وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اقدامات آمازون علیه نظرات جعلی محصولات

خلاصه اخبار :
آمازون اقدامات جدید خود را در برابر فروشندگان نقد و نظرات جعلی آغاز می ‌کند، آمازون به منظور جلوگیری از دیده شدن نقدهای جعلی توسط مشتری، منابع قابل توجهی را سرمایه‌ گذاری کرده است. آمازون به دنبال متهمانی است که تلاش می‌ کنند با ارتباط با فروشندگان نقد و نظرات جعلی مشتریان آمازون را گمراه کنند و به فروش آمازون با استفاده از نقدهای جعلی آسیب بزنند. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3.63

تعداد امتیازها: 8

  • 378
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
اقدامات آمازون علیه نظرات جعلی محصولات

 

برخورد آمازون با نظرات جعلی محصولات


آمازون منابع قابل توجهی را برای جلوگیری از نظرات جعلی قبل از مشاهده آن توسط مشتری و گمراه شدن مشتریان در انتخاب محصول مورد نظر توسعه میدهد. آمازون به منظور متوقف کردن نظرات جعلی fake Review از طریق افرادی که تلاش می‌ کنند با فراهم ‌ساختن نظرات جعلی مشتریان آمازون را فریب دهند و به فروش آمازون آسیب بزنند، در ژوئن 2023 چهار شکایت جدید را به دادگاه ارائه کرده است. نظرات جعلی در واقع به واسطه ظهور صنعت غیرقانونی "فروش نقد و بررسی های جعلی" ایجاد می‌ شوند. این فروشندگان به مشتریان به طور مستقیم از طریق وبسایت ‌ها، کانال‌ های شبکه های اجتماعی و خدمات پیام‌ رسان ها نزدیک می‌ شوند و آنها را جهت نوشتن نظرات جعلی در ازای پول، محصولات رایگان یا موارد دیگر ترغیب می ‌کنند.

 

عملکرد آمازون علیه نظرات جعلی محصولات

 

آمازون منابع قابل توجهی از جمله مدل‌ های یادگیری ماشین و محققان ماهر را به صورت پیشگیرانه برای متوقف کردن نقد و نظرات جعلی قبل از مشاهده آن توسط مشتری توسعه داده است که نتیجه آن در سال 2022 بیش از 200 میلیون نظر جعلی مشکوک را آمازون از فروشگاه‌ های خود مسدود کرد. این شکایات طرح‌ ریزی کلی برای متوقف کردن نظرات جعلی از منشأ اصلی آن از طریق هدف گیری به متهمان که نقدهای جعلی را ارائه میدهند، شامل می‌ شود.

 

آمازون در برابر Nice Discount

 

صاحبان اپراتور Nice Discount نظرات مثبت جعلی، بازخورد های جعلی و محتوای جعلی دیگر را از طریق " Product Tester Club " خود ارائه میدهند. افرادی که عضو می ‌شوند، ترغیب به نوشتن نقدهای مثبت جعلی یا بازخورد جعلی در ازای بازپرداخت محصول یا پول می ‌شوند. آنها باعث ارتباط بین افراد متقلب که حساب ‌های فروش آمازون را اداره می ‌کنند با افرادی که نظرات جعلی ارسال میکنند، می ‌شوند و به آنها میگوید که چگونه و چه زمانی نظرات جعلی را ارسال کنند تا یک ظاهر اشتباه و معتبر ایجاد کنند. 

 

آمازون در برابر Littlesmm

 

وبسایت Littlesmm نظرات جعلی را به فروشندگان متقلب که حساب‌ های فروش آمازون را اداره می ‌کنند می ‌فروشد. این وب‌سایت بسته ‌هایی از نظرات جعلی در فروشگاه‌ های آمازون در استرالیا، کانادا و ایالات متحده را با مبالغی از 20 تا 440 دلار ارائه می ‌دهد. آنها از حساب‌ های مشتریان آمازون که در اختیار دارند برای ارسال نظرات جعلی مثبت استفاده می‌ کنند. آنها همچنین نقدهای منفی جعلی را برای تخریب صفحات محصولات رقبا ارائه می‌ دهند. 

 

اقدامات آمازون بر علیه فروشندگان نقد های جعلی

 

 

آمازون در برابر MangoCity

 

صاحبان MangoCity نظرات جعلی را با مبالغی از 50 تا 4000 دلار از طریق وب‌سایت، تماس های تصویری و ایمیل می ‌فروشند. پس از پرداخت، با حساب‌ های مشتریان آمازون که در اختیار دارند برای ارسال نظرات 5 ستاره جعلی در صفحات لیستینگ محصول استفاده میکنند. علاوه بر این، آنها نیز نقدهای منفی جعلی را روی محصولات رقبای آن محصول منتشر می‌ کنند.

 

آمازون در برابر Reddit Marketing Pro

 

صاحبان Reddit Marketing Pro نقدهای مثبت و منفی جعلی و خدمات تقلبی دیگر را به فروشندگان متقلب محصولات در آمازون می ‌فروشند. در مقابل هزینه‌ آن، که از 99 دلار برای پنج نظر جعلی تا 6999 دلار برای 500 نظر جعلی متغیر است، آنها از طریق حساب مشتریان آمازون که در اختیار دارند برای ارسال نقدهای جعلی در صفحات لیستینگ محصول در فروشگاه ‌های آمازون استفاده می‌ کنند و همچنین پرسش و پاسخ های جعلی را برای دستکاری محتوای صفحات لیستینگ محصول می ‌فروشند. 

دیوید مونتاگو – معاون مدیرکل Selling Partner Risk در آمازون میگوید : "هدف ما اطمینان حاصل کردن از اینکه هر نقد یا نظر در فروشگاه‌ های آمازون قابل اعتماد است و تجربیات واقعی مشتریان را منعکس می ‌کند. آمازون از نظرات معتبر ( چه مثبت یا منفی ) استقبال میکند ، اما نظرات جعلی که مستقیما مشتریان را فریب دهند، به طور کامل ممنوع می‌ کند، ما به ادامه نوآوری در تکنولوژی پیشگیرانه برای شناسایی نقدهای جعلی و نشانه ‌های عملکرد غیر معمول ادامه خواهیم داد. "

یک راه دیگر برای مقابله با نقدهای جعلی از طریق اقدامات قانونی است و ما با منشأ اصلی این مشکل مقابله می‌ کنیم و پیامی روشن ارسال می‌ کنیم که در فروشگاه ما جایی برای سوءاستفاده وجود ندارد و ما از این دلالان تقلبی حسابرسی خواهیم کرد.

 

نقدهای مثبت و منفی جعلی در آمازون

 

آمازون 25 سال پیش نقدهای مشتری آنلاین را راه ‌اندازی کرده و متعهد به تضمین این است که نقد و نظرات محصولات منبعی مورد اعتماد و منطقی برای مشتریان باقی بمانند. آمازون از طریق سرمایه ‌گذاری در ابزارهای پیشگیرانه برای شناسایی و متوقف کردن نقدهای جعلی در فروشگاه ‌های خود و به همچنین متوقف کردن نظرات جعلی از ظهور در محصولات و برخورد با متخلفین جهت حفاظت از مشتریان و فروشندگان ادامه خواهد داد .

آمازون به شدت در مقابل این فروشندگان نقد جعلی مبارزه می‌ کند. تا پایان ماه مه 2023، آمازون علیه 94 متخلف در ایالات متحده، چین و اروپا اقدامات قانونی انجام داده است. با این حال، نقدهای جعلی یک مشکل جهانی در صنایع مختلف است و بخش عمومی و خصوصی باید با همکاری به ادامه فعالیت نقدهای جعلی خاتمه دهند. 

 

مبارزه با نظرات جعلی در آمازون

 

 

دیگر اقدامات آمازون بر علیه فروشندگان نقد های جعلی

 

در فوریه 2023، آمازون در تلاش‌ های قانونی جدید علیه شش متهم دعوی جدیدی به دادگاه ارائه داد تا مشتریان و فروشندگان خود را در برابر این بازار فروش نقد و نظرات جعلی محافظت کند. که در آن تشریح شده، متهمان خدمات نقد جعلی را به فروشندگان متقلب که اکانت فروشندگی آمازون و محصولاتی برای فروش دارا میباشند، می ‌فروشند. این متقلبان با فروش نقدهای جعلی اقدام به جرم می‌ کنند، آنها قصد دارند مشتریان را فریب دهند و تلاش می‌ کنند تا مزایای رقابتی ناعادلانه نسبت به فروشندگان صادق در فروشگاه آمازون ارائه دهند.


کسب درآمد در 24 ساعت شبانه روز و به دلار، هدف افراد زیادی در زمینه بیزینس است اما ممکن است راه و روش آن را ندانند. آنچه در دنیای امروز مشخص است، حرکت به سمت دنیای آنلاین و افزایش خرید و فروش های آنلاین است. وبسایت فروشگاهی آمازون، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین این وبسایت ها است. اما برای فروشندگی در وبسایت آمازون، شما نیازمند دانش و اطلاعات کافی، بروز و گام به گام هستید، یعنی هر آنچه در آموزش فروش در آمازون ارائه می شود.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-actions-against-fake-review
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط