فروش کتاب در آمازون مطالعه مقاله

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

پیش بینی وب سرویس آمازون از تکنولوژی سال 2022

توضیحات کوتاه :
وب سرویس آمازون ( AWS ) که بیش از 15 سال پیشگام فناوری ابری است، اکنون به نقطه عطف خود رسیده است. زیرساخت ‌های ابری به گونه ای توسعه یافته اند که اکنون در تمام نقاط زمین و حتی فضا، از آنها استفاده می شود و این خود پیشبردی در مسیر پیش بینی آینده تکنولوژی می باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 641
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
پیش بینی وب سرویس آمازون از تکنولوژی سال 2022

 

خلاصه ای از مقاله :

ابر این امکان را فراهم کرده است که آنچه که زمانی در حد تخیلات علمی بود، امروزه به واقعیت علمی تبدیل شود. مدل ‌ها و تکنیک ‌ها در حوزه هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی روز به روز بهتر می شوند، به‌ طوری که که اکنون گوشه ای از موارد جدید استفاده را شاهد هستیم که قبلاً فقط در فیلم ‌ها و کمیک ‌ها می توانستیم ببینیم. در این مقاله، پیش بینی وب سرویس آمازون ( AWS ) از تکنولوژی سال 2022 را بررسی کردیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

تکنولوژی های سال 2022


وب سرویس آمازون و پیش بینی آن از آینده تکنولوژی


می توان گفت که ما در حال ورود به مرحله ‌ای هستیم که داده‌ ها فراوان است، دسترسی به آن ها تقریباً آنی است و توانایی ما برای درک آن ها به روش‌ های جدید و موشکافانه، عملاً خودکار است. اما این فناوری نمی تواند جای انسان را بگیرد بلکه تنها می تواند نحوه تعامل ما با جهان را تقویت کند. سال 2022 یک سال هیجان انگیز برای فناوری خواهد بود، زیرا ما و سیاره مان را در این روند به جلو سوق می دهد.

 

وب سرویس آمازون در سایت 2022

 

پیش ‌بینی اول : توسعه نرم ‌افزار با پشتیبانی هوش مصنوعی پا برجاست


توسعه نرم افزار یک فرآیند خلاقانه است، اما دارای مراحل تکراری زیادی است. در سال 2022، ML شروع به ایفای نقش مهمی در تقویت جریان کاری توسعه دهندگان نرم افزار می کند و به آنها کمک می کند کد ایمن و قابل اعتمادتری ایجاد کنند.

از زمان ظهور ابر، شاهد ظهور شرکت ‌هایی در سرتاسر جهان بوده ایم که ایده‌ های جدید را در مقیاس سریع‌ تر، به مشتریان خود ارائه می‌ کنند. با این حال، حتی با وجود این شتاب در تحویل محصول، همچنان زمان زیادی در یک حوزه فناوری صرف می شود: توسعه نرم افزار.

در حالی که در حوزه زبان ‌های برنامه ‌نویسی، ابزارهای توسعه نرم ‌افزار (SDK) و سایر ابزارهایی که توسعه‌ دهندگان را قادر می ‌سازند کارآمدتر عمل کنند، کاملاً پیشرفت‌ هایی صورت گرفته است، لیکن همه اینها تحولات جزئی ای به شمار می آیند. هنوز جهش ‌های بزرگی که در سایر حوزه ‌های فناوری دیده ‌ایم، در این حوزه وجود نداشته است.

طی سال های گذشته، تلاش هایی برای ایجاد پایه هایی برای توسعه نرم افزارها و آینده آنها، صورت گرفته است. ابزارهایی مانند Amazon DevOps Guru، Amazon CodeGuru، GitHub Copilot  و GPT-3 اولین گام‌ ها به سوی آینده توسعه هستند، جایی که ML در جریان‌ های کاری توسعه کد و عملیات نرم ‌افزار استفاده می ‌شود تا به توسعه ‌دهندگان کمک کند تا مؤثرتر عمل کنند.

 

توسعه نرم افزار با هوش مصنوعی

 

ML توسعه‌ دهندگان را از بخش‌ های پیش پا افتاده این حرفه، مانند بررسی کد و رفع اشکال ‌ها رهایی می ‌بخشد و به آن ‌ها اجازه می‌ دهد بیشتر روی پدیدآورندگی تمرکز کنند. همین فناوری به ما کمک می ‌کند تا سیستم ‌های پیچیده را سریع ‌تر از همیشه و به روش ‌هایی بنویسیم که درها را به روی دسته جدیدی از توسعه‌ دهندگان باز کند. سناریویی را تصور کنید که در آن سازنده نحوه عملکرد برنامه را توضیح می‌دهد و سپس ابزارها، درخواست را از طریق پردازش زبان طبیعی تفسیر می ‌کنند و کدی کاملاً کاربردی را تحویل می‌ دهند.

در پشت صحنه، تکنیک ‌های ML حتی اشکالات نرم ‌افزاری را بررسی می ‌کنند و به طور مداوم تأیید می‌ کنند که نرم ‌افزار مورد نظر، کاری را که قرار بوده است انجام دهد، به درستی به انجام می رساند یا خیر. این نوع توسعه نرم ‌افزاری با پشتیبانی از ML با اجازه دادن به افراد بیشتری در سازمان برای کمک به تعریف و ساخت نرم ‌افزار و محصولات مبتنی بر نرم‌ افزار، یک رویداد دگرگون کننده خواهد بود.

 

پیش بینی وب سرویس آمازون از تکنولوژی سال 2022

 

در دراز مدت، همین رویکرد ML که دست ما را در پدید آورندگی آزادتر می گذارد، در انواع حوزه‌ های دیگر، از جمله تولید رسانه، استفاده خواهد شد. در آینده شاهد خواهیم بود که تکنیک ‌های هوش مصنوعی به طور فزاینده ‌ای فیلم، موسیقی و ادبیات خلق می‌ کنند. به روشی مشابه و به همان اندازه مهم، این فناوری در شناسایی محتوای جعلی و کلاهبرداری نیز نقش موثری خواهد داشت. 2022 سالی است که هوش مصنوعی AI/ML در زندگی توسعه دهندگان نقش مهمی ایفا می کند.


پیش بینی دوم : فضای ابری در همه مکان ها یک لبه دارد


ابر از طریق دستگاه ‌های ساخته‌ شده و راه‌ حل‌ های تخصصی به هر محلی گسترش می ‌یابد. در سال 2022، شاهد خواهیم بود که این راه‌ حل ‌ها تمام قدرت ابر را برای تغییر انبارها، رستوران ‌ها، فروشگاه ‌های خرده ‌فروشی، مزارع و موارد دیگر به کار خواهند گرفت.

 

فضای ابری در سال 2022

 

وقتی در مورد زنجیره تامین و حمل و نقل صحبت می کنیم، آخرین مرحله یک سفر را «آخرین گام» می نامیم. این مرحله، آخرین مرحله تحویل درب منزل شماست. در تجارت الکترونیک، این بخش، یک بخش چالش برانگیز از سفر است زیرا بسته به مکان، متغیرهای زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، به تفاوت بین تحویل بسته به مشتری در یک خیابان شلوغ در توکیو و تحویل آن در یک جاده روستایی در ایالات متحده فکر کنید.

ما در آمازون، با نوآوری‌هایی مانند Amazon Scout ، یک دستگاه تحویل خودکار کاملاً الکتریکی، در حال توسعه راه‌ حل ‌های تخصصی برای گام آخر تحویل هستیم. ابر در «آخرین گام» خود چالش ‌های خاص خود را دارد و من پیش ‌بینی می‌ کنم بتوان از فناوری های خاصی برای رفع این چالش ها کمک گرفت.

 

آمازون اسکات

 

در طول 15 سال از پیدایش  AWS، ما زیرساخت جهانی چشمگیری ایجاد کرده ‌ایم که بیش از 25 منطقه جغرافیایی و 81 منطقه دسترسی در سراسر جهان، با بیش از 310 نقطه حضور برای خدمت به بیش از 245 کشور و منطقه را شامل می ‌شود. اما اکنون، ما شاهد سرویس ‌های ابری هستیم که فراتر از محدوده ‌های مناطق سنتی AWS ما پیش می ‌روند و به لبه‌ های شبکه می‌ رسند یا مانند تجارت الکترونیک، آخرین گام.

قبلاً دیده ‌ایم که ابر تقریباً همه جا به کار می ‌رود. تغییری که در سال 2022 شاهد آن خواهیم بود، تخصصی شدن ابر در لبه های شبکه است. برای درک کامل مزایای ابر در کارگاه ‌ها و انبارها، در رستوران ‌ها و فروشگاه‌ های خرده ‌فروشی، یا خارج از مکان ‌های دوردست، باید راه ‌حل ‌های مناسبی در لبه وجود داشته باشد.

مشابه Amazon Scout در فضای ابری، دستگاه هایی مانند Amazon Monitron و AWS Panorama هستند که قابلیت های ابری را برای انجام یک کار خاص به لبه های شبکه می آورند. آنها تمام امنیت بالا، ویژگی های پیشرفته و سرعت تحویل ابر را به ارمغان می آورند، و در عین حال می توان آنها را تقریباً در هر نقطه از جهان قرار داد. با این حال، این دستگاه ‌ها به جای اینکه جعبه ‌های مجزایی باشند که تنها در جایی قرار می گیرند، به توسعه دهنده های واقعی ابر تبدیل می‌ شوند که تمام قابلیت‌ های اصلی آن را به کار می گیرند.

 

آینده آمازون در سال 2022

 

آنچه در سال 2022 و حتی بیشتر از آن در سال ‌های آینده خواهیم دید، شتاب ابری فراتر از مدل زیرساخت متمرکز سنتی و ورود به محیط ‌های غیرمنتظره است که در آن به فناوری تخصصی نیاز است. ابر در ماشین شما، قوری چای و تلویزیون شما خواهد بود. ابر در همه چیز وجود دارد، از کامیون هایی که در جاده ها حرکت می کنند تا کشتی ها و هواپیماهایی که کالاها را حمل می کنند. ابر در سطح جهانی توزیع می شود و تقریباً به هر دستگاه یا سیستم دیجیتالی روی زمین و حتی در فضا متصل می شود.


پیش بینی سوم : افزایش فضاهای هوشمند، به ویژه در مراقبت از سالمندان


در سال 2022، خانه ‌ها و ساختمان ‌های ما به دستیاران بهتر و همراهان دقیق ‌تری تبدیل خواهند شد تا واقعاً به رفع نیازهای انسانی ما یاری رسانند. بیشترین تاثیر در چند سال آینده بر روی افراد مسن خواهد بود.

یکی از چیزهایی که بیشتر از همه در مورد فناوری الهام بخش من است، نقش آن در حل مشکلات واقعاً دشوار انسانی است. پس از سال ‌ها ملاقات با مشتریانی در سراسر جهان که از فضای ابری برای انجام این کار استفاده می ‌کنند، به این ایده رسیدیم که مستندسازی داستان‌ های آنها را از طریق نمایشی به نام Now Go Build آغاز کنیم. یکی از مشتریان الهام ‌بخشی که ما در این نمایشگاه معرفی کردیم، شرکتی در ژاپن به نام Z-Works بود که بر بهبود مراقبت از سالمندان و کمک به گسترش آن از طریق فناوری تمرکز دارد.

مشکلی که Z-Works با آن روبه‌رو بود این بود که چگونه می ‌توان مراقبت ‌های هوشمندانه و دقیقی را برای سالمندان در ژاپن ارائه کرد، زمانی که افراد متقاضی انجام این کار روز به روز کمتر می شوند. راه حلی که این شرکت به آن رسید این بود که حسگرهایی را در تخت ‌خواب ‌ها و اتاق ‌های خانه‌ های سالمندان قرار داد و همه آنها را برای تجزیه و تحلیل داده ‌ها به ابر متصل کرد. آرایه های حسگر فقط علائم حیاتی را نظارت نمی کنند.

 

آمازون و مراقبت از سالمندان

 

از آنجایی که آنها مدل ‌های یادگیری ماشینی را اجرا می ‌کنند که در فضای ابری آموزش دیده ‌اند، می‌ توانند تشخیص دهند که شخصی دارد به حمام می ‌رود، به سادگی نمی تواند بازگردد. در این صورت، سیستم می‌ تواند به فرد مسئول اطلاع دهد تا وضعیت ساکنین را بررسی کند. در اصل، این یک پاسخ بسیار انسانی است که توسط یک فضای بسیار هوشمند ممکن شده است. اگر افراد از نیاز آگاه بودند، ذاتاً این کار را انجام می دادند.

در این مورد، مدل‌ های ML که توسط یک جریان خصوصی و امن داده تغذیه می ‌شوند، به یک اقدام هوشمندانه مشابه برای سیگنال دادن به افراد تبدیل می شوند. ما به نقطه ‌ای نزدیک می ‌شویم که مفاهیمی مانند محاسبات محیطی، مجموعه ‌ای از حسگرها، جمع ‌آوری و پردازش داده‌ های از راه دور/پرتحرک در لبه و دستگاه ‌های هوشمند مانند آمازون الکسا تأثیر مثبتی خواهند داشت که همیشه از آن آگاه بوده ایم.

در طی چندین سال آینده، ما شاهد زنده شدن فضاهای هوشمند در برخی از زمینه ها خواهیم بود، اما هیچ کدام تأثیری بالاتر از مراقبت از سالمندان ندارند. این زمینه ها، ترکیبی از کارهای ساده روزمره است. از کم نور کردن چراغ ها، قفل کردن درها، خاموش کردن اجاق گاز در صورت فراموش کردن، تا کارهای متنی تر و فعال تر که فناوری می تواند انجام دهد: پرسیدن سؤال در زمانی که الگوهای زندگی عادی متفاوت است و اجرای راه حل های معقول در صورت لزوم. این کار زندگی افراد را راحت تر می کند و در مورد جمعیت سالخورده، به این معنی است که طبقه جدیدی از خانه ها ایجاد می شوند تا افراد بتوانند به معنای واقعی در آنها زندگی راحت و امنی داشته باشند.


پیش بینی چهارم : استفاده بهینه ، معماری خاص خود را دارد


در سال 2022، توسعه دهندگان تصمیمات آگاهانه بهینه سازی را در مورد سیستم ها و برنامه هایی که در حال ساخت هستند شروع خواهند کرد. آنها به دنبال رویکردهای جدیدی برای معماری ابری خواهند بود که برای نیازهای سیاره و همچنین نیازهای کاربران نهایی بهینه می شود.

ما به ‌عنوان توسعه ‌دهنده، آموزش دیده ‌ایم که در مورد چگونگی بهینه ‌سازی معماری ‌هایمان برای عواملی مانند امنیت، عملکرد، قابلیت اطمینان و هزینه بیندیشیم. در سال 2022، می توانید بهینه سازی را به این لیست اضافه کنید. آنچه در سال ‌های آینده شاهد آن خواهیم بود این است که توسعه ‌دهندگان نقشی فعال در ساختن معماری‌ های مبتنی بر بهینه سازی خواهند داشت که در حل مشکلات، وضعیت سیاره زمین را نیز در نظر می گیرند.

مدت‌هاست که می‌خواستیم به‌عنوان مصرف ‌کننده، ویدیوها و موسیقی ‌هایمان با کیفیت بالاتر پخش شوند، صفحات وب ‌مان سریع‌ تر بارگذاری شوند و بتوانیم عکس ‌های بیشتری را ذخیره کنیم، اما این اقدامات ممکن است تاثیرات نامطلوبی نیز بر محیط زیست داشته باشند.

آیا مصرف‌ کنندگان واقعاً نیاز دارند تا دانلود در سریع‌ ترین زمان ممکن انجام شود یا می ‌توانیم به آنها کمک کنیم تا تصمیمات آگاهانه ‌ای در مورد ذخیره یک فایل به روشی سازگار با کربن، در قبال کمی سرعت دانلود کمتر، بگیرند؟ به همین ترتیب، آیا می ‌توانیم امکان پخش یک ویدیو با کیفیت کمی پایین‌تر از 4K را فراهم کنیم تا ردپای کربن خود کاهش داده و با انجام این کار در مقیاس کلان، تأثیر مثبتی بر روی سیاره مان داشته باشیم؟ معماری های بهینه تصمیماتی مانند این را نیز در نظر می گیرند.

توسعه دهندگان نقش فعالی در کاهش ردپای کربن برنامه های خود خواهند داشت. این امر در زمینه‌ های مختلفی اتفاق می ‌افتد، مانند در نظر گرفتن اینکه در کجای دنیا برنامه ‌های خود را برای استفاده از انرژی سبز در شبکه اجرا می ‌کنند، با در نظر گرفتن زمان مورد نیاز برای پردازش یک کار، یا حتی مشخص کردن چیپست مورد استفاده.

 

توسعه دهندگان وب سرویس آمازون

 

هنگامی که در مقیاس وب کار می کنید، صرفه جویی های کوچک می تواند تاثیرات بزرگی ایجاد کند. همچنین شاهد خواهیم بود که توسعه دهندگان قدرت خاموش کردن منابع را بیشتر در نظر می گیرند. «همیشه روشن» شعاری است که بسیاری از آن استفاده می ‌کنند، اما این کار هزینه ‌ای در پی دارد. وقتی منابع بیهوده مورد نیاز برای یک معماری «همیشه روشن» را در نظر می گیریم، وقت آن است که شعار جدیدی را در پیش بگیریم: «سبزترین انرژی، انرژی است که ما از آن استفاده نمی کنیم». این بدان معنا نیست که ما به دسترسی های بالا بی توجهیم، بلکه این فقط به این معنی است که در تصمیم گیری های معماری خود به بهینه سازی بیشتر توجه داشته باشیم.

بیایید واضح تر بگوییم: فناوری از انرژی استفاده می کند، و در AWS ، ما متعهد به انتخاب زیرساخت های هوشمند هستیم. ما در مسیری قرار داریم که تا سال 2025، به طور 100٪ از انرژی های تجدیدپذیر استفاده کنیم که پنج سال زودتر از هدف اولیه ماست که سال 2030 را پیش بینی کرده بودیم. اما ایجاد ابر با استفاده از باد، خورشید یا انرژی آبی تنها بخشی از فرآیند بهینه سازی است که ما توسعه دهندگان و در واقع هر کسی یک شرکت را اداره می کند، باید بر دوش بکشد. این امر، یک مسئولیت مشترک و یک تلاش واقعی است که مشتریان، کارمندان و کارمندان بالقوه به طور فزاینده ای خواستار انجام آن هستند.

 

پیش ‌بینی پنجم : موج جدیدی از اتصالات ، کلاس جدیدی از برنامه ‌ها را به همراه خواهد داشت


ماهواره‌ های مدار پایین زمین (LEO) به گونه ای تنظیم شده اند که پهنای باند مقرون ‌به ‌صرفه ای را برای هر گوشه این سیاره ممکن کنند. این امر زندگی میلیاردها نفر را به عنوان معلم، دانش ‌آموز، صاحبان کسب ‌و کارهای کوچک و تقریباً همه افراد آنلاین تغییر خواهد داد.

طی پنج سال آینده، بیش از 20000 ماهواره در LEO بر فراز سیاره ما پرتاب خواهند شد. در میان آنها حدود 1500 ماهواره از پروژه کویپر آمازون، که شبکه ای از ماهواره ها با هدف ارائه پهنای باند سریع و مقرون به صرفه به جوامع بدون خدمات و محروم در سراسر جهان هستند، خواهد بود. (برنامه ریزی شده است که نخستین شبکه در پاییز 2022 به مدار زمین بروند.) آنچه که من در کنار این پهنای باند در مقیاس سیاره می بینم، کلاس کاملاً جدیدی از برنامه های کاربردی است که همگان از آن بهره خواهند برد.

 

ماهواره آمازون

 

امروزه، اکثر برنامه های دیجیتال توسط شبکه موجود محدود شده اند و برای نرخ بیت کم یا اتصال متناوب طراحی شده اند. در برخی موارد، ما برنامه ‌ها و سیستم ‌های دیجیتالی ای داریم که برای عملکرد آفلاین طراحی شده ‌اند، اما معمولاً به سرعت قدیمی می ‌شوند یا در مقایسه با همتایان متصل خود، عملکرد محدودتری دارند. در مقایسه با استفاده از یک برنامه تلفن همراه در تلفن خود، به یک ناوبر GPS سنتی فکر کنید. اما چه اتفاقی می ‌افتد وقتی دیگر محدودیت اتصال، پهنای باند یا تأخیر زیاد را نداشته باشید؟ زمانی که اتصال مقرون به صرفه به این نقطه دست پیدا کند، دنیایی از امکانات کشف نشده به واقعیت تبدیل خواهد شد.

با اتصال فراگیر، استفاده از مواردی امروزه به سادگی ممکن نیست، امکان پذیر خواهد شد. تصور کنید وقتی همه بچه‌ ها می ‌توانند از ابزارهای یادگیری یکسانی استفاده کنند، چه اتفاقی در مدرسه خواهد افتاد. یا مثلا هنگامی که کسب ‌و کارهای کوچک و متوسط ابزارهای دیجیتالی مورد نیاز خود را برای جذب مشتریان بیشتر، رشد کسب ‌و کارشان و ایجاد شغل در جوامع روستایی و دورافتاده در دسترس داشته باشند.

ما می ‌توانیم با سهولت بیشتری پیگیر برنامه های حفاظت از جنگل ها و مراتع در نقاط دوردست باشیم، و نیز بهتر می‌ توانیم در موقعیت‌ های فاجعه ‌باری مانند آتش ‌سوزی و سیل اقدامات سریعی انجام دهیم. شرکت‌ های بزرگ که دارایی‌ هایشان در دوردست قرار دارد - مانند تاسیسات خورشیدی، تجهیزات سنگین یا ساختمان ‌های دورافتاده - قادر خواهند بود استفاده و نگهداری از این دارایی ‌ها را بهتر بهینه سازی و کنترل کنند.

 

پیش بینی سال 2022

 

شرکت ‌های حمل ‌و نقل با وسایل نقلیه، هواپیماها و کشتی ‌هایی که در حال حرکت هستند، به جریان ‌های داده ‌ای پیوسته آپلود شده در فضای ابری و به‌ روزرسانی ‌های منظمی که برای وسایل نقلیه و کشتی‌ های روی زمین، هوا و روی آب دانلود می‌ شوند، دسترسی خواهند داشت. اتصال فراگیر ما را از فضاهای هوشمند به شهرهای هوشمند، کشورهای هوشمند و در نهایت به دنیای هوشمند خواهد برد.


کسب درآمد در 24 ساعت شبانه روز و به دلار، هدف افراد زیادی در زمینه بیزینس است اما ممکن است راه و روش آن را ندانند. آنچه در دنیای امروز مشخص است، حرکت به سمت دنیای آنلاین و افزایش خرید و فروش های آنلاین است. وبسایت فروشگاهی آمازون، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین این وبسایت ها است. اما برای فروشندگی در وبسایت آمازون، شما نیازمند دانش و اطلاعات کافی، بروز و گام به گام هستید، یعنی هر آنچه در آموزش فروش در آمازون ارائه می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/aws-tech-predictions-for-2022
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط