بهترین ایده راه اندازی کسب و کار آنلاین با سرمایه زیر 100 دلار مشاهده وبینار رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

الکسا دستیار صوتی آمازون به ماه می رود

خلاصه اخبار :
الکسا ، مرا به ماه ببر ! آمازون و لاکهید مارتین الکسا را به عنوان بخشی از پروژه Callisto ، که نمایشی از فناوری در ماموریت آتی Artemis I ناسا است، به فضا می فرستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 886
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
الکسا دستیار صوتی آمازون به ماه می رود

 

الکسا ، مرا به ماه ببر !


آمازون و لاکهید مارتین اعلام کرده ‌اند که قصد دارند الکسا را به عنوان بخشی از Artemis I به فضا بفرستند. این اولین ماموریت از چندین مأموریت ناسا است که قرار است در آن اولین زن و اولین فرد رنگین پوست نیز بر روی ماه فرود بیایند. الکسا به عنوان بخشی از Callisto ، یک محموله نمایش فناوری که در فضاپیمای Orion ناسا تعبیه شده و با همکاری مهندسین آمازون، سیسکو و لاکهید مارتین ساخته شده است، به ماموریت آتی خواهد پیوست.

 

الکسا

 

آرون روبنسون، معاون Alexa Everywhere در آمازون گفت: «کامپیوتر Star Trek بخشی از الهام اولیه ما برای الکسا بود، بنابراین تحقق رویای ما برای هوش محیطی در اوریون بسیار هیجان انگیز و فروتنانه است. ما مفتخریم که با لاکهید مارتین همکاری می‌ کنیم تا بر محدودیت‌ های فناوری صوتی و هوش مصنوعی فائق آییم و امیدواریم که الکسا در این مأموریت به دانشمندان، فضانوردان و مهندسان آینده کمک کند که فصل جدیدی از اکتشافات فضایی را آغاز کنند».


ادغام الکسا در اوریون


Artemis I اولین آزمایش یکپارچه سیستم ‌های اکتشافات فضایی عمیق ناسا است که شامل موشک سیستم پرتاب فضایی کاملاً جدید و فضاپیمای اوریون می شود. اگرچه اولین ماموریت بدون خدمه صورت می گیرد، اما Artemis I گام مهمی است که به ناسا و سایر فعالین در این صنعت این امکان را می دهد که این فناوری را تست کنند تا مطمئن شوند که می تواند در ماموریت های خدمه بعدی به ماه و سایر مقاصد اعماق فضا مورد استفاده قرار گیرد.

الکسا یکی از انواع مختلف فناوری ‌های نوآورانه و جدید است که به عنوان بخشی از Artemis I مورد آزمایش قرار می ‌گیرد و این ادغام به دست اندرکاران کمک می ‌کند که کشف کنند چگونه هوش محیطی می ‌تواند برای فضانوردان در ماموریت‌ های آتی اثرگذار باشد.

ما انتظار آینده ای را می کشیم که در آن فضانوردان می ‌توانند برای اطلاعات، کمک و همراهی به هوش مصنوعی اتکا کنند، و مهندسان آمازون از نزدیک با لاکهید مارتین برای ادغام الکسا در محموله Callisto همکاری خواهند داشت.

لاکهید مارتین سخت ‌افزار فضایی سفارشی ای را با الکسای داخلی طراحی کرد و اطمینان حاصل کرد که دستگاه می ‌تواند در برابر شوک و ارتعاشات پرتاب و قرار گرفتن در معرض تشعشعات ناشی از عبور از کمربند تشعشع ون آلن مقاومت کند. آمازون نیز نرم ‌افزار پردازش صوتی و شنیداری برای پشتیبانی از تعاملات صوتی میدان دور از طریق الکسا، تنظیم الگوریتم‌ ها برای محاسبه نویز موتورها و پمپ‌ ها و طنین مرتبط با بسیاری از سطوح فلزی داخل کابین را طراحی کرد.

 

الکسا به ماه می رود

 

همچنینCallisto به فناوری کنترل صوتی محلی آمازون مجهز شده است که به الکسا این امکان را می دهد در مناطقی با محدودیت عدم اتصال کار کند. با ترکیب هوش مصنوعی فوق پیشرفته الکسا با پردازش محلی روی فضاپیما، می ‌توانیم تأخیر (یا ناپیدایی) مربوط به ارسال اطلاعات از ماه به زمین و برعکس را دور بزنیم و به فضانوردان آینده این امکان را بدهیم که تقریباً به صورت فوری به اطلاعات و ویژگی ‌های خاص دسترسی داشته باشند.

الکسا زندگی را برای ساکنین زمین آسان‌ تر کرده است و اکنون برای کشف آنچه صدا و هوش مصنوعی می ‌تواند برای فضانوردان در فضا انجام دهد، هیجان ‌زده ایم. یک همکاری فوق العاده بین @LockheedMartin، @Cisco و @NASA در ماموریت پیش روی #Artemis! https://t.co/tUfXSJngcH

 

اندی جاسی (@ajassy) 5 ژانویه 2022


در Artemis I ، الکسا می ‌تواند به صورت لحظه ای، به داده‌ های تله ‌متری دسترسی داشته باشد و به هزاران سؤال مربوط به مأموریت در اوریون، از جمله سؤالاتی مانند « الکسا، سرعت اوریون چقدر است؟ » یا « الکسا، دمای کابین چقدر است؟ » پاسخ دهد.

الکسا حتی درخواست ‌های کنترل دستگاه‌ های متصل در فضاپیما را پردازش می‌ کند که حتی شامل روشنایی داخل کابین نیز می‌ شود. مهندسان الکسا از آموخته ‌های خود از الکسا در فضا استفاده خواهند کرد تا ویژگی‌ های الکسای موجود را حتی برای مشتریان روی زمین بهتر کنند، از جمله آن‌ هایی که در محیط ‌های سخت یا در مناطق دوردست و بدون اتصال کار می ‌کنند.

الکسا همچنین می ‌تواند با استفاده از شبکه فضایی عمیق ناسا، اطلاعاتی را از زمین برای فضانوردان در فضا، از گزارش‌ های خبری گرفته تا مقام های ورزشی، مخابره کند و به فضانوردان کمک کند در طول ماموریت ‌های طولانی به خانه متصل بمانند. روی هم رفته، این تعاملات صوتی می‌ تواند به ساده‌ تر و کارآمدتر کردن زندگی برای افرادی که در فضاپیما هستند، کمک کند، به ‌ویژه زمانی که در حین مأموریت درگیر یا مشغول کارهای دیگر هستند.


تجربه خدمه مجازی Callisto


از آنجا که Artemis I یک ماموریت بدون خدمه است، ما با شرکای خود در لاکهید مارتین و سیسکو بر روی ایجاد یک تجربه مجازی برای خدمه مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون، تگزاس کار کرده ایم. این تجربه بر اساس مرکز کنترل ماموریت، دسترسی از راه دور به Callisto را فراهم می کند و به ما امکان می دهد تعاملات بین الکسا و فضانوردان آینده را شبیه سازی کنیم. فیلم ‌های صوتی و تصویری از اوریون به زمین ارسال می ‌شود و به مهندسان ما کمک می‌ کند تا تعاملات را بررسی کرده و راه‌ هایی را برای بهبود تجربه برای مأموریت ‌های خدمه آتی شناسایی کنند.

 

الکسا دستیار صوتی آمازون

 

در طول ماموریت، تیم Callisto از مهمانان ویژه دعوت می کند تا به ما در هیوستون بپیوندند و به عنوان اعضای خدمه مجازی با الکسا تعامل داشته باشند. شرکت کنندگان شامل نمایندگانی از جامعه فضایی و علمی؛ دانش‌آموزان و معلمان شرکت‌کننده در Amazon Future Engineer، اعضای طرح نوآورانه بشردوستانه جهانی آموزش علوم کامپیوتر آمازون، و مهمانان ویژه ای که در زمان ماموریت اسامی آنها اعلام خواهد شد، خواهند بود. تعاملات ضبط شده خدمه مجازی از طریق کانال‌ های اجتماعی و دیجیتالی پخش می ‌شود تا راه ‌های جدیدی برای تعامل با Callisto و برنامه Artemis به مشتریان پیدا شود.


الهام بخش نسل بعدی دانشمندان ، مهندسان و فضانوردان


در کنار سفر الکسا به دور ماه، ما در حال معرفی راه‌ های جدیدی برای دسترسی بیشتر به اکتشافات فضایی برای مشتریان آمازون، از جمله دانش ‌آموزان، معلمان و افرادی هستیم که می ‌خواهند ماموریت Artemis I را دنبال کنند.

 برای شروع، ما تجربه ‌های تعاملی جدیدی را به محصولات دارای الکسا مانند Echo،  Echo Dot و Echo Show اضافه می‌ کنیم. الکسا می‌ تواند اطلاعات عمیقی در مورد Artemis I، از جمله داده ‌های تله‌ متری از فضاپیمای اوریون، ویدئوها و تصاویر از این ماموریت، از جمله پخش زنده، ویدئویی از تعامل خدمه مجازی از مرکز فضایی جانسون، و یادآوری و اطلاعیه در مورد نقاط عطف کلیدی در ماموریت، به مشتریان ارائه دهد.

همچنین آمازون در حال تهیه یک برنامه مهندسی نوین به نام Alexa for Astronauts است. این طرح نوآورانه، تورهای مجازی زنده ای را از مرکز فضایی جانسون پخش می کند و به دانش آموزان امکان تجربه ای بدون واسطه از شرایط خدمه مجازی و سایر امکانات پیرامون کنترل ماموریت می دهد.

 

الکسا و رفتن به فضا

 

همچنینAlexa for Astronauts شامل برنامه درسی STEM است که توسط MIT App Inventor پشتیبانی شده و با شرکای ما در انجمن ملی آموزش علوم و سی ‌اس‌ پی موبایل طراحی شده است و به مربیان این امکان را می‌ دهد تا در کلاس‌ های درسی خود به صورت عمیق تری به آموزش علوم کامپیوتر و ماموریت Artemis I بپردازند.

از تحولات جدید الکسا در زمان ماموریت پرده برداری خواهد شد، اما پیش ‌نمایش آن اکنون نیز در دستگاه ‌های دارای الکسا در دسترس است. برای شروع و تنظیم یادآوری برای نقاط عطف ماموریت آتی، فقط کافی است بگویید: «الکسا، مرا به ماه ببر».


شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه‌تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، آموزش فروش در آمازون می باشد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/alexa-goes-moon
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط