چگونه انسان متفکری شویم؟

  • 24 آبان 1396
  • 2126
  • 0

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

چگونه انسان متفکری شویم؟

انسان متفکر | متفکر باشیم | چگونه متفکر شویم | چگونه انسان متفکری شویم | تفکر داشته باشیم | متفکر شویم | ذهن خلاق | ساده نباشیم | عاقل باشیم |

تبدیل به انسان متفکری شویم

امروز می خوام در مورد یک مبحثی عالی با شما صحبت کنم که همه آدمها با تمام اهداف و رویایی که دارند و در هر سطحی که هستند می توانند در زندگی خودشان از این اصول استفاده کنند و این بخش فوق العاده تاثیر گذار هست. موضوع این است که چگونه به آدم متفکر(یا متفکرتری ) تبدیل شویم؟ حال اول به این بپردازیم که آدم متفکر از نظر من چه کسی هست؟ از نظر من انسان متفکر کسی هست که بتواند از امروز خودش استفاده کند و لذت ببرد، آدمی که آرام هست و آرامش دارد، آدمی که صلح طلب هست و استرس ندارد، آدمی که نگران فردایش نیست و در لحظه حال زندگی می کند و از حال لذت می برد. آدمی که در کل وقتی از او بپرسید که حالش چطور است با تمام قدرت می گوید که حالش خوب است. حالا این آدم حال خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

انسان متفکری باشیم

 

رکن اول: کجا قرار گرفته ایم؟

باید از خودتان بپرسید و تحلیل کنید که در چه شرایطی قرار دارید؟ از خودتان بپرسید که کجا قرار دارید؟ این به این منزله این است که از لحاظ کاری باید بررسی کنید که در چه شرایطی قرار گرفتید اگه مدیر یا کارمند هستید موقعیت خودتان را از لحاظ کاری بررسی کنید و روی کاغذ یادداشت کنید، از لحاظ روابطی که با همسرتان، با عشقتان یا دوستانتان و کلأ موقیعت خودتان  دارید را در همه این موارد بررسی کرده و یاداشت کنید. نکته جالب توجه اینه شما جزء کدام دسته هستید؟ خیلی از آدمهایی که به رستوران می روند. وقتی که در بیرون از رستوران می نشینند، می گویند که فلان رستوران چقد شلوغ است؟ می گویند که رستوران کناری چقد شلوغ است؟ دوست من سعی کنید در رستورانی که هستید، از بوی غذایی که در آنجا پیچیده، از صندلی های که چیده شده اند و از آدمهایی که کنار شما هستند لذت ببرید. وقتی که با دوست یا با همسرتان به رستوران رفتید، از بودن در آن رستوران لذت ببرید! در بیرون از رستورانی که هستید رستوران های زیادی است: سوشی، مکزیکی، ایتالیایی یا هر چیزی دیگه ای که هست، شما سعی کنید از لحظه حال و از جایی که هستید لذت ببرید.

 

چگونه از وبسایت آمازون درآمد کسب کنیم؟

 

رکن دوم :چه کسی هستیم؟

 از خودتان بپرسید که من چه کسی هستم؟ چه کارهایی رو در طول روز انجام می دهم؟ شغل من چیست؟ اگر فایل های آموزشی می سازید، اگر در بانک کار می کنید، اگر در ورزشگاهی هستید، اگه مربی هستید باید بپرسید که چطور آدمی هستید؟ به یک تعریف مشخص برسید، وقتی که همه فاکتورها نوشتید که این موقعیت ها از شغلت و موقعیتی که در خانه داری شروع می شود، می توانید بررسی کنید که خوب یا بد عمل کردید و بعد خودتان را بشناسید.

رکن سوم : فرکانس های فکرمان چیست؟

طرز فکر شما در مورد رخداد یا اتفاقاتی که می افتد چیست؟ ببینید وقتی که در عکاسی یا فیلمبرداری یک شیئی را در یک جایی  قرار می دهید و دوربین را یک جای دیگری  قرار می دهید. این زاویه ای که بین این دو قرار گرفته می تواند همه چیز را تغییردهد، مثلا می تواند جسم یا شی مد نظر ما سیاه باشد، چون شدت تاریکی یا نورش زیاد است، این جاگیری دوربین در عکاسی یا فیلم برداری واقعا خیلی تاثیر گذار است. البته علت آوردن این بحث این است که نوع دید ما به اتفاقات چگونه است؟ حالا در زندگی واقعی: یک اتفاقی می افتد فرکانس فکری یا روش فکری شما در زندگی نسبت به این اتفاقات چگونه است؟ مثلا یکی از دوستانتان وقتی که دیر می کند، فکر شما در موردش چیست؟ مثلا می گویید که رفته است تا یک جعبه  شیرینی یا یک گل خرید کند، البته در فکرخودتان می گویید که من قبلأ به او گفته بودم که این کارها را نمی خواهد انجام بدهد و یا اینکه می خواهد شما را سورپرایز کند یا خیر؟ در فکر شما موارد منفی خطور می کند که نکند دوست من تصادف کرده یا اینکه اتفاق بدی برای او افتاده است؟

اولین گزینه ای که به ذهنتان خطور می کند چیست؟ زمانی که با طرف فردی بحث می کنید چه چیزی به ذهن تان می آید؟ آیا فردی که با او بحث می کنید، حرفهای شما را نمی فهمد یا اینکه شما باید طرز بیانتان را تغییر بدهید؟ دیدگاه ما در زندگی واقعا مهم است، این موراد را باید بررسی کنید و ببینید در شرایط واقعی چگونه می توانید بقیه را قضاوت کنید؟ نکته ای دیگر که با این قضیه خیلی مرتبط است، اینکه ورژن بهتر شما چه شکلی می تواند باشد؟ این سوال واقعا جالب توجه است، مثلا گوشی آیفون هر سال یک نسخه جدیدی از آن وارد بازار می شود و مشتریان این گوشی ها منتظر این هستند که ببیند ورژن جدی چه ویژگی های مثبت و چه ویژگی های منفی دارد؟ حالا از خودتان بپرسید که من در نسخه جدید خودم چه ویژگی هایی دارم؟ چه شکلی می توانید باشید؟ چه چیزهایی باید نداشته باشید؟ چه عیب هایی را باید برطرف کنید؟ فرض کنید شما و همه شخصیت شما مشابه یک محصولی است که هر ماه نسخه جدیدی از آن منتشر و عرضه می شود.  با این فرض شما دوست دارید که در نسخه جدید خودتان چگونه باشید و چه مواردی  جذاب و عالی را به شخصیت خودتان اضافه کنید و چه مواردی را کم و حذف کنید؟ این اتفاق را باید خودتان بسازید، به شما می گویم گه چگونه می توانید اینکار را کنید.

 

ویژگی های خود را تغییر دهید

 

رکن چهارم : مدیتیشن، یعنی قبل از واقعیت زندگی کنید!!

مدیتیشن یعنی "تمرین زندگی کردن" آیا تا بحال اینکار را انجام داده اید یا خیر؟ اینکه آیا علاقه ای به مدیتیشن کردن دارید؟ اما اگر می خواهید در زندگیتان موفق باشید و شکست نخورید که مدیتیشن کردن را تمرین کرده باشید، در اکثر اوقات افرادی که شکست می خورند با خودشان می گویند که من اولین بارم بود یا نه حق داشتم که باختم و شکست خوردم و کسب و کارم را از دست دادم، ولی نظر من اینگونه نیست شما هرگز نمی توانید این ها را به خودتان بگویید: چرا که می توانید از یک تکنیک عالی استفاده کنید که قطعا کمک تان می کند که تجربیات عالی تر و بهتری را داشته باشید . چرا می گویم که شما نباید این حرفها را خودتان بگویید؟ چون تکنیکی به عنوان مدیتیشن کردن وجود دارد، در دنیای مدیتیشن زندگی کردن را تمرین کنید، می توانید چشمهایتان را  ببندید، آرام  و ریلکس باشید، تمامی آنچه در اطرافتان می بینید را از فکرتان حذف کنید، حالا به یک سطح بالاتر بروید؛ از لحاظ اخلاقی اگر حسادت می کنید، اگر دروغ می گویید هر چیزی که در درونتان هست را بیرون بریزید. مدیتیشن می تواند زندگی شما را تغییرات زیادی بدهد و شما در دنیایی قرار می گیرید که به خودتان اجازه می دهد که هر کاری را انجام دهید. همه محدودیت ها و همه ویژگی های منفی را از ذهنتان بیرون کنید و موارد زیادی که تنها با مدیتیشن کردن می توانید انجام دهید.

شما برای تغییر در زندگیتان نیاز به یک فضا دارید که من  آن را فضای ذهنی می نامم که در ذهنتان نسخه  بهتری را از خودتان بسازید؛ این امر با مدیتیشن امکان پذیر است. در واقعیت اینکار را نمی توانید انجام دهید، ولی وقتی که با مدیتیشن اینکار را انجام می دهید. می توانید جسور باشید و اینکه به توانایی های خودتان پی می برید. زیرا ضمیر نا خودآگاه شما تفاوتی بین دنیایی که در مدیتیشن کردن بودید و دنیای واقعی قائل نمی شود و باور می کند که شما  توانستید همه محدودیت ها را کنار گذاشته و یک شخصیت بهتری از خودتان بسازید و شما هم می توانید قدم به قدم جسورتر باشید و در واقعیت هم دیگر حسادت و دروغ گویی را حذف می کنید و سعی می کنید که یک شخصیت عالی تر و بهتر باشید.

دوست خوبم امیدوارم که این چهار نکته که در اینجا بیان کردم را  اجرا کنید و شدیدأ به شما  توصیه می کنم که از مدیتیشن غافل نشوید و در زندگی تان به کار ببندید. توجه! امیداوارم که به تمام اهداف، آرزوها و رویاهایتان برسید وتا زمانی که نرسیدید تسلیم نشوید و مطمئن باشید که این اصول واقعا به شما  کمک می کند که زندگیتان رو متحول کنید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چگونه انسان متفکری شویم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط