مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قوانین خرید و نحوه استفاده از بارکد در سایت آمازون

 • 2.5k
 • 5

بارکدهای UPC و EAN برای آمازون

 

Nationwide Barcode مقررات سختگیرانه ای دارد که بازگشت وجه و ریفاند را قبول نمی کند بنابراین توصیه می‌کنیم که قبل از خرید UPCهای تعداد زیاد، ابتدا یک بسته آزمایشی 1 تا 10 عددی خریداری کنید و آنها را با محصولات خود امتحان کنید. همچنین این مقاله را حتماً تا آخر بخوانید.

اگر می خواهید لیبل ها را پرینت کنید، حتما این کار را بعد از لیست کردن موفقیت آمیز محصولات خود در آمازون انجام دهید.

اگر همانند بسیاری از فروشندگان آنلاین در آمازون فعالیت دارید، ممکن است شنیده باشید (به احتمال زیاد از یک منبع موثق) که آمازون تنها کدهای UPC متعلق به GS1 را برای فروش محصولات در پلفترم خود قبول می کند. این اطلاعات کاملاً نادرست است. در اینجا دلیل آن را توضیح میدهیم.

وقتی GS1 با نام UCC شناخته می‌شد، آنها برخلاف الان که کدهای UPC را اجاره می دهند، در ابتدا آنها را می‌فروختند. تمامی کدهای UPC که Nationwide Barcode به فروش می رساند، تحت مالکیت Nationwide Barcode هستند و وقتی یک UPC می خرید، مالکیت این UPC به خریدار منتقل می شود. تمامی پیشوندهای بارکدهای UPC ما متعلق به قبل از 2002  هستند و در نتیجه تحت محدودیت‌های مدل تجاری کنونی برای اجاره دادن نیستند.

 

سایت آمازون


طبق توافقنامه وبسایت:

طبق این توافقنامه، شرکتهایی که قبل از 28 آگوست 2002 عضو UCC شده اند، به منظور ادامه عضویت و برای استفاده از پیشوندهای صادره توسط UCC یا برای برخورداری از مزایای پایه عضویت که در توافق نامه class settlement ذکر شده است نیازی به پرداخت هزینه تمدید عضویت ندارند.

موضوع بارکدهای Nationwide Barcode به این صورت است:

 • Nationwide Barcode مالک پیشوندهایی است که قبلاً تحت مالکیت شرکتهایی بودند که دیگر از آنها استفاده نمی کنند و قبل از آگوست 2002 از GS1 خریداری شده اند.
 • هر شماره ای که قبلاً استفاده شده است را خارج می کنیم و باقیمانده ها را به فروش می رسانیم. اگر به GS1 مراجعه کنید و این UPCها را جستجو کنید، نام مالک اصلی پیشوند را مشاهده خواهید کرد. نام شما در GS1 برای UPCها قابل مشاهده نخواهد بود.
 • اگر واقعاً نیاز دارید که نام خود شما ظاهر شود، باید پیشوند متعلق به خودتان را از GS1 بگیرید.

 

UPCهای Nationwide Barcode برای اکثر مشتریان UPC ما همچنان برای آمازون قابل استفاده هستند. ما همچنان هر روز به فروش بارکدهای زیاد به مشتریان جدید و قدیمی ادامه می دهیم. ما دریافته ایم که کمتر از 8 درصد مشتریان ما که از Nationwide Barcode خرید کرده اند با مشکلاتی مواجه شده اند. این مقدار را دست کم نمی‌گیریم بلکه فقط آمار را ذکر کرده ایم.

تمامی بارکدهایی که توسط Nationwide Barcode به فروش رفته اند، صد در صد قانونی و قابل استفاده در آمازون هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل، به دستورالعمل های زیر مراجعه کنید.

قبل از اینکه وارد این جزییات شویم، اگر از UPCهای Nationwide Barcodes یا هر فروشنده ای که بارکدها را مجدداً به فروش می‌رساند استفاده می کنید، موارد زیر از جمله مواردی هستند که مانع لیست شدن محصولات شما در آمازون می شوند. موارد زیر برای استفاده از UPCهای متعلق به Nationwide Barcode مشکل ایجاد می کنند:

 • محصول شما بخشی از Amazon Brand Registry است.
 • محصولات برند معروفی را به صورت بسته می فروشید که یک یا چند برند ملی (National Brand) دارند.
 • با سیستم EDI آمازون کار می کنید (اگر نمیدانید این سیستم چیست، پس احتمالاً با آن کار نمی کنید)

 

در بخش Help در Amazon Seller Central، مقاله ای است با نام UPCهای معتبر که می گوید:

ما اصالت UPCهای محصول را با چک کردن پایگاه داده های GS1 تأیید می کنیم. UPCهایی که با اطلاعات GS1 همخوانی نداشته باشند غیرمعتبر شناخته می شوند. ما پیشنهاد می‌کنیم که UPCهای خود را مستقیماً از GS1 خریداری کنید (و نه طرف های سومی که مجوز UPC به فروش می رسانند) تا مطمئن شوید که اطلاعات درست در پایگاه داده های GS1 ارائه می شوند.

مهم: تمامی لیستینگ هایی که UPC نامعتبر دارند حذف می شوند و ممکن است ایجاد ASIN یا حق فروش شما به طور موقت یا دائمی لغو شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کسب مجوز UPC از GS1، به سایت اصلیGS1 مراجعه کنید. بیایید این گفته ها را تحلیل و بررسی کنیم.

آمازون با مراجعه به پایگاه داده های GS1،اصالت UPCهای ارائه شده را چک می کند. این خط مشی 5 تا  6 سال است که اجرا می شود. قبل از اینکه این مقرات اجرایی شود، می توانستید UPC خود را بدون خرید و با رندم سازی ارقام ایجاد کنید و این فرایند را ادامه می دادید تا زمانی که آمازون آن را قبول می کرد. مشخص است که این موقعیت بسیار بد بود و بنابراین آمازون این مقررات جدید را پیاده کرد.  

اگر اطلاعات UPC شما با اطلاعات موجود در پایگاه داده های GS1 همخوانی نداشته باشد، آمازون UPC شما را نامعتبر می داند. پایگاه داده های  GS1تنها منبع این اطلاعات است که نام مالک پیشوند UPC و آدرس او را نشان می‌دهد. آمازون الزامی نداردکه UPCها نام مالک/سازنده/شرکت یکسانی داشته باشند.

آمازون پیشنهاد می‌کند که UPC ها را مستقیماً از GS1 خریداری کنید. همانگونه که گفته شده است، این تنها یک پیشنهاد است. از آنجا که آمازون الزامی ندارد که اطلاعات UPC با اطلاعات محصول فروشنده در پایگاه داده های GS1 GEPIR همخوانی داشته باشد، بنابراین این یک قانون الزام آور نیست. اما ممکن است منجر به تغییراتی در این مقررات شود. اگر این تغییراتی در آینده اعمال شود، Nationwide Barcode مشتریان را باخبر می سازد.

بحث برانگیزترین جمله در مقاله UPCهای معتبر این است که آمازون هر لیستینگی که با UPC غیرمعتبر باشد را حذف می کند و حق فروش یا ایجاد ASIN را به طور موقت یا دائمی لغو می کند. طبق ساختار سیستم آمازون، شما از همان ابتدای لیست کردن، نمی‌توانید یک UPC نامعتبر را ارائه دهید بنابراین محصول اصلاً برای فروش لیست نمی شود. این تنها یک تاکتیک برای ترساندن فروشندگان است تا آنها را وادار کنند از توصیه ها/پیشنهادات/دستورالعمل های مقاله به طور کامل تبعیت کنند. اگر به دلیل اینکه سیستم UPC شما را قبول نمی کند، نتوانید محصول خود را برای فروش بگذارید، در آن مرحله آیا شما به طور موقت یا دائمی از فروش محصول خود منع می شوید؟ اگر اینگونه بود که هر فروشنده ای که به طور تصادفی یک کد UPC اشتباهی وارد می‌کرد با این مجازات‌ها مواجه می شد.

در نتیجه، تمرکز آمازون تنها بر این است که روند انجام کارها را دقیق و بی نقص کند هرچند به ضرر فروشنده باشد. آمازون نمی خواهد هیچ محصول تکراری برای فروش گذاشته شود. مؤثرترین و ساده ترین راه برای انجام این کار، همکاری با GS1 و وادار کردن فروشندگان به خرید UPC از  GS1است که این کار را با ترساندن فروشندگان با استفاده از حرف های گمراه کننده انجام می دهد. به احتمال زیاد، آمازون در آینده راهی پیدا می کند تا مطمئن شود تنها UPCهای GS1 توسط فروشندگان استفاده شوند. اما فعلاً شما می توانید UPCهای خود را از Nationwide Barcode خریداری کنید، UPC  متعلق به خود را داشته باشید و مطمئن باشید که برای فروش در آمازون قابل استفاده هستند.

 

کدهای خطای آمازون و راه حل آنها

 

وقتی از بارکدهای فروشنده طرف سوم در آمازون استفاه می کنید، ممکن است با چند کد خطا مواجه شوید که ناشی از سیاست آمازون برای متقاعد کردن فروشندگان برای خرید بارکد از GS1 هستند. در قسمت زیر لیستی از خطاها را نشان می دهیم، اینکه دلیل بروز این خطاها چیست و چگونه باید آنها را برطرف کرد. Nationwide Barcode متعهد به ارائه پشتیبانی سریع و حرفه ای به تمامی مشتریان است. هدف ارائه این اطلاعات این است که شما بدانید دلیل بروز خطا چیست و چگونه آن را برطرف کنید.

 

کد خطای 5665 آمازون

 

دانشجویان عزیز دوره آربی توجه فرمایید که برای رفع این ارور، حتما با تیم پشتیبانی پیش از هرگونه اقدام در ارتباط باشید.

 

کد خطا آمازون

 

برخی فروشندگان در هنگام لیست کردن محصول خود در آمازون با این خطا مواجه می شوند که به نظر می رسد دلیل خاصی هم نداشته باشد. برای حل این مشکل، این فروشندگان ساعات زیادی را صرف تماس با پشتیبانی آمازون می کنند (که در بسیاری از موارد چیزی در مورد کد خطا و معنی آن نمی دانند) و به هیچ نتیجه ای هم نمی رسند. خوشبختانه، تیم ما در Nationwide Barcode به دنبال راه حل برای این مشکل بوده است. به نظر می رسد که این مشکل تصادفی است اما ممکن است به دلیل نوعی الگوریتم باشد که هنوز Seller Support یا فروشندگان از آن آگاه نیستند.  

موفق ترین راه حلی که تاکنون فروشندگان آمازون استفاده کرده اند این است که در قسمت Brand Name، گزینه N/A، N/، یا TBA را وارد کنند. فروشندگان همچنین گزارش داده اند که می توانند پس از لیست کردن محصول، نام برند را عوض کنند.

 

کد خطای 5461-1 آمازون

 

بارکد در آمازون

 

این خطا زمانی رخ می دهد که آمازون پایگاه داده های GS1 GEPIR را برای دریافت اطلاعات مربوط به کد UPC یا برند محصول یا اطلاعات سازنده چک می کند. اگر می خواهید محصولی را به فروش برسانید که نام برند آن قبلاً در برنامه لیست برندهای آمازون (Amazon Brand Registry Program) ثبت شده باشد، این خطا را دریافت خواهید کرد. راه حل این است که نام برندی که استفاده می کنید را تغییر دهید. به عنوان مثال املای کلمه را تغییر دهید یا از نام سازنده محصول که به پیشوند کد مربوط است استفاده کنید.

 •  به سایت GS1 مراجعه کنید (https://www.gs1.org)
 • در صفحه اصلی به پایین بروید و نام سازنده محصول مربوط به کد UPC را سرچ کنید (که متعلق به ما است و روی آن کنترل صد در صد داریم)
 • الف ابتدا قسمت who owns this barcode را پیدا کنید.

 

سایت غول آسای آمازون

 

ب. گزینه search by GTIN را انتخاب کنید

 

فروش در آمازون

 

ج. سپس کد UPC یا EAN (GTIN) را وارد کنید.

 

آموزش فروشندگی در آمازون

 

o    از نام سازنده برای لیست کردن محصولات خود در آمازون استفاده کنید.

 

کد خطای 5461-2 آمازون

 

چگونه در آمازون فرونشده شویم

 

این پیام خطا بسیار شبیه به خطای 5461-1 است. این خطا زمانی رخ می دهد که شما محصولی را با نام یک برند بزرگ به فروش می رسانید که در برنامه لیست برندهای آمازون وجود ندارد. از آنجا که نام برند بزرگ است، آمازون آن را در یک پایگاه داده های دیگر قرار داده است تا از فروش دیگر فروشندگان تحت این نام جلوگیری کند. برای برطرف کردن این خطا، مثل خطای 5461-1، تنها باید نام برند را تغییر دهید.

 

کد خطای 8556 آمازون

 

خرید در آمازون

 

این خطا زمانی رخ می دهد که شما UPC/EAN را اشتباه وارد کنید. وقتی با این خطا مواجه می شوید، کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید کد UPC/EAN را درست وارد کرده اید.

 

کد خطای آمازون

 

خرید بارکد در سایت عزت خواه

 

متاسفانه، سرقت و ربوده شدن بارکد های UPC  و EAN  امکان پذیر می باشد. لیکن هنگامی که با این پیام خطار روبرو می شوید، ممکن است بارکد شما یا ربوده شده باشد و یا قبلا خودتان آن را استفاده کرده باشید. در این صورت با ارسال یک تیکت با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید.

 

کد خطای آمازون

 

amazon

 

این هم یک خطای معمول دیگر است که وقتی کد UPC/EAN/GTIN اشتباه وارد شده باشد رخ می دهد. وقتی یک نفر دسته کالای (category) اشتباه را انتخاب می کند و سپس تعداد ارقام اشتباه را برای آن دسته وارد می‌کند، این خطا رخ می دهد. نکته ای که باید بدانید این است که یک UPC، 12 رقم، EAN، 13 رقم و GTIN 14 رقم دارد.

از آنجا که مقررات سختگیرانه ما بازگشت پول یا کد را قبول نمی کند، توصیه می کنیم که قبل از خرید تعداد زیادی کد، ابتدا 1 تا 10 کد آزمایشی را خریداری کنید و با محصولات خود امتحان کنید.

وقتی شما از Nationwide Barcode خرید می‌کنید، بلافاصله از طریق تحویل دیجیتال، هم یک کد UPC و هم یک کد EAN دریافت می‌کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/barcode-rules
ezzatkhah

فروشندگان وبسایت آمازون به جهت اضافه کردن محصول خود در آمازون نیازمند بارکدهای معتبر هستند. مسلما استفاده از این بارکدها شامل قوانین مهمی می‌شود که هر فروشنده می بایست از آن ها آگاه باشد. در این صفحه برای دانشجویان دوره آربی جهت سهولت دسترسی به اطلاعات لازم، این موارد را مطرح کرده‌ایم. در وبسایت عزت خواه دات کام بارکد معتبر برای استفاده در سایت آمازون با قیمت مناسب‌تر ویژه دانشجویان دوره آربی ارائه می‌شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

قوانین خرید و نحوه استفاده از بارکد در سایت آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سجاد گفته:
۰ | ۰

درود
مطلب خیلی خیلی خوب و آموزنده ای بود.
من که از خوندن آن لذت بردم.
خداقوت

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سجاد عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
جاوید گفته:
۰ | ۰

یگی از خطاهای بالا برای من به وجود اومد و ساعت ها وقت من رو گرفت تا بتونم حلش کنم. اینجورمطالب می تونه در وقت ما خیلی صرفه جویی کنه.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما جاوید عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزاریم که ما را برای ایجاد تحول و تغییر در زندگی و کسب و کار خود انتخاب کردید. همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ما است.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط