شبکه های اجتماعی

aparat

بعد از یک روز شلوغ و سخت چکار کنیم؟

  • 8 آذر 1396
  • 1391
  • 0

بعد از یک روز شلوغ و سخت چکار کنیم؟

با روز سخت چه کنیم | بعد از یک روز سخت چه کنیم | بعد از یک روز شلوغ چه کنیم | جملات زندگی سخت | چگونه قوی باشیم | چگونه آرام باشیم |روزهای سخت میگذرد | متن در مورد ورزهای سخت زندگی | روزهای سخت زندگی

بعد از روز شلوغ و سخت چکار انجام دهیم؟

امیدوارم زندگی را داشته باشید که در آرزو و رویای شما بوده است. برای همه ما آدمها پیش آمده بعضی از اوقات خیلی روز سختی را پشت سر می گذاریم و وقتی که به خانه برمی گردیم. وقتی که عصر یا شب می شود، احساس خستگی می کنیم. کمی از این کلافه هستیم که چقدر روز شلوغی را سپری کردیم. اما خوب دوست من بهت خسته نباشید می گم. بهت تبریک می گم چون آدم فوق العاده فعالی هستید. آدمی هستید که به اهداف خود نزدیک می شوید و این عالی است، حالا من به شما چهار راهکار اساسی می دهم که بتوانید وقتی که عصر یا شب به خانه برمی گردید. به آرامش نسبی بیشتری برسید تا بتوانید فردا با انرژی ده برابر کار خود را شروع کنید و همچنان با انگیزه باشید. مهم این نیست که ما یک یا دو روز فوق العاده کار کنیم یا در جهت اهداف خود قدم برداریم. مهم این است  که در دراز مدت بتوانیم این کار را انجام دهیم تا بتوانیم به اهدافمان برسیم. خوب دوست من ما روز فوق العاده سختی را پشت سر گذاشتیم و الان کمی احساس خستگی می کنیم و به دنبال این هستیم که حالمان بهتر شود تا بتوانیم خود را برای فردا و برای یک مبارزه خوب آماده کنیم، خوب راه اول اینکه نیاز به یک تبدیل کننده دارید. من اسم آن را گذاشتم تبدیل کننده، خوب این یعنی چه؟ یعنی به این حالت زمانی که از سر کار  یا دانشگاه بر می گردید  یا هر کاری که در طول روز انجام دادید.

 

با انگیزه باشید

 

از انجام فعالیت های خود لذت ببرید

عصر یا شب به خانه می رسید خوب نیاز دارید به اینکه به ضمیر ناخودآگاه و به ذهن و بدن خود بگویید که الان آن پروسه زمانی و روز سخت تمام شده. می توانید آروم باشید، خوب این کار به چه شکلی می تواند انجام شود؟ به این شکل که شما می توانید برای خود یک کار لذت بخش پیدا کنید و انجام دهید. مثلا مدیتیشن کردن یا انجام یوگا یا یک ورزشی که لذت می برید. نه برای زمان طولانی، ممکن است فقط در 15 دقیقه بتواند به شما جواب دهید یا اینکه یک نرمش خیلی سبک یا حتی رفتن به یک کافی شاپ که دوستش دارید و قهوه بخورید یا اینکه کتاب بخوانید. چیزی که در ذهن خود یک حالت خوبی به شما دست دهید. عمیقا باور کنید آن روز سخت تمام شده و من الان می توانم ریلکس باشم و می توانم از زندگی لذت ببرم. چون احساس می کنید که کارهای زیادی را انجام دادید، گزینه هایی که برای انجام کارها یاداشت کرده بودید. تیک خورده و کارهای مفیدی را انجام دادید.

 

میخواهم برای همیشه ثروتمند باشیم

 

به میزان کافی استراحت نمایید

مورد دوم، این مورد سخته ولی ازشما خواهش می کنم به این مورد واقعا توجه کنید چون خیلی مهم است، اینکه از شبکه های اجتماعی به شدت دوری کنید، حداقل یک ساعت قبل از اینکه بخواهید به رختخواب بروید. تحت هیچ شرایطی صفحه مانیتور، تلویزیون، کامپیوتر، موبایل و تبلت را نبینید. به طور کلی شبکه های اجتماعی را یک ساعت قبل از اینکه به خواب بروید کنار بگذارید، شما زمانی که به شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام می روید. زیاد حق انتخاب محتوا را ندارید و به صورت کاملا تصادفی مطالبی را می بینید که ذهن شما مشغول می شود، خوب شما یک روز سختی داشتید، الان اگر باز دوباره کاری می کنید که ذهن شما خسته شود. این کار را به شدت کنار بگذارید اگر چشمان شما خسته نیست اگر فکر می کنید که باید یک کاری انجام بدهید. خوب بهترین کار این است که یک کتاب بخوانید،  اگر حال و حوصله کتابهای رشته خود را ندارید. از یک رمان، کتاب موفقیت شروع کنید، به همین راحتی، پس بخاطر داشته باشید به طور کلی یک ساعت قبل از خواب شبکه های اجتماعی و چک کردن را کنار بگذارید،  بدنتان نیاز به آرامش دارد ، زمانی که به اتاق خواب می روید، اتاق خواب خود را کاملا تاریک کنید. اگر هر صدایی مثل صدای نویز یا حتی تیک تیک ساعت در اتاق شما وجود دارد. آنها را حذف کنید، به ذهن و روان خود اجازه دهید به به جلسه مطلق برود.

کارهای خود را دسته بندی نمایید

مورد سوم، یک تکه کاغذ کوچک بردارید و قبل از اینکه به خواب بروید به سه قسمت تقسیم کنید، قسمت اول در مورد چیزهایی که در طول روز یاد گرفتید یادداشت کنید. مثلا یک کلمه انگلیسی یک تکنیک در رشته خود حتی آدرس یک جای جدیدی که یاد گرفتید، اگر با یک آدم جدیدی آشنا شدید. حتی یک جمله زیبایی که از یک نفر شنیدید را بنویسید در ستون دوم کارهایی را بنویسید که در طول روز انجام دادید  و احساس خوبی از آنها دارید. در ستون سوم کارهایی را بنویسید که مثلأ فردا قراره است چه کاری انجام دهید، ببین دوست من هر چقدر ذهن خود را از نکات کوچک خالی کنید، مثلا اگر دقت کرده باشید. بعضی مواقع ها با خود می گویید من باید یادم باشد که به فلان شخص زنگ بزنم و به خودت این مورد را تکرار می کنید و این باعث می شود که یک تکه از مغز درگیر این باشد که به شما یادآوری کند که به فلان شخص زنگ بزنید خوب شما الان مثل یک آدم عاقل ذهن خود را با این چیزای کوچک مشغول نکنید. اگر باید به فلان شخص زنگ بزنید خیلی راحت روی یک کاغذ بنویسید:" من باید به فلان شخص زنگ بزنم و در یک جایی که می بینید بچسبانید :" به همین راحتی ذهن خود را خالی کنید، حالا در مورد تمام چیزهایی که یاد گرفتید می نویسید به این علت که به شما انگیزه بدهد، به این خود انگیزشی می گویند، در مورد کارهایی که انجام دادید باز می نویسید و نیز در مورد کارهایی که باید فردا انجام بدهید. پس الان یک یرنامه خوب دارید برای کارهایی که باید فردا انجام شوند.

 

مدیتیشن انجام دهید

 

منطقه امن ذهن چیست؟

مورد چهارم ، پیدا کردن منطقه امن برای ذهن است، خوب حتما شنیدید که خیلی خوب نیست که آدم در منطقه امن ذهن شما برود یا اینکه در آن بماند. ولی من می گویم بعد از اینکه یک روز سخت و شلوغ را داشتید، الان وقت این است  که به بدن و ذهن خود آرامش دهید، منطقه امن ذهن خود را باید پیدا کنید، اغلب ما از اینکه وارد خانه می شویم. احساس خوبی داریم، اگر یک لیوان چای بنوشیم یا اینکه یک قهوه  یا هر چیزی که به ما احساس آرامش دهد. احساس در خانه بودن به ما بدهد، حالا این را می توانیم باز تقویتش کنیم، مثلا شرایطی را در اتاق خود بسازیم که بتوانیم به آرامش بیشتری برسیم، مثلا من توصیه می کنم که شمع استفاده کنید، یک یا دو ساعت قبل از خواب به جای اینکه از نور لامپ استفاده بکنید از شمع استفاده کنید. این کار به شما آرامش می دهد، یا همینطور یک خوشی های کوچک مثل یک چای خوردن، غذای خیلی خوب خوردن، چیزی که در ذهن شما که احساس فوق العاده خوبی به شما می دهد را انجام بدهید . خوب دوست من امیدوارم این چهار کلید اصلی رو اجرا کنید  وبعد از یک روز سخت به آرامش درونی خودتان برسید دوستان عزیز ما همه روزه در حال انتخاب هستیم پس بهترین و عالی ترین را انجام بدهیم تا یک زندگی عالی را تجربه کنیم .

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله بعد از یک روز شلوغ و سخت چکار کنیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط