جدیدترین روش های کسب درآمد آنلاین مطالعه مقاله

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

استفاده از پهپاد توسط آمازون

توضیحات کوتاه :
آمازون سال‌ها در حال آزمایش سرویس Prime Air بوده است. در این سرویس کار ارسال کالا با کمک پهپاد صورت خواهد گرفت. این هفته، بخش فناوری اطلاعات، اولین نمایش عمومی سیستم را در آمریکا اجرا کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
استفاده از پهپاد توسط آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

سرویس Prime Air آمازون، یک سیستم ارسال کالا است که با استفاده از روبات‌ها، سفارشات را از مرکز آماده‌سازی به مصرف کننده می‌رساند. این روبات‌ها با سیستم کنترل از راه دور کار می‌کنند. پهپادهای آمازون، به شکل اکتاکوپترهای کوچک بی‌سرنشین هستند. به هلیکوپترهایی که 8 ملخ دارند، اصطلاحاً اکتاکوپتر می‌گویند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

سرویس Prime Air آمازون

آمازون سال‌ها در حال آزمایش سرویس Prime Air بوده است. در این سرویس کار ارسال کالا با کمک پهپاد صورت خواهد گرفت. این هفته، بخش فناوری اطلاعات، اولین نمایش عمومی سیستم را در آمریکا اجرا کرد. در این عملیات که روز دوشنبه برگزار شد، از طریق پهپاد Prime Air، تعدادی کرم ضد آفتاب برای حاضران در کنفرانس MARS کالیفرنیا به بیرون فرستاده شد. (MARS حروف اول machine learning, automation, robotics, and space exploration، به معنی یادگیری ماشینی، اتوماسیون، روباتیک و کشف فضا است). این‌جا، همان مکانی است که قبلاً جف بزوس در آن یک روبات را آزمایش کرده بود. طبق گفته مسئولان آمازون، این اولین باری است که در آمریکا از پهپادها برای ارسال عمومی کالا استفاده می‌شود.

 

استفاده از پهباد برای ارسال محصولات آمازون

 

قبلاً، پروازهایی از این دست برای رساندن اموال شخصی افراد انجام می‌شد. استفاده از پهپاد برای فرستادن بسته‌های پستی قبل از آمریکا در انگلیس انجام شده بود. Gru Kimci، معاون بخش Prime Air آمازون در شبکه Verge آمریکا که اخبار مربوط به فناوری و رسانه‌ها را منتشر می‌کند، اعلام کرده بود که پرواز این پهپاد، آمازون را یک قدم به هدف بزرگ خود یعنی ارسال بسته‌های پستی در مدت 30 دقیقه نزدیک‌تر کرده است. او اضافه کرد که این کار با کمک اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) انجام شده است. البته آمازون برای عملی کردن این کار در سطح گسترده، باید نظر مساعد مقامات قانون گذار را به دست آورد. از آنجا که طبق قوانین انگلیس، پرواز پهپادها در این کشور، با موانع قانونی زیادی مواجه نیست، به همین خاطر آمازون بیشتر آزمایش‌های مربوط به پهپادها را در این کشور انجام داده است. با این حال یکی از مسائلی که شرکت‌های فناوری و قانون‌گذاران به یک اندازه با آن روبه رو هستند، کنترل مطمئن ترافیک هوایی در ارتفاع پایین است.

پهپادهای آمازون چگونه کار می‌کنند؟

سرویس Prime Air آمازون، یک سیستم ارسال کالا است که با استفاده از روبات‌ها، سفارشات را از مرکز آماده‌سازی به مصرف کننده می‌رساند. این روبات‌ها با سیستم کنترل از راه دور کار می‌کنند. پهپادهای آمازون، به شکل اکتاکوپترهای کوچک بی‌سرنشین هستند. به هلیکوپترهایی که 8 ملخ دارند، اصطلاحاً اکتاکوپتر می‌گویند. در این پهپادها از سیستم مسیریاب GPS استفاده می‌شود. پهپادهای آمازون مجهز به موتورهای الکتریکی هستند که آلودگی زیست محیطی کمتری نسبت به کامیون‌ها دارند. طبق اعلام آمازون، این هواپیماها، سفارشاتی که 2/2 کیلوگرم یا کمتر وزن دارند را جابه‌جا می‌کنند که تقریباً معادل 86 درصد کل سفارشات آمازون است. مشتریانی که در شعاع 16 کیلومتری مرکز آماده‌سازی آمازون هستند، ظرف 30 دقیقه سفارش خود را دریافت خواهد کرد. آمازون از اداره هوانوردی فدرال آمریکا درخواست کرده است تا قوانین منع پرواز پهپادها را برای این شرکت اجرایی نکند، زیرا آمازون از این پهپادها صرفاً برای اهداف تجاری استفاده خواهد کرد. این موضوع نشان می‌دهد که آمازون برای تحقق ایده استفاده از پهپادها بسیار مصمم است. بر اساس قوانین فعلی FAA، استفاده تجاری از پهپاد محدودیت‌هایی دارد، به همین خاطر آمازون به دنبال دریافت معافیت از این قوانین است. به این ترتیب شرکت خواهد توانست تحقیقات بیشتری برای عملی کردن این ایده انجام دهد.آمازون با آزمایش پهپادها در آزمایشگاه تحقیق و توسعه خود در سیاتل، توانسته است در مدت زمان کوتاهی، تغیرات اساسی در برنامه Prime Air ایجاد کند. حال این غول خرده‌فروشی به دنبال انجام همان کاری است که "هزاران نفر از علاقه‌مندان به هواپیماهای مدل و تولیدکنندگان آنها هر روز انجام می‌دهند".

 

مقاله پیشنهادی: برنامه های جدید آمازون

استفاده از پهباد توسط آمازون

 

دو نکته مهم درباره درخواست آمازون برای به پرواز درآوردن پهپاد

1. اعطای مجوز پرواز پهپاد به آمازون از سوی FAA به معنی پرواز آن‌ها در سطح خیابان نخواهد بود

آمازون به دنبال به پرواز در آوردن پهپاد در سطح خیابان‌های سیاتل یا هر مکان عمومی دیگر نیست. درخواست آمازون کاملاً واضح است: آمازون سعی در انجام عملیات‌های خصوصی تحقیق و توسعه بر روی ساخته‌ها و دستاوردهای شخصی خود از جمله پهپادها دارد. آمازون به دنبال عملی کردن مدل هواپیمای خصوصی خود است. از این‌رو شرکت قصد دارد نکات ایمنی و امنیتی شدیدتری نسبت به آنچه FAA برای سایر هواپیماهای مدل وضع کرده است اعمال کند. در صورت صدور مجوز برای پرواز پهپادها، این عملیات در یک محیط بسته و در مناطقی که جزء اموال خصوصی آمازون محسوب می‌شود، انجام خواهد شد. شرکت آمازون قصد دارد، میدان هوایی خود را در فاصله بسیار دوری از فرودگاه‌ها، نقاط فرود هلیکوپترها، پایگاه هواپیماهای دریانشین، پایگاه‌های فضایی یا هر محلی که فعالیت‌های مرتبط با هوا-فضا انجام می‌شود احداث کند. همچنین این محل دور از مناطق پرجمعیت و تاسیسات یا میدان‌های هوایی ارتش یا دولت آمریکا خواهد بود. همانطور که می‌بینید، شرکت آمازون برای آزمایش این دستاورد خود، قوانین ایمنی و امنیتی سخت‌گیرانه‌ای را اعمال می‌کند. عملیات آزمایش در میدان‌های هوایی خصوصی آمازون، تنها در حضور کارمندان این شرکت، پرسنل قراردادی و مدعوین برگزار خواهد شد. آمازون قصد دارد با اعمال این مقررات، مانع از دخالت افراد غیر مجاز در عملیات پهپادها شود.

2. آمازون اعلام کرده است که فناوری پهپاد این شرکت تنها ظرف 5 ماه، پیشرفت زیادی داشته است

این گفته ثابت می‌کند که اراده و انجام آزمایش‌های لازم، تا چه حد به عملی کردن یک ایده کمک خواهد کرد. آمازون آزمایش‌های مربوط به پهپاد را در آزمایشگاه‌های داخلی خود در سیاتل انجام داده است و توانسته است در مدت کوتاهی نمونه اولیه آن را بسازد. همچنین آمازون در مدت‌کوتاهی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته موجود، وسیله‌های هوایی تمام خودکاری ساخته است و ادعا می‌کند که در حال تولید نسل نهم پهپادهای خود است. شرکت آمازون، قابلیت پهپادهای خود از جمله سرعت، طول پرواز و بخش‌های اضافه آن را مورد سنجش قرار داده است. همچنین گفته شده که در پهپادهای Prime Air، سنسور و الگوریتم‌هایی به کار رفته است که دستگاه به کمک آن علاوه بر این که موانع هوایی را مشاهده خواهد کرد، به‌طور خودکار از آن‌ها فاصله گرفته تا با آنها برخورد نکند. پهپادهایی که با نیروی باطری کار می‌کنند، به شکل یک سیستم ملخی هستند که قابلیت پرواز با سرعت 50 متر در ساعت را دارند و می‌توانند محموله‌هایی تا وزن 2/2 کیلوگرم را جابه‌جا کنند. به این ترتیب 86 درصد از سفارشات آمازون با این روش جابه‌جا خواهند شد.

 

پهبادها چه استفاده ای در آمازون دارند؟

 

ساخت برج‌هایی به شکل کندوی زنبور برای پرواز و فرود پهپادها

آمازون به دنبال ثبت ایده برج‌های کندویی شکلی است که در آن مرکز آماده‌سازی کالا در چند طبقه ساخته می‌شود و امکان پرواز و فرود پهپاد ها در آن فراهم شده است. ساختار این سازه به صورت چند طبقه است که از نظر ظاهری با شکل فضای شهری و ساختمان‌های مرتفع آن سازگاری دارد. آمازون پیش‌بینی می‌کند که در آینده‌ای نزدیک، در هر شهری یک ساختمان به این صورت ساخته شده است. درخواست ثبت اختراع در دسامبر 2015 توسط آمازون انجام شد و اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا آن را منتشر کرد. این اداره برای طرح مورد نظر آمازون، اشکال مختلفی مانند کندوی زنبورعسل، سازه‌های استوانه‌ای شکل یا سازه‌هایی که به شکل اشیای ناشناس پرنده هستند ارائه کرده است. در این برجها، روش سنتی حمل کالا با کامیون همچنان قابل اجرا است. همچنین محوطه‌ای در نظر گرفته شده است که در آن مشتریان می‌توانند اقلام مورد نظر را خودشان بردارند. (Self-service). همچنین در نسخه چاپ شده از طرح آمازون، نحوه اتصال بسته‌های پستی به پهپادها توسط کارمندان شرح داده شده است. مراکز سنتی آماده سازی و ارسال کالای آمازون، اغلب به خاطر مساحت بزرگی که دارند، خارج از شهر احداث می‌شوند. از آنجا که دور بودن این مراکز با نقاط پرجمعیت شهرها، سرعت رساندن سفارشات را کند می‌کند، بنابراین آمازون با استفاده از پهپادهای خود به دنبال بهبود این وضعیت و افزایش سرعت ارسال محصولات است.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/using-drones-by-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط