چه مواقعی باید به حس خود گوش کنیم؟

  • 1875
  • 3

چه مواقعی باید به حس خود گوش کنیم؟

ندای درون چیست | گوش دادن به ندای درون | صدای درون | صدان واقعی خودمان | حس درون | گوش دادن به حس خود | مواقعی که به حسمان گوش می کنیم | چه موقعی باید به حسمان گوش کنیم

گوش دادن به حس خود

شاید کمتر در مورد این موضوع صحبت شده باشد، زیرا کسی کاملا مطمئن نیست که چه راهکاری می تواند جواب این سوال باشد، موضوع این است که ما چه مواقعی باید به حسمان گوش کنیم، مثلا برای ما پیش آمده که یک اتفاقی می افتد یا یک کسی را می بینیم، یا یک آدم جدیدی در زندگی ما وارد می شود و حس ما می گوید که این فلان کار را کنیم، حس ما می گوید که دوستی خود را ادامه بدهیم. یا کسب و کار خود را با این آدم گسترش دهیم، فلان کار را قبول کنیم، به فلان شهر برویم، بعضی مواقع حس درونی ما می تواند تعیین کننده راهی باشد که در آینده می خواهیم طی کنیم، پس حالا ما باید چه کنیم؟دقیقاً در چه مواردی باید به حس خود گوش کنیم؟ چه مواردی هم فقط در مورد ترس یا اینکه تنبلی می باشد؟ من به شما  چهار راهکار معرفی می کنم که اگر این چهار مورد اتفاق افتاد. شما به حس درونی خودتان گوش کنید. اما در مواقع دیگر به شما می گویم که به حستان گوش نکنید، زیرا کمی از انرژی منفی می آید، شاید کمی هم از تنبلی سرچشمه بگیرد، ولی خوب در این بخش کامل بررسی می کنیم و به نتیجه قطعی می رسیم.

 

به چه احساستی توجه نماییم؟

 

مورد اول: به احساس درونی خود اعتماد داشته باشید

اگر این حس به سراغ شما آمد به آن گوش کنید، در شرایطی که در مورد اعتماد کردن است، اگر حس شما در مورد اعتماد کردن به چیزی یا کسی با شما  صحبت کرد به حس خود گوش دهید، حالا این می تواند در مورد آدم ها باشد که بله اعتماد کنید و این قابل اعتماد هم است. البته این یک حس درونی می باشد، یا حتی در مورد یک مکانی مثلاً یک جایی که می روید باشد، به یک  مهمانی دعوت می شوید، شرایطی پیش می آید که حس شما می گوید آنجا باشید. در آن لحظه به حس خود گوش کنید.

 

کسب درآمد دلاری از اینترنت

 

مورد دوم: با ضمیر ناخودآگاه خود ارتباط برقرار کنید

من عاشق این مورد هستم، چون اگر ضمیر ناخودآگاه برنامه ریزی شده ای داشته باشید، با یک ذهن بسیار مثبت این حس خیلی زیاد به سراغتان می آید ، حسی که من واقعا هر روز از آن استفاده می کنم و فوق العادست ، در مورد کارهای مثبت ، پیشرفت کردن، یک موقعیت عالی، ایده جذاب و اگر یک شرایطی است که می دانید که به سمت مثبت پیشرفت می کنید. به حس تان شک نکنید، اگر حس شما  می گوید. انجامش دهید. سریع انجامش بدهید زیرا همیشه انرژی بالا را ندارید که آن کار را انجام دهید، من اعتقاد دارم. برای این که هر کاری را بخواهید انجام دهید. نیاز به یک درصد خاصی از انرژی دارید، ما آدم ها هم همیشه انرژی بالا نداریم یا برعکس همیشه پایین نیست، تغییر می کند و دچار احساسات ، خستگی می شویم. ولی وقتی حس می کنیم باید قدمی را برداریم. کلاس خاصی را شروع کنیم به فلان سمینار برویم، این کتاب را بخریم و بخوانیم، سریع انجام دهید، نگذارید از بین برود دقیقا دنبالش کنید و هر چه بیشتر به این حس احترام بگذارید. این حس به شما ایده های بیشتری می دهد و با شما رفیق می شود.

 

چه مواقعی باید به حس خود گوش کنیم

 

مورد سوم: در صورت نتیجه نگرفتن از یک کسب و کار، آن را متوقف نمایید

ادامه دادن، اگر مشغول به یک کاری هستید، به یک کلاس آموزشی می روید یا یک کسب و کاری را راه اندازی کردید. حس شما  می گوید، ادامه بدهید الآن یا فردا جواب می دهد، حتماً به حستان گوش کنید، من مطمئنم که به نتیجه می رسید. اما زمانی که حس درونی به شما می گوید، ادامه ندهید. دیگر ادامه ندهید، اگر این کسب و کار نتیجه داشت تا الآن می داد ولی خیر!  اصلاًبه حس خود در آن لحظه گوش نکنید دقیقاً زمانی که حس می کنید باید ادامه بدهید و یک قدم دیگری بردارید تا به هدفتان برسید، دقیقاً باید به این حستان گوش کنید.

 

ارزش هایی که به آن ها باور داریم

 

مورد چهارم: ارزش هایی که ما آنها را باور داریم

باورها و ارزش ها، بگذارید یکی از خاطرات خودم را بگویم، زمانی مشغول نوشتن یک کتابی بودم و تا 90 صفحه هم نوشته بودم، ولی یک حسی به من می گفت که ارزش ندارد دیگر ادامه ندهم! این کتاب کتاب خوبی نمی شود، می دانید این در اصل چه حس بود؟ این حس در اصل حس خستگی بود که به من می گفت که ادامه ندهم و به دنبال این بود که راهی پیدا کند که من دست بکشم و دیگر به نوشتن ادامه ندهم. اما باور من چه بود؟ باور من این بود که حسین تو می توانی این کتاب را بنویسی و این کتاب هم یکی از بهترین کتابها و از پرفروش ترین کتابهایم می شود، تمرکز کن و هرگز تسلیم نشو! اتفاقا همان کتاب یکی از بهترین کتابهای من شد به این علت که من دست نکشیدم، شاید حس تلاش و ادامه دادنم با حس تنبلی مقابله کرد و حس خوبی که داشتم باعث شد که بتوانم بهترین کتابم را بنویسم و نکته اینکه باور قدرتمندی هم داشته باشید که موفق می شوید. همانطور که در مورد من و در کتابم اتفاق افتاد. دوست من می خواهم نکته فوق العاده طلایی به شما بگویم، حس شما دقیقا شبیه به یک کودک است. باید بدانید که چه انرژی به آن می دهید. چه رفتاری با آن کودک دارید و آن کودک هم دقیقا با همان حسی که به او دارید با شما متقابلا رفتار می کند. آیا هر روز به خود انگیزه می دهید؟، کتاب می خوانید؟، فیلم هایی که می بینید، موسیقی که هر روز گوش می کنید، آیا مثبت هستند؟ به شما انرژی خوب می دهند؟ آن حس درونی شما هم نسبت به کل کائنات حسی متقابل به مثل را شکل می دهد، پس می توانید کنترلش کنید، اگر تا الان احساس بدی نسبت به آدم های جدید، کسب و کارهای جدید ، به تمام چیزهایی که جدیدی که با آنها رو برو می شوید داشتید.

 

چه مواقعی باید به حس خود گوش کنیم

 

شاید مواد و سوختی که به حس خود می دادید. غلط بوده است و از همین الآن به تماشای ویدئو های انگیزشی موزیک های شاد، فیلم هایی که باعث می شود انرژی بگیرید شروع کنید، اینگونه می توانید حس خوبی به ضمیر ناخودآگاه و حس دورنی خود بدهید. اما فراموش نکنید اگر به حس خود گوش کردید، جسور و شجاع باشید، تا انتها بروید، مدام حرکت کنید. نه اینکه یک روز صد قدم و روزه دیگر یک قدم هم برندارید، نه! باید به همه قدم هایی که برمی دارید واقعاً به حس خود ایمان داشته باشید. مثل آدمی که می خواهد مثلاً از داخل هواپیما یا هلیکوپتر پایین بپرد، خیلی از آدمهایی که این کار را می کنند امروز تصمیم می گیرند که این کار را انجام بدهند، دو ساعت بعد پشیمان می شوند، دوباره در بین راه هم پشیمان می شوند، به داخل هواپیما هم که می رسند باز پشیمان می شوند، نه! تنها کسی می تواند یک تجربه خوب و لذت بخش سقوط را تجربه کنند که واقعاً در تصمیم شان مصمم و جسور باشند و یک لحظه هم پشیمان نمی شوند. کارآفرین های بزرگ دنیا دقیقاً همه قدم های آن ها محکم بوده است. ایمان و باور داشتند که این هدف و ایده ای که دارند به نتیجه می رسد و مطمئن هستند که ایده های آن ها قطعاً به واقعیت مبدل می شود، اما اصولاً کسانی شکست می خورند که یک قدم جلو می روند و یک قدم دیگر پشیمان می شوند، بعضی ها فوق العاده هستند ولی بعضی وقت ها واقعاً تنبل می شوند! جسور باشید، اگر رویایی در ذهنتان است متعهد شوید  که به آن می رسید، با حس خود همگام شوید، به درون خود گوش بدهید، چرا که مطمئن باشید که کائنات بهترین راه را به شما نشان می دهند.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چه مواقعی باید به حس خود گوش کنیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چه_موقعی-باید_به_حس_-خود_گوش_کنیم

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
sonia در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ گفته:
۰ ۰ | ۰

سلام خانم بدیعی عزیز
ممنونم از لطف شما بی نهایت تشکر میکنم از استاد و همکاران محترمش
از خدا میخواهم همه ما را به راه راست هدایت کنه راه کسانی که خدانعمت داده نه راه کسانی که گم شده اند و خدا بر انها غضب کرده
سلامت وشاد و با ارامش از زندگی که خدا بهمون عنایت کرده بهره و لذت ببریم

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما سونیا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار مفتخریم که تلاش همکاران ما در مجموعه عزت خواه دات کام مورد توجه و پسند شما قرار گرفته است. آنچه که ما را در تلاش روزافزون برای ارائه خدمات به کاربران و دانشجویان گرامی یاری می رساند، آگاهی از این نکته است که این مجموعه سهمی در ایجاد تغییر مثبت در زندگی شما همراهان عزیز داشته است. نظرات مثبت و سازنده شما، ما را در ارائه خدمات بهتر در رسیدن به رضایت دانشجویان و کاربران گرامی یاری می رساند.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

sonia در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ گفته:
۰ ۰ | ۰

خیلی عالی هستش واقعا وقتی به حس خود گوش میدیم و حسی که بهمون ارامش میده و از اینجا میفهم این حس واقعی هست که باید گوش بدم بهش و از انجامش لذت ببرم ممنونم استاد و این نکات رو مینویسم و میزنم جلوی جاهایی که بیشتر میبینم ایشالله بتونیم از تجربه های استاد عزیزم در زندگیمون بیشترین استفاده رو ببریم

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما سونیا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار خوشحال و خرسندیم که شما توانسته‌اید به بهترین نحو از مطالب گفته شده توسط استاد بهره ببرید. تلاش ما در تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام یاری رساندن به دانشجویان و کاربران برای رسیدن به موفقیت بیشتر می‌باشد تا رضایت شما خوشحالی را به مجموعه عزت خواه دات کام به ارمغان بیاورد.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

احسان در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ گفته:
۰ ۰ | ۰

فوق العاده بود ، بیش تر از خیلی ، انگیزه گرفتم ، ایده را 90 درصدش را انجام دادم ، تا آخر 96 تمومش میکنم ،
ممنون ، خیلی انرژی گرفتم ، همش مهم بود ، ولی نکات مهمترش را یادداشت کردم .
سپاسگزارم
سپاسگزارم
سپاسگزارم

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

با سپاس فراوان بابت لطف و ابزار محبت شما دوست عزیز

تلاش ما در تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام در راستای یاری رساندن به تمامی دانشجویان و کاربران عزیز بوده تا با بهره گرفتن از صحبت های استاد به موفقیت های روزافزونی دست یافته و خشنودی را به مجموعه عزت خواه دات کام وارد نمایند. به امید مشاهده موفقیت های بیکران شما دوست عزیز.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط

logo-samandehi