شبکه های اجتماعی

aparat

معجزه شکرگزاری - بخش دوم

  • 8 تير 1397
  • 377
  • 0

از افراد موفق الگو برداری کنید

جهت مطالعه بخش اول این مقاله (معجزه شکرگزاری ) کلیک نمایید.

نکته سوم: در هر زمینه‌ای که به آن علاقه دارید، رهبر و شخصیت‌های بزرگ را پیدا کنید، زندگی شخصی آنها را مطالعه نمایید و در مورد زندگی آنها تحقیق کنید. در برخورد با این موضوع طبق مقاله‌های قبلی می‌توان از 2 روش استفاده نمود. اول: شما می‌توانید افراد بزرگ و موفق زمینه مورد علاقه خود را پیدا کرده، درباره آنها تحقیق نمایید و آنها را به صورت الگو قرار داده و دنبال نمایید. دوم: یک قهرمان درونی در ذهن خود بسازید که شامل صفات و ویژگی‌های مثبت می‌باشد و خودتان را به قهرمانی که درون خود ساخته‌اید، شبیه کنید. برای شروع اگر تا الان هیچ کدام از این کارها را انجام ندادید، با روش اول شروع کنید. یعنی یک انسان واقعی و قوی در زمینه مورد علاقه خود پیدا نمایید و درباره آن مطالعه کنید تا بتوانید کمی چهارچوب زندگی او را یاد بگیرید زیرا شما نیاز دارید که از کسی یا چیزی روحیه و الهام بگیرید.

 

معجزه شکرگزاری

 

چگونه می توانید انگیزه درونی خود را حفظ کنید؟

زمانی که تا حدودی نسبت به چهارچوب موفقیت و انسان موفق در زمینه مورد نظرتان آگاه شدید، می‌توانید جنبه‌های مختلف آن فرد را برای خود آنالیز و تجزیه تحلیل کنید، قسمت‌هایی را دقیقاً انجام دهید، قسمت‌هایی را حذف یا اضافه کنید و آن شخصیتی که درون خود می‌سازید و به آن فکر می‌کنید، ترکیبی از این 2 مورد باشد، چیزی که خودتان می‌خواهید و آن چیزی که برای آن استانداردی وجود دارد و یک نفر قبلاً از آن استفاده نموده و موفق شده است. شاید زمانی که شروع به تحقیق درباره افراد موفق رشته مورد نظر خود می‌کنید، متوجه شوید که چقدر به آن شخصیت نزدیک هستید و نقاط مشترکی بین روحیه شما و آن فرد بزرگ وجود دارد. این موضوع می‌تواند به شما انگیزه فراوانی بدهد. برای مثال در زمینه بررسی شخصیت‌های بزرگ در زمینه ورزش رزمی متوجه می‌شوید این ورزش فقط رزمی نیست. در این زمینه می‌توانید مسائل مختلفی را بررسی کنید مانند استفاده از مدیتیشن در این زمینه، اینکه چطور می‌توانید با ورزش رزمی خود را آرام کنید، به چه شکل می‌توانید از ورزش رزمی در زندگی شخصی خود استفاده نمایید و خیلی از موارد دیگری که آن فرد بزرگ در این زمینه با هم مرتبط کرده است. زمانی که شما این نقاط اشتراک را پیدا می‌کنید، متوجه می‌شوید که مثلاً در یک قسمت شما هم دقیقا مثل آن فرد فکر می‌کنید یا اگر در بخشی مشکلی دارید آن فرد هم با آن مشکل مواجه شده و توانسته آن را حل نماید. پس زمانی که درباره رهبر و شخصیت بزرگ زمینه مورد علاقه خود تحقیق می‌کنید، بی شک نقاط مشترک زیادی بین خود و آن فرد پیدا می‌نمایید که این نقاط مشترک بی نهایت به شما انگیزه می‌دهد. یکی از روش‌های خود انگیزشی نیز همین موضوع است. زیرا این گونه شما متوجه می‌شوید که در مسیر هستید. خیلی از مواقع شما برای ادامه مسیر خود نیاز به تأیید دارید که این تأیید می‌تواند همین نقاط مشترک باشد. در این زمان از خود تشکر می‌کنید و خدا را شکر می‌کنید زیرا در مسیر قرار گرفته‌اید، شما هم صفات خوبی دارید، هدف دارید و رویای شما با رویای یکی از شخصیت‌های بزرگ رشته موردنظرتان یکسان بوده است.

دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنید

نکته چهارم: یک کار خیر انجام دهید. برای مثال در گروهی ثبت نام کنید و به صورت رایگان برای آنها کار کنید. مثلاً آموزش به کودکان، سالمندان و.... یک کار مثبت به صورت رایگان بدون اینکه پولی دریافت نمایید، انجام دهید. زیرا زمانی که این کار را انجام می‌دهید یک قدم مثبت بر می‌دارید و برای کائنات و دنیایی که در آن هستید احساس مفید بودن می‌کنید. خدا را شکر می‌کنید که توانایی و قدرتی دارید که می‌توانید بر دنیای اطرافتان تأثیر بگذراید. خود را بیشتر باور می‌کنید و شکرگزاری را با اقدام کردن، به خود نشان می‌دهید. همه‌ی ما مسئول هستیم دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم را به جای بهتری برای زندگی تبدیل نماییم. پس به فکر این باشید که یک قدم مثبت برای کائنات بردارید. زمانی که این کار را انجام دهید می‌فهمید که در زندگی و برای کره زمین مفید هستید. پس همین امروز یک کار مثبت که به انجام آن علاقه دارید را پیدا کنید و آن را بدون دریافت پول انجام دهید. این کار شما را فوق العاده شادمان می‌کند. احساس شادی‌ای که از این کار در ذهن و وجود شما ایجاد می‌شود قابل مقایسه با اینکه به دستاوردهای بزرگ می‌رسید، نمی‌باشد و این حس فوق العاده قوی‌تر می‌باشد. بعضی مواقع ممکن است به افراد خودخواهی تبدیل شوید که فقط به زندگی خود فکر می‌کنید ولی شما هم جزئی از چرخه و کره خاکی هستید و باید کمی دید خود را عوض کنید و اگر از آن استفاده می‌کنید به آن کمک هم بکنید.

قدردانی از کسانی که دوستشان دارید

نکته پنجم: کاغذ بردارید و نامه‌های تشکر بنویسید. برای هر فردی که در زندگی شما نقشی دارد نامه‌ای بنویسید و از او تشکر کنید. اول: به این علت که آنها وارد زندگی شما شده‌اند. باور داشته باشید که افرادی که وارد زندگی شما شدند، به شما کمک کردند که به انسان بهتری تبدیل شوید. دوم: صفات خوب آنها و کارهای خوبی که انجام می دهند را پیدا نمایید. برای مثال اگر یک نفر معلم است و در عین حال همسر شما می‌باشد، برای او بنویسید که خیلی خوشحال هستید که او در زندگی شما هست و این فوق العاده ارزشمند است که او معلم است و به بچه‌ها آموزش می‌دهد و باعث می‌شود آنها به انسان‌های بهتر و موفق‌تری تبدیل شوند. این یک اقدام است و تکنیکی است که شما باید در زمینه شکرگزاری انجام دهید و اگر تا الان این کار را انجام نداده‌اید الان وقتشه که این کار را شروع کنید زیرا ذهن شما شروع به جستجو افراد خوب و مؤثر زندگیتان می‌کند. برای آنها نامه‌های تشکر بنویسید. اگر در زمینه ارتباطات کنجکاو هستید که بدانید چطور می‌توانید رابطه خوبی با همه افراد برقرار کنید، یکی از روش‌ها این است که شما شکرگزار باشید و به افراد زندگیتان نشان دهید که شما درک دارید و می‌فهمید که آنها چه ویژگی‌های خوبی دارند. پس شکایت و غیبت کردن را کنار بگذارید و اکنون برای نوشتن نامه‌های تشکر اقدام کنید.

 

تکنیک‌های شکرگزاری

 

امتیاز دهی به تکنیک‌های شکرگزاری

حال به ابتدا مقاله قبل باز می‌گردیم که قرار شد شما به هریک از تکنیک‌ها یک امتیاز بین 0 تا 10 بدهید. این کار را انجام دهید اگر نمره‌ای که به دست آوردید بین 30 تا 35 است، شما در میانه‌های مسیر هستید و نیاز به تلاش بیشتری دارید تا به فردی تبدیل شوید که کاملاً نگرش شکرگزاری دارد. اگر نمره شما بین 40 تا 50 است به شما تبریک می گوییم چون شما یک نابغه میلیونر هستید و طرز فکر شما این است که در دنیای خوبی زندگی می‌کنید، هر فرد و اتفاق در زندگی شما نقاط مثبتی دارد و شما می‌توانید آن نکات مثبت را پیدا کنید. انسان موفق کسی است که می‌تواند فرصت‌ها را ببیند و برای آن اقدام نماید. اگر نمره شما زیر 30 است، زمان آن رسیده که جدی‌تر به صفات و اخلاق خود فکر کنید و تصمیم بگیرید که تغییر کنید و به یک نابغه میلیونر تبدیل گردید.

امیدواریم این 5 نکته را در زندگی خود استفاده نمایید و تمام تلاش خود را برای تقویت روحیه شکرگزاری به کار ببرید تا بتوانید از زندگی لذت بیشتری ببرید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

معجزه شکرگزاری - بخش دوم

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط