بهترین استراتژی ترید ارز دیجیتال - نتیجه تست یکساله دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمازون غول سایت‌های اینترنتی

توضیحات کوتاه :
عضویت پرایم یکی از بزرگترین این موارد است. هدف آمازون از برگزاری روز پرایم این است که برای برنامه پرایم که در حال حاضر بیش از صد میلیون عضو دارد، اعضای بیشتری جذب کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
آمازون غول سایت‌های اینترنتی

 

خلاصه ای از مقاله

امروزه دفاتر آمازون در سرتاسر جهان پر از میزهایی به شکل "در" هستند که از اولین میز بیزوس در آمازون الهام گرفته‌اند. چیزی که کارمندان بیزوس در آن زمان نمی‌دانستند این بود که آن میز ارزان قیمت پوسته پوسته روزی تبدیل به نماد آمازون خواهد شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه یک "در" تبدیل به یک میز و سپس نمادی از آمازون شد؟

امروزه دفاتر آمازون در سرتاسر جهان پر از میزهایی به شکل "در" هستند که از اولین میز بیزوس در آمازون الهام گرفته‌اند. در تابستان سال 1995، زمانی که بیزوس می‌توانست تعداد کارمندان خود را با انگشتان دستش بشمارد، آن کارمندان حتی میز هم نداشتند. دوست و کارمند بیزوس، نیکو لاوجوی، می‌گوید که خود بیزوس یک راه‌حل مقرون به صرفه برای این مشکل پیدا کرد. او به انبار لوازم خانگی آن طرف خیابان رفت. به میزهایی که برای فروش گذاشته شده بودند نگاهی انداخت. سپس به این نتیجه رسید که درهایی که برای فروش گذاشته شده‌اند ارزان‌تر هستند بنابراین تصمیم گرفت که یک در را بخرد و برای آن پایه درست کند. اینگونه بود که میزهای "دری" آمازون متولد شدند. چیزی که آنها در آن زمان نمی‌دانستند این بود که آن میز ارزان قیمت پوسته پوسته روزی تبدیل به نماد آمازون خواهد شد و بیست سال بعد، کارمندان آمازون در سرتاسر جهان کارهای روزمره خود را روی مدل‌های مدرن‌تر آن در انجام خواهند داد.

 

کسب درآمد از وبسایت غول آسای آمازون

 

لاوجوی می‌گوید: ما آن میزها را ساختیم چون ارزان بودند. تکان می‌خوردند، صدا می‌دادند، مجبور بودیم زیر پایه‌های آنها مقوا قرار دهیم تا از تکان خوردنشان جلوگیری کنیم. چه کسی می‌توانست پیش‌بینی کند که بیست سال بعد، این شرکت تبدیل به غول سایتهای اینترنتی شود و با 310 میلیون عضو در سرتاسر جهان، به فکر پروژه‌های بلندپروازانه‌ای مانند سفرهای فضایی باشد؟ آمازون در طول این سالها از ایده‌های نوآورانه و خلاقانه زیادی برای افزایش فروش خود استفاده کرده است. عضویت پرایم یکی از بزرگترین این موارد است. روز پرایم که برای افزایش اعضای پرایم طراحی شده است نیز یکی از این نوآوری‌ها است که در زیر به آن خواهیم پرداخت.

موفقیت روز پرایم

آمازون با موفقیت یک تعطیلات مختص خرید را بنا نهاده است و آماده استفاده از مزایای آن است. چهارمین روز پرایم نیز امسال برگزار شد. این رویداد بیشتر از سال‌های دیگر به طول انجامید و در کشورهای بیشتری در دسترس بود. اولین روز پرایم با حضور فروشگاه Wholefoods نیز امسال انجام گرفت. این شرکت بزرگترین خرید آمازون تا به حال است. روز پرایم برای آمازون بیش از یک طرح یک روزه فروش و بازاریابی است. در این روز آمازون می‌تواند قدرت خود را به رخ صنعت خرده فروشی بکشد و آمار فروش خود را با افتخار به نمایش بگذارد. اما مهم‌تر از آن، آمازون از این رویداد استفاده می‌کند تا محصولات تولیدی خود را به نمایش عموم بگذارد. همچنین هدف آمازون از برگزاری روز پرایم این است که برای برنامه پرایم که در حال حاضر بیش از صد میلیون عضو دارد، اعضای بیشتری جذب کند. این صد میلیون نفر عضو کنونی پرایم، آن را بخشی جدایی‌ناپذیر از تجربه خرید خود می‌دانند.

 

مقاله پیشنهادی: آشنایی با آمازون پرایم

آمازون غول سایت‌های اینترنتی

 

درآمد آمازون از پرایم

آمازون در مورد درآمد خود از روزهای پرایم سال‌های گذشته گزارشی منتشر نکرده است اما طبق تخمین‌ها، امسال درآمد آمازون از پرایم نزدیک به 3.4 میلیارد دلار خواهد بود. انتظار می‌رود فروش امسال به اندازه 40 درصد از فروش سال گذشته بیشتر باشد و رکورد فروش یک روزه آمازون را نیز بشکند. اما این روز برای چشم‌انداز کلی مالی آمازون تأثیر چندانی ندارد. این فروش‌ها تنها شش برابر فروش یک روز عادی هستند یا به عبارتی دیگر تنها دو درصد فروش سالیانه کل شرکت را تشکیل می‌دهند. آمازون سال گذشته 177.9 میلیارد دلار از خرده فروشی و سرویس وب خود درآمد داشت. روز پرایم یک اهمیت بلندمدت برای آمازون دارد. انتظار می‌رود که اعضای جدیدی جذب برنامه 119 دلاری پرایم شوند که شامل عضویت سالانه سرویس تحویل دوروزه رایگان است. همچنین روز پرایم باعث می‌شود که روابط مشتریان کنونی با وبسایت مستحکم‌تر شود. بیش از نیمی از آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که عضو پرایم هستند. پرایم مهم‌ترین موتور محرک کسب‌وکار الکترونیکی آمازون در بلندمدت است. پرایم در طول سه سال گذشته، سالانه حدود ده میلیون عضو جدید را به سایت اضافه کرده است و آمازون هنوز هم این ظرفیت را دارد که خریدارانی را که هنوز عضو آمازون نیستند تبدیل به مشتریان و اعضای وفادار نماید. مدل پرایم ماهانه و سالانه درآمد زیادی را به بودجه آمازون می‌افزاید و اعضای پرایم نسبت به غیر اعضا وقت بیشتری را در سایت صرف می‌کنند.  اعضای پرایم سالانه 1400 دلار در وبسایت خرید می‌کنند در حالیکه غیر اعضا حدود 600 دلار را صرف خرید در آمازون می‌نمایند. از دیدگاه آمازون، اعضای آمازون پرایم نسبت به سابقه خود پیشرفت می‌کنند بدین معنا که هر چه از عضویت اعضا در برنامه پرایم بگذرد، میزان خرید آنها از سایت نیز بالاتر می‌رود.

تاریخچه روز پرایم

آمازون در جولای سال 2015 اولین بار روز پرایم را معرفی نمود تا بیستمین سال تأسیس شرکت را جشن بگیرد. این روز طراحی شده بود تا نسخه‌ای از جمعه سیاه برای طرفداران پروپاقرص آمازون باشد. اما میزان فروش آمازون در روز پرایم از جمعه سیاه بالاتر بود. شعار آمازون برای معرفی این رویداد جدید این بود: "جمعه سیاه را فراموش کنید. به روز پرایم بپیوندید." آمازون در اولین روز پرایم خود 900 میلیون دلار فروش داشت و یکی از مدیران ارشد آمازون، برایان اوسلاوسکی، آن را کریسمس در جولای نامید. شرکت تصمیم گرفت تا سال بعد نیز همین برنامه را اجرا کند و تخفیفات بیشتری ارائه دهد. در سال بعد، فروش به 1.5 میلیارد دلار رسید. در سال 2017، روز پرایم مشتریان بسیار بیشتری را به ویژه در سطح بین‌المللی جذب کرد. رکورد عضویت در وبسایت برای دوره آزمایشی یک ماهه پرایم شکسته شد و اسپیکر هوشمند اکو دات پرفروش ترین محصول آمازون بود. آمازون سرمایه‌گذاری زیادی روی تجارت مبتنی بر فرمان صوتی کرده است.

پرایم و رقبای آمازون

 روز پرایم رقبای آمازون را وادار به شرکت در این رقابت کرده است. این روز یک هیجان یک روزه ایجاد می‌کند. مردم در این روز شرکت می‌کنند تا خرید کنند و از تخفیفات بهره ببرند. این روز تبدیل به اولین روز دوره خریدهای شروع مدارس شده است که دومین فصل خرید شلوغ در سال است. روز پرایم، تابستان را برای فروشندگان تغییر داده است. فروشندگان نیاز به یک استراتژی مؤثر دارند تا به تقاضای مشتریان خود در این روز پاسخ دهند. تنها راه شکست در این روز این است که فروشندگان آن را نادیده بگیرند. رقبای آمازون هم در این روز راحت نمی‌نشینند. به عنوان مثال، والمارت، برای شروع فصل جدید خریدهای سال تحصیلی جدید، اپ‌ها و ابزارهای جدید آنلاین را معرفی کرد که شامل یک ابزار مجازی سه بعدی به‌نام Buy the Room و تخفیف روی وسایل مدرسه و لوازم‌التحریر بود. همچنین فروشگاه Target نیز برای رقابت با آمازون یک روز فروش ویژه اعلام نمود که برای خرید در آن نیاز به عضویت نبود.

 

کسب درآمد بدون وقفه از غول سایت های دنیا

 

اولین فروش Wholefoods

آمازون دوباره تخفیفاتی برای دستگاه‌های الکسا مانند اکو، اکو شو، فایر تی‌وی و تبلت‌های فایر اعلام نمود. همچنین تخفیفات زیادی روی برندهای خصوصی مانند Stone & Beam، Rivet، Presto، wickedly Prime و Goodthreads اعلام نموده است. فروش محصولات تولیدی آمازون در روز پرایم باید بتواند به کسب سود شرکت کمک کند چون به فروشندگان دست اول و سوم نیازی ندارد. اما شرکت wholefoods بزرگ‌ترین پدیده روز پرایم امسال بود. آمازون به اعضای پرایم که در فاصله روزهای یازدهم تا هفدهم جولای به مقدار 10 دلار یا بیشتر از این فروشگاه خرید کرده بودند اعتبار ده دلاری اختصاص داد. همچنین، فروشگاه Wholefoods تخفیفاتی روی محصولاتی مانند گوشت مرغ گذاشت و جایزه اعضای پرایم را از پنج دلار به ده دلار رساند. امسال آمازون با وارد کردن فروشگاه Wholefoods به تخفیفات روز پرایم خود به دنبال کسب سود بیشتر بود. از زمانی که Wholefoods توسط آمازون خریداری شده است، این فروشگاه در طول 9 ماه افزایش فروش 2 تا 3 درصدی را تجربه نموده است. آمازون با کاهش قیمت و افزایش مزایای عضویت پرایم، سعی دارد تا مشتریان را به سمت Wholefoods سوق دهد. روز پرایم نیز یکی از فرصت‌هایی است که آمازون برای افزایش مشتریان Wholefoods به کار برده است.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-is-the-monster-compare-to-other-websites
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین
رامین در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ گفته:
۰ | ۰

روز پرایم واقعا یکی از اید های عالی جف بزوس بود. واقعا میزان فروشی که در اوایل هر سال انجام میشه بینظیره. بیش از یک میلیادر دلار. کسانی که بست سلر هستند به راحتی میتونن در این دوره ها که امازون روی رونق قرار دار به راحتی میزان فروش خوبی داشته باشند و کسانی هم که هنوز بست سلر نیستند به راحتی میتونند با گرفتن چند ریویو به بالای صفحات بیان و فروش خودشون رو افزایش بدن. البته تجربه فروش چیزی نیستش که به راحتی و فقط با چند ماه به دست بیاد بلکه باید. چند سال در این کار تجربه کسب کرد و ریزه کاری های این کار رو فهمید.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بله ایده پرایم بسیار منحصر به فرد است. جف بزوس اعلام می کند که این ایده حاصل نوآوری تیمی است و در همین راستا به اهمیت کار تیمی بسیار تاکید می کند. بله کاملا درست است دوست عزیز، موفقیت در این بیزینس نیازمند تلاش و یادگیری راهکارهای لازم است تا با کسب تجربه فروش بالا اتفاق بیفتد.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط