انجام آن است که خودتان تلاش کنید و به برندهای مربوطه پیام بدهید. بهترین کار طراحی یک الگوی مناسب پیام رسانی برای دسترسی به برندهای مختلف است تا در زمان خود صرفه جویی کنید.

 

کسب درآمد

 

چند پلتفرم اینفلوئنسر وجود دارد که در آنها برندها و اینفلوئنسرها می توانند یکدیگر را پیدا کنند. همچنین می توانید از آنها برای یافتن برندهایی در حوزه مورد علاقه خود استفاده کنید که به دنبال همکاری هستند. 

روش های مستقیم تری برای همکاری با برندها وجود دارد. یک روش غیر مستقیم «تگ کردن» برندها و اشاره به اسم آنها در حین صحبت درباره محصولاتشان در پست های شماست.

این نکته مهم است که یک اسم را برای خودتان بسازید و با برندهای حوزه مورد علاقه خود ارتباط برقرار کنید. ممکن است با این کار سریعا به نتیجه نرسید، اما این کار به شما کمک می کند تا روابط بلند مدتی را با برندها تشکیل بدهید که این منجر به همکاری های شما در آینده می شود. 

 

کسب درآمد در 24 ساعت شبانه روز و به دلار، هدف افراد زیادی در زمینه بیزینس است اما ممکن است راه و روش آن را ندانند. آنچه در دنیای امروز مشخص است، حرکت به سمت دنیای آنلاین و افزایش خرید و فروش های آنلاین است. وبسایت فروشگاهی آمازون، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین این وبسایت ها است. اما برای فروشندگی در وبسایت آمازون، شما نیازمند دانش و اطلاعات کافی، بروز و گام به گام هستید، یعنی هر آنچه در آموزش فروش در آمازون ارائه می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/become-an-infulencer
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط