افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمازون وب سرویس و کاهش کربن در آسیا و اقیانوسیه

خلاصه اخبار :
گزارش جدیدی که توسط گروه تحقیقاتی 451 که بخشی از شرکت S&P Global Market Intelligence به شمار می رود، منتشر شده است نشان می دهد که رایانش ابری پنج برابر بیشتر از پایگاه های داده درون سازمانی در مناطق آسیا و اقیانوسیه کارآمد است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 13

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
آمازون وب سرویس و کاهش کربن در آسیا و اقیانوسیه

 

کاهش ردپای کربن


بر اساس تحقیقات جدید 451 که به سفارش آمازون بر روی سازمان ها و شرکت های عمومی انجام شده است، انتقال حجم محاسبات از پایگاه های داده درون سازمانی به سرورهای ابری می تواند باعث بهبود بازده انرژی برای شرکت های منطقه آسیا و اقیانوسیه شود و به این ترتیب ردپای کربن را بیش از 78% کاهش دهد.

در این گزارش 515 سازمان با درآمد سالانه بین 10 میلیون دلار تا 1 میلیارد دلار در سراسر ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، استرالیا و هند مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

آمازون وب سرویس

 


بهره وری آمازون وب سرویس


این تحقیقات نشان داد که پایگاه های داده درون سازمانی در سراسر APAC معمولاً دارای نرخ بهره وری از سرور کمتر از 15% هستند، در حالی که پایگاه های داده رایانش ابری، با استفاده از سرورهایی با جدیدترین پردازنده ها که بهره وری معادل با 50% یا بیش از آن را دارند، به بازده حداکثری می رسند.

با توجه به این تفاوت در بهره وری، سرورهای ابری قادر به صرفه جویی در انرژی بیش از 67% در مقایسه با سرورهای معمولی درون سازمانی هستند.

 

آمازون وب سرویس و کاهش کربن

 

ارائه دهندگان فناوری ابری با استفاده از به روزترین سرورها به نحو احسن در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. به عنوان مثال، پردازنده های Graviton2 سفارش آمازون وب سرویس (  AWS ) که منحصراً برای مشتریان AWS ارائه می شود- عملکرد بهتری در هر وات نسبت به سایر سرویس های محاسباتی و رایانشی آمازون (Amazon EC2) از خود نشان می دهند.

Amazon EC2 یک سرویس وب است که برای تسهیل رایانش ابری از طریق ارائه پردازنده های اینتل، AMD و پردازنده های مبتنی بر ARM برای توسعه دهنده ها، طراحی شده است.

این تحقیقات همچنین نشان داد که در مقایسه با پایگاه های داده درون سازمانی، پایگاه های داده مبتنی بر رایانش ابری به دلیل قدرت و سیستم خنک کننده بسیار کارآمد، به صورت بالقوه بیش از 11 درصد در صرفه جویی انرژی موثر هستند.


آمازون وب سرویس و نوآوری برای کاهش مصرف آب


آمازون وب سرویس ( AWS ) به طور مداوم در طراحی و کاربرد سیستم های خنک کننده برای کاهش مصرف آب نوآوری می کند. ما برای سازگاری با شرایط آب و هوایی از داده های حسگر بلادرنگ استفاده می کنیم و در صورت امکان از آب بازیافتی به جای آب آشامیدنی استفاده می کنیم.

ما همچنین با تأسیسات محلی برای گسترش استفاده از آب بازیابی شده همکاری می کنیم و به دنبال فرصت هایی برای بازیافت آب به چرخه مصرف هستیم. استراتژی استفاده از آب AWS الگوهای آب و هوایی برای هر منطقه AWS ، مدیریت و در دسترس بودن آب محلی و فرصت صرفه جویی در منابع آب آشامیدنی را بررسی می کند.

مشتریان بار کاری خود را از پایگاه های داده درون سازمانی به آمازون وب سرویس ( AWS ) منتقل می کنند تا از زیرساخت های جهانی ما و گسترده ترین خدمات برای افزایش سرعت، ایجاد نوآوری و صرفه جویی در هزینه ها استفاده کنند.

 

کاهش کربن در آسیا و اقیانوسیه

 

انتقال به AWS بسیار پایدارتر از زیرساخت های درون سازمانی است زیرا AWS همیشه بر بهره وری انرژی و نوآوری مستمر در مراکز داده خود تمرکز کرده است. ما استفاده از منابع خود را برای افزایش بهره وری، کاهش انرژی و افزایش برتری عملیاتی از نزدیک پیگیری می کنیم.

مقیاس ما به ما این امکان را می دهد که از منابع و بهره وری انرژی بسیار بالاتری نسبت به پایگاه های داده معمولی درون سازمانی استفاده کنیم، به ویژه به این دلیل که AWS Global Infrastructure بر اساس سخت افزار سفارشی آمازون به صورت هدفمند ساخته شده و برای بارهای کاری که توسط مشتریان AWS اجرا می شود، بهینه شده است.

کلی مورگان ، مدیر تحقیقات Datacenter Infrastructure & Services در تحقیقات 451، که بخشی از S&P Global Market Intelligence  است ، می گوید: «آنچه واقعا ابرها را در بازارهای APAC متمایز می کند، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است».

او ادامه داد: «از آنجایی که انتشارات شبکه در کشورهای مختلف بسیار متفاوت است، میانگین انتشار کربن در هر کیلووات ساعت APAC بسیار بیشتر از USI است. در نتیجه، انتقال بارهای کاری شرکت ها به زیرساخت های ابری و کاهش رد پای انرژی در هر حجم کار، کاهش بیشتری در انتشار کربن در APAC در مقایسه با آمریکا ایجاد می کند.»


آمازون و فعال سازی انرژی های تجدید پذیر در منطقه


آمازون قصد دارد تا سال 2025 انرژی کلیه عملیاتش را با 100 درصد انرژی تجدید پذیر تامین کند، که پنج سال زودتر از هدف اصلی ما است. آمازون به عنوان بزرگترین خریدار انرژی تجدیدپذیر، 232 پروژه بادی و خورشیدی را در سراسر جهان فعال کرده است.

 

سرویس ابری آمازون

 

تحقیقات 451 تخمین می زند که اگر مراکز داده ابری در APAC با 100٪ انرژی تجدید پذیر تامین شوند، صرفه جویی در انتشار برای سازمان هایی که از پایگاه های داده درون سازمانی به ابر منتقل می شوند، می تواند به 93٪ برسد.

این یافته به ویژه برای APAC بسیار مهم بود، زیرا این مطالعه گزارش داد که فقدان گزینه های انرژی تجدیدپذیر قابل دسترس و مقرون به صرفه در منطقه، باعث باقی گذاردن مقدار قابل توجهی از پتانسیل کاهش کربن خواهد شد.

آمازون در پنج پروژه انرژی تجدیدپذیر در APAC سرمایه گذاری کرده است. این پروژه ها شامل سه پروژه بادی و خورشیدی در استرالیا، یک پروژه خورشیدی در چین و یک پروژه خورشیدی در سنگاپور است که شامل چندین پنل خورشیدی قابل نصب روی زمین می شود.

در مجموع این پروژه ها بیش از 900000 مگاوات ساعت انرژی تجدید پذیر اضافی برای شبکه های برق محلی تأمین می کنند. این مقدار انرژی معادل با متوسط مصرف برق حدود 160،000 خانه در سنگاپور است.


آمازون و افزایش انرژی پاک


آمازون به منظور شتاب بخشیدن به برنامه ها و سیاست هایی که انرژی پاک را در شبکه های خدمات رسانی به مشتریان و بخش هایی که در آنها فعالیت می کنیم افزایش می دهد، با سایر شرکت ها، تاسیسات، سیاست گذاران و نهادهای نظارتی همکاری می کند.

 

وب سرویس های آمازون

 

یکی از راه هایی که ما این کار را در جوامع سراسر جهان انجام می دهیم، توافق نامه های تهاتر برق شرکت (CPPA) است. با CPPA هزینه ساخت یک منبع انرژی تجدیدپذیر مانند نیروگاه خورشیدی یا بادی، توسط خریدار شرکت تامین می شود.

ما همچنین از اولویت های دولت در زمینه تغییرات آب و هوایی مانند بسته قانون گذاری " Fit for 55" قرارداد سبز اروپا حمایت می کنیم و با ایجاد سرمایه گذاری بلند مدت در پی ایجاد یک تجارت پایدار برای مشتریان و سیاره خود هستیم.

این امر شامل خرید جهانی 100000 خودروی تمام برقی که بزرگترین سفارش برای خودروهای تحویل الکتریکی به شمار می آید، و نیز سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری در شرکت هایی می شود که راهکارهای آنها انتقال به اقتصاد کم کربن را تسهیل می کند، مانند شرکت Ion Energy مستقر در هند که یک استارتاپ در حال توسعه نرم افزاری برای بهبود عمر و عملکرد باتری های لیتیوم یونی که از خودروهای برقی و سیستم های ذخیره انرژی تغذیه می کنند، است.


تغییرات آب و هوا یکی از مهمترین چالش های پیش رو


تغییرات آب و هوا یکی از مهمترین چالش هایی است که امروزه با آن روبرو هستیم. ما در آمازون متعهد به ایجاد یک تجارت پایدار و بی ضرر برای محیط زیست، برای مشتریان و کره زمین هستیم، به همین دلیل  برنامه The Climate Pledge را در سال 2019 بنیان نهادیم که ضمانتی برای رسیدن به صفر کربن خالص تا سال 2040 یعنی 10 سال پیش از موعد زمانی که در توافق پاریس تعیین شده است، به حساب می آید.

 

aws

 

اکنون بیش از 100 شرکت در این توافق به ما ملحق شده اند. با سرمایه گذاری روی انرژی های تجدیدپذیر و اطمینان از کارآمد بودن امکانات و عملیاتمان، می توانیم به مشتریانمان قدرت محاسباتی لازم برای حل چالش های نوآورانه و در عین حال کاهش تأثیر کلی آنها بر محیط زیست و برآوردن تصمیمات ایمن برای محیط زیست را ارائه دهیم.

 

شاید در زندگی شما هم وقت آن رسیده که تصمیم جدی خود را برای ایجاد تغییر در شیوه کسب و کار و بیزینس خود بگیرید. اگر شما هم از علاقه مندان به کسب و کار آنلاین، آزاد از زمان و مکان، داشتن درآمد 24 ساعته و به دلار هستید، با دوره جامع فروش در آمازون می توانید فروشندگی در آمازون را گام به گام یاد بگیرید و بیزینس آنلاین خود را بسازید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-web-service-and-carbon-reduction
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط