شبکه های اجتماعی

aparat

چهار کلید اصلی برای نظم بیشتر در کارهای روزانه

  • 1 مهر 1396
  • 1606
  • 1

نداشتن نظم چه تأثیری بر روند کارهای شما خواهد داشت؟

دوستان خوبم در این مقاله میخواهم 4 اصل اساسی و کلیدی را به شما  بگویم که زودتر در زندگی شخصی خودتان بتوانید نظم و انضباط پیدا کنید و سریع تر به هدفتان برسید. زیرا داشتن نظم و برنامه ریزی به میزان زیادی به پیشرفت شما در روند کارهایتان کمک خواهد کرد. هنگامی که کارهای شما بی هیچ ترتیبی روی هم انباشته شده باشد، ذهن شما نیز به این علت که نگران اتمام آن هاست به هم میریزد. در نتیجه برای پرداختن به فعالیت های خود تمرکز نخواهید داشت و عدم تمرکز کافی، موجب کاهش سرعت شما و ایجاد اضطراب و استرس می شود. در نهایت از فعالیتی که انجام می دهید لذت نخواهید برد و احساس خستگی مفرط به شما دست خواهد داد و در پایان نیز به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نمی کنید. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید کارهای خود را اولویت بندی نموده و زمان کافی را برای انجام هر یک در نظر بگیرید. در این خصوص راهکارهایی را که در ادامه به شما معرفی می نماییم دنبال کنید.

کلید اول : رویایی بیدار شوید

کلید اول : سعی کنید به کارتان چاشنی احساس بدهید این به این شکل که اگر هر روز که بیدار می شوید قبل از اینکه کاری کنید حتی قبل از اینکه از تختخوابتان بیرون بیایید فقط چند دقیقه ای به تمام رویاهایتان فکر کنید ، به این فکر کنید که اگر تمامی خواسته هایتان را به دست می آوردید چه حسی داشتید مثلا اگر به فلان ماشین فکر میکنید و دوست دارید که آن را  سوار شوید یا هر ماسین دیگری که دوست دارید به این فکر کنید که اگر همان را داشتم با چه حس و حالی سرکار می رفتم؟ به رویای خودتان به اندازه 5 دقیقه فکر کنیداین باعث می شود که خیلی عمیق رویاهایتان را ببینیدو با احساس بیشتری روزتان را شروع کنید در نتیجه زمانی که تنبل میشی و میگی که ولش کن الان حال ندارم اینکارو انجام بدم همون حس خوشی که توی مغرت ایجاد شده یک محرکی قوی میشه که تو رو به سمت هدفت هل میده.

 

اولویت بندی کارها

 

کلید دوم : به کار مهم خودت برس!!

در شروع روز کاری یا همان صبح باید دقیقا کار خودتان رو شروع کنید یعنی اگر کارهای متفرقه ای هست البته  اصلا در مورد چک کردن شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام حرف نمیزنم ، کارهای متفرقه ای که شما را از اهدافتان دور میکند را هرگز اصلا انجام ندهید . نکته ای که هست باید اول کار خودتان را انجام بدهید ، کاری که شما را حتی یک قدم به هدفتان نزدیک تر میکند ، هدف این هست که اولویت به کارهای مهم و موثر در رسیدن به اهدافتان را انجام بدهید.

کلید سوم : برای هرکاری یک زمان مشخص تعیین کن!!

یعنی اگر میخواهید در طول روز به چند نفر مهم زنگ بزنید یا شخص خاصی رو ملاقات کنید یا کتاب مشخصی رو بخوانید یا میدانید که کارهایی را باید برای 10 روز یا بیشتر انجام بدهید الان وقت این هست که برای تمامی کارهایتان یک زمان خاص تعریف کنید . مثلا بگویید که من ساعت  30/9 صبح به فلان شخص زنگ میزنم مواردی که نیاز دارم را با اونن چک میکنم یا باید به فلان جلسه بروم یا حتی درساعت 30/4 عصر چند بخش از یک کتاب را بخوانم یا فلان مقاله رو دانلود کرده و بخوانم نکته اصلی اینکه باید یک زمان مشخص شده را تعریف کنیم این به ذهن شما کمک میکند که در رأس همان زمان مشخص شده  درآنجا حضور داشته باشید و کار تعریف شده در زمان مشخص را هم انجام بدهید .

 

جدول زمان بندی روزانه

 

کلید چهارم : به خودت پاداش بده

زمانی که حتی به موفقیت های کوچکی می رسید یا به خودتان قول دادید که هر روز 10 صفحه از  یک کتاب مشخص رو بخوانید وقتی که 10 صفحه رو خواندید باید به خودت جایزه بدهید به عبارت دیگه باید با خودتان جشن بگیرید و خوش حال باشید که به یک دستاورد رسیدید ، مثلا میتوانید بهترین دوستتان به یک تفریح بروید و یا اینکه در یک جای دنج و عالی با هم یک چایی میل کنید. در ذهنتان به این باور می رسید که یک قدم مثبت برداشتید و نتیجه را هم دیدید توجه داشته باشید همیشه هدفهای بزرگ خیلی عالی هستند به شرطی که هدفهای کوچک هم تعیین شده باشند ، اگر هدفهای کوچک تعیین نشده باشند اینقدر انگیزه نداریم که به هدفهای بزرگ برسیم.

در هدفگذاری اگر هدفهای پنج ساله تعریف میکنید باید هدفهای 2 ساله 1 ساله هم داشته باشید البته هدفهای 6 ماهه 3 ماهه 1ماهه هم داشته باشید  و مهمتر اینکه باید هدفهای روزانه هم داشته باشید ، وقتی که به هدفتان رسیدید ذهنتان باور میکند که شما برنده اید و به هر چیزی که بخواهید می رسید و قبول میکند اگر حرف می زنیم یا هدفی را یادداشت کرده و با آن می رسیم قطعا به آن می رسیم چرا که هر چیزی قبل از آنکه در واقعیت اتفاق بیفتد اول در ذهن رخ می دهد ، پس به خودتان جایزه بدهید و این چهار اصل کلیدی را در زندگیتان اجرا کنید و روز به روز مطمئن باشید به حالت یک درصد هم که شده شخص منظم تری خواهید شد .

 

دوست خوبم می توانی ویدئو تصویری همین مقاله را از این قسمت دانلود نمایی

چهار کلید اصلی برای نظم بیشتر در کارهای روزانه

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 5

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سیذد در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ گفته:
۰ ۰ | ۰

با سلام مطلب بسیار عالی است

مطالب مرتبط