شبکه های اجتماعی

aparat

چگونه بدون تاخیر اقدام کنیم؟

  • 27 آبان 1396
  • 507
  • 0

چگونه بدون تاخیر اقدام کنیم؟

 

چگونه بدون تاخیر اقدام کنید | اقدام و عمل | تفاوت اقدام و عمل | اقدام بدون تاخیر | اقدام کردن | تاخیر نداشتن در اقدام | عمل و اقدام | تفاوت عمل و اقدام 

 

اقدام بدون تاخیر

در این بخش از کتاب قصد دارم درباره موضوع بسیار مهمی با شما صحبت کنم که اگر از این موضوع را به خوبی آگاه نباشیم. نمی توانیم اجرا کنیم ، به هیچ یک از اهدافمان نمی توانیم برسیم ، تا حالا شده ذهنتان  پر از ایده های خلاقانه باشد ، کلاسهای مختلفی رفتید. کتابهای مختلفی خواندید و دوره های آموزشی بیشتری دیدید ، می دانیم که الان آماده ای کاری را شروع کنیم و انجام بدهیم ولی اقدام نمی کنیم. در این بخش می خواهم در مورد نحوه درست اقدام کردن صحبت کنم ،

اگر این بخش در خلق اهداف نباشد اصلا ما به سمت اهدفمان حرکت نمی کنیم و وقتی که به سمت اهداف خود نرفتیم وقتی که رویای خود را دنبال نکنیم ، وقتی نتوانیم اولین قدم را برداریم ، باید بهتون بگم که شخص دیگری شما را استخدام می کند  تا هدفهای آنها را بسازید و همیشه رویای خود را در ذهنتان  به عنوان رویا و آرزو باقی می ماند و همیشه باید در ذهنتان با آن زندگی کنید ، پس به جرات می توانم به شما بگویم که اقدام کردن مهمترین بخش خلق اهداف هست .

برای بیان نکته اول بگذارید با یک مثال شروع کنم ، در یک مهمانی هستید و ده الی بیست نفری هم به مهمانی دعوت شده اند ، شما کدامیک از این دو شخصیتی که مثال میزنم هستید؟ یک شخصیتی که روی مبل نشسته و منتظر که بقیه بهش میوه یا شیرینی به او تعارف کنند یا نه اینکه او را به شام دعوتش کنند ، یا یک شخصیتی که وقتی وارد مهمانی می شود می پرسد آیا کمکی نمی خواهید ؟ آیا می خواهید که من فلان کار را انجام بدهم ؟ آیا می خواهید که میوه ها را بچینم ؟

خیلی از کارهای دیگری که این فرد انجام می دهد . چقدر در یک کار گروهی یا تیمی خودتان را درگیر می کنید؟ یکی از بزرگترین و بهترین تمرینهایی که بتوانید اقدام کردن را یاد بگیرید اینکه که وقتی هیچ ایده ای ندارید که نمی دانید شما باید چه کاری کنید یا حتی به چه دردی می خورید؟ اینکه که بروید  و خودتان را درگیر کار گروهی کنید ، مثلا در یک مهمانی به دوستتان بگویید که من وظیفه این کار رو به عهده می گیرم ، من این کار رو انجام می دهم و همینطور خودتان را درگیر کنید ،

وقتی که این کار رو شروع می کنید شما بدون اینکه فکر کنید شروع به اقدام می کنید، یعنی هیچ برنامه و نقشه ای نداشتید برای اینکه آن شب درآنجا حاضر شده و کاری را دستتان بگیرید ، ولی چون بلافاصله بعد از اینکه فکرش را کرده و اقدام کردید ، ضمیر ناخودآگاه شما می فهمد که بله شما آدمی هستید که سریع اقدام می کنید ، باید کم کم در تمرینهای روزانه این را بپذیرید که اگر ایده ای در ذهنتان آمد یا اگر کاری را می خواهید انجام بدهید. آنقدر در موردش فکر نکنید ، آنقدر نقشه های متفاوت نکشید، سریع انجام بدهید و اقدام کنید ،

اگر در یک کلاس آموزشی رفتید و یک مهارت کوچکی یاد گرفتید مثلا گیتار، کامپیوتر ، فتوشاپ یا هر چیزی دیگری که یاد گرفتید ، بلافاصله اقدام کنید ، مثلا اگر شما موسیقی کار می کنید، یک قطعه ای یاد گرفتید با گیتار همان شب این را وارد کارهای قبلی خود را انجام دهید. 

 اینکه بگویید من یک روزی یاد می گیرم ، یک روزی وقت پیدا می کنم یک روزی پولدار می شوم ، یک روزی فرصتش رو پیدا می کنم و اقدام می کنم ، این شما را از اینکه انسانی شوید که سریع بعد از یادگیری اقدام می کند دور نگه می دارد و باعث می شود که هرگز اقدام نکنید.

مورد دوم، بعضی مواقع آنقدر سرمان سرمان شلوغ می شود. یادمان می رود که هدفهایمان چه چیزی بوده است؟ اصلا می خواستیم چکاره شویم؟ و همین باعث می شود که ما دیگر اقدام نکنیم ، یکی از بهترین تمرین ها این است که شما هر هفته یک یا پنج روز یکبار هر زمان که احساس خستگی می کنید ، دیگر انگیزه ای ندارید ، هدفهایتان را  مرور کنید ،

اصولا هدف های آدم در ذهن ماندگار نیستند، من به شما  قول می دهم اگر امروز اهدافتان را روی کاغذ یادداشت کنید، یک ماه دیگر نزدیک به سی با چهل درصد هدفهای خود را نمی دانید که چه چیزی روی کاغذ نوشتید ، این طبیعی است، ذهن فراموشکار است و وقتی که شما هدفتان را گم کنید ، مثل این است که شما بدون نقشه توی جنگل رفته و بخواهید که مقصد را پیدا کنید ، پس اگر که شما  به یک سفر در جنگل شروع کردید ، باید همیشه نقشه را همراه خودتان داشته باشید ،

نقشه زندگی ما در زندگی هم همان اهدافهایی هست که در روی کاغذ می نویسیم ، پس یکبار دیگر توصیه جدی من به شما این است ، هفته ای یک یا دوبار همه اهدافتان را مرور کنید ، کنار تک تک آنها تیک بزنید که یادتان بماند که  اصلا باید چیکار کنید ، قبل از اینکه بخواهید اقدام بکنید .

مورد سوم شما باید در طول روز به خودتان قول دهید ، سه کار را اقدام کنید ، سه کاری که برای آن نقشه کشیدید، می  تواند : تماس تلفنی ، دیدار یکی از دوستانتان ، زنگ زدن به خانواده اتان ، رفتن به یک کلاس خاص ، خرید یک کتاب و خواندن آن باشد پس سه کاری که دوست دارید انجام بدهید را یک بزنید و در طول روز حتما آن را انجام بدهید برای تسریع در انجام دادن این کارها برچسب هایی که به صفحه کامپیوتر می چسبند را انتخاب کنید و مواردی که باید انجام دهید را روی آن بنویسید و به خودتان قول دهید که من باید سه کار  نوشته شده را امروز تمام کنم.

مورد چهارم، شما باید هرروز تمرین کنید ، هر زمانی که یک ماه تمرین کردید یا حداقل بیست و یک روز کاری را انجام دادید. آن کار ملکه ذهن شما می شود . زیرا ذهن خیلی زود همه چیز را فراموش می کند ، پس نکته ای  که در سه موردی که در موارد قبلی گفتم باید هر روز انجام بدهید. باید به صورت متوالی یک ماه انجام بدهید و این اقدام کردن ازکارهای کوچک شروع می شود ، حتی از این کار که شما قبل از خواب بخواهید.

مسواک بزنید وقتی که در ذهنتان می آید که امشب باید مسواک بزنید ، حالا اگر ده شب قبل نزدید هیچ اشکالی ندارد ولی الان که در ذهنتان آمد. همان زمان اقدام کنید ، اقدام کردن برای هدف های بزرگ از هدفهای کوچک و هدفهای کوچک از ، تماسهای تلفنی ، سلام و احوالپرسی روزانه ، جواب کسی را دادن ، از شروع به کتاب خواندن وقتی که اقدام می کنید. شروع می شود وقتی که همه اینها را شروع کردید. اعتماد به نفس عجیبی پیدا می کنید که برای هدفهای بزرگی مثل اهداف مالی ، روابط اجتماعی و روابط شخصی تان آماده می شوید و می توانید قدم بردارید.

نکته ای که خیلی مهم است. دوست من اگر این بخش اقدام کردن را فراموش کنید یا اصلا یاد نگیرید که به چه شکلی می توانید اینکار را انجام بدهید. متاسفانه نمی توانید به اهدافتان برسید به همین دلیل مهمترین بخش رسیدن به هدفمان همان اقدام کردن می باشد. ، اقدام کردن هم وقتی اتفاق می افتد  که تاخیری در کار نباشد ، اگر تاخیری در کار داشته باشید به شما قول  قول می دهم  که آن ایده و خلاقیتی که در ذهنتان هست هرگز به واقعیت پیوند نمی خورد و از بین می رود.

 مثلا الان خیلی انگیزه دارید که فلان شغل را ایجاد کنید ، فلان کتاب را بنویسید اما وقتی که شروع نکنید و اولین قدم را برندارید به همین راحتی سریع از ذهنتان خارج می شود ، یکی از دوستانم را می شناسم که نویسنده است و یک خاطره خیلی زیبایی به من تعریف می کرد ، دوستم می گفت که زمانی در یک مجلسی بودم و ایده ای رسید به ذهنم با خودم گفتم من حتما باید این داستان را بنویسم .

ظاهرا در جایی که دوستم در آنجا بوده دعوایی شده بود و دوستم  تصمیم گرفته بود که آن را تبدیل به داستان کند ، می گفت وقتی به خانه برگشتم. دیرو وقت بود و من هم خسته بودم ، چند روزی گذشت و من این داستان را ننوشتم تا اینکه کلا این داستان از ذهنم رفت و یک ماه بعد در یکی از فروشگاهها یک کتابی دیدم که دقیقا همان داستان بود ، فردی در یک جای دیگری در این دنیا ، آن داستان را نوشته بود ، تمام شد! رویای شما با دستان یک نفر دیگر نوشته شد.

 دوستم گفت که از آن روز به بعد تصمیم گرفتم اگر هر ایده ، خلاقیت و یا داستانی در ذهنم آمد همان زمان موقع اگر شده یک جمله حتی پشت یک دستمال کاغذی آن را یاداشت کنم ، زیرا همان یک جمله ای که من نوشتم ، ذهنم به من می گوید که من اقدام کردم ، پس من می تونم ادامه بدهم این روش را دوستم در دومین  داستانی که نوشت یکی از پرفروش ترین داستانهای عمرش شد و تنها از همین بخش اگر ایده ای در ذهنتان آمدکه باید کار یا مهارتی را اگر یاد گرفتید همه آنها را اجرا کنید  ، خوب الان وقتت این هست که باید همین امروز آن را اجرا  کنید ، هرگز هرگز هرگز به تاخیر نیندازید ، امیدوارم این اصول را در زندگیتان اجرا کنید و  سریع هر ایده ای که به ذهنتان آمد اجرا کنید و به تاخیر نیندازید.

 

 

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چگونه بدون تاخیر اقدام کنیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

 

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط